Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Całkowite zaślepienie EGR 1.9 jtd 16V

  1. #1
    Keeperek
    Gość

    Domyślnie Całkowite zaślepienie EGR 1.9 jtd 16V

    Wkurzyłem się, bo mimo tego, iż wyczyściłem jakiś czas temu EGR, założyłem częściową zaślepkę (tą z dziurkami) , od syfu w kolektorze uszkodził mi się czujnik ciśnienia doładowania (a dokładniej termistor mierzący temp powietrza). I teraz wpadłem na pomysł, żeby zaślepić EGR całkowicie. Wiem że pojawi się błąd..

    i teraz pytanie... który z czujników zgłosi błąd?
    Jak jest zbudowany ten elektromagnes EGR, da rade go jakoś oszukać? np podłączyć zamiast niego jakieś rezystory? A może wyciągnąć EGR, pozostawić go podłączonego pod maską, a rury zaślepić?

    Wiem, że pewnie da się go wyciąć programowo z ECU, ale w kieszeni pusto, więc szukam jakiegoś alternatywnego rozwiązania.
    Myślę, że jakby cos udało sie wymyślić to wiele osób by na tym skorzystało..

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Zgłosi bład ten czujnik który wymieniłes i ECU przejdzie w tryb awaryjny, czyli maksimum 3000obrotów i brak mocy.
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #3
    polalfa
    Gość

    Domyślnie

    hej, ja się podpinam pod temat. Mam alfe 156 2,4 JTD, chcę zaślepić egra, bo jest uszkodzony prawdopodobnie. Silnik 140kM, czy mogę go zaślepić całkowicie? I czy jeżeli całkowicie to wywali mi jakiś błąd, bo ponoc nie kazdy egr mozna całkowicie zaslepic? Czy wymaga to kupna jednej zaślepki czy dwóch? Z góry dzięki za pomoc.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał Keeperek Zobacz post
    Wkurzyłem się, bo mimo tego, iż wyczyściłem jakiś czas temu EGR, założyłem częściową zaślepkę (tą z dziurkami) , od syfu w kolektorze uszkodził mi się czujnik ciśnienia doładowania (a dokładniej termistor mierzący temp powietrza). I teraz wpadłem na pomysł, żeby zaślepić EGR całkowicie. Wiem że pojawi się błąd..

    i teraz pytanie... który z czujników zgłosi błąd?
    Jak jest zbudowany ten elektromagnes EGR, da rade go jakoś oszukać? np podłączyć zamiast niego jakieś rezystory? A może wyciągnąć EGR, pozostawić go podłączonego pod maską, a rury zaślepić?
    ja bym się zastanowił co powoduje taką temp spalin iż doszło do uszkodzenia MAPa (niewłaściwy chiptuning ? ) , sprawdzałeś temp w kol dolotowym ? no chyba że to przypadek jednostkowy i nie ma ze sobą powiązania ;

    co do odkręcenia egr , to ja to z ciekawości próbowałem ( zawór zostawiłem a odkręciłem samą cewkę egr ) , lecz centralka wtrysku i tak się ''połapała'' , na podstawie obliczeń z MAFa (dzięki temu wie kiedy otwarty , a kiedy zamknięty) ,

    niestety to jest edc16 , bo bym wam podesłał wsad z mojego sterownika , gdzie jest inna mapa z fabrycznie ograniczoną pracą egr (na jałowym biegu przez większość czasu także jest zamknięty)
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  5. #5
    Keeperek
    Gość

    Domyślnie

    To dosyć stary temat, wstawiłemw wtedy używany czujnik i działa do dzisiaj już dobrych kilka miesięcy. A co do tego egr to dalej chciałbym go zaślepić. Czym wgrywałeś sobie te mapy? Bo podobno z tym EDC16 jest problem że łatwo go uwalić. Niestety nie mam zadnego chiptuningu ..

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Cytat Napisał polalfa Zobacz post
    hej, ja się podpinam pod temat. Mam alfe 156 2,4 JTD, chcę zaślepić egra, bo jest uszkodzony prawdopodobnie. Silnik 140kM, czy mogę go zaślepić całkowicie? I czy jeżeli całkowicie to wywali mi jakiś błąd, bo ponoc nie kazdy egr mozna całkowicie zaslepic? Czy wymaga to kupna jednej zaślepki czy dwóch? Z góry dzięki za pomoc.
    Moźesz go casłkowicie zaślepić
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał Keeperek Zobacz post
    . A co do tego egr to dalej chciałbym go zaślepić. Czym wgrywałeś sobie te mapy? Bo podobno z tym EDC16 jest problem że łatwo go uwalić. Niestety nie mam zadnego chiptuningu ..
    nie przeskoczysz tego , cewka egr to jedynie element wykonawczy , więc co byś tam nie wymyślł to dla ecu nieistotne , dopóki będzie tam prawidłowy sygnał , bo dane z pracy egr i tak oblicza z MAFa ,
    pozostaje jedynie modyfikacja softu , czyli zmiany w źródle problemu

    np u cinka
    http://www.cinsoft.pl/index.php?p=1_3_Kontakt
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  8. #8
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    156 1.9 16v jtd 2004
    Postów
    15

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie czy w silniku 1.9 16v JTD 140km możliwe jest użycie zaślepki częściowej EGR bez błędów komputera? Słyszałem że nie da się w tych silnikach zaślepić EGRu ale jak z częściowym zaślepieniem?

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Okolice Lublina
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD 140KM FL IX 2004 progression + OPCJA
    Postów
    26

    Domyślnie

    Częściową da się 9zł na allegro kosztuje, błędów nie będzie ale nie może być całkowita tylko ta z czterema otworami. I przy odkręcaniu najlepiej odkręć przepustnice od gaszenia i wyczyść te wąskie kanały w ssącym wejście od egr oraz czujnik doładowania dużo daje ten zabieg, wcześniej czyściłem tylko egr, potem zrobiłem te 2 czynności inny samochód po prostu.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    25

    Domyślnie

    Witam, a jak to wygląda w przypadku 1.9 jtdm 150km? Mechanik mówił mi o wyłączeniu jedynie, bez potrzeby zaślepienia. Zda to egzamin? W tym silniku lepiej zaślepić całego egra czy nie?

Podobne wątki

  1. Zaślepienie EGR
    Utworzone przez Maciek-156 w dziale 147/156/166/GT
    Odpowiedzi: 1825
    Ostatni post / autor: 15-02-2023, 08:47
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-07-2014, 15:11
  3. Zaślepienie EGR
    Utworzone przez Dziubek99 w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-05-2013, 21:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory