Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 91

Temat: jakie tarcze i jakie klocki??

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar Izane
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice- Śląskie
    Auto
    Alfa 159 1.9JTDm, MiTo 1.4 155KM Były: Alfa Romeo Giulietta QV TCT,Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Postów
    1,888

    Domyślnie

    Jak prosisz o wypowiedź co nas hamuje to u mnie:


    Wentylowana, nawiercana, frezowana tarcza MIKODA + klocki Ferodo na przód czasem sobie coś tam pisknie ale co mnie to obchodzi skoro hamują idealnie i prosto nigdzie nie schodzi

    Tył nie wiem co mam gdyż od kupienia Belli "Lipiec" nie wymieniałem
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150@190 KM
    Alfa Romeo MiTo 1.4 T.B. 155KM
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde TCT '16

    Alfa 156 2.4 JTD CF2 136@175 KM 370 NM Sportpack

    "Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

  2. #22
    madagaskar
    Gość

    Domyślnie

    wątek zbliżony więc chciałbym wszystkich zapytac po jakim przebiegu klocki z tyłu się nadają do wymiany? OK, rozumiem, że ma na to wpływ styl jazdy, czestotliwosc uruchamiania sie systemow kontroli trakcji oraz ich obecnosc na pokladzie auta, trasa / miasto.... i pewnie wiele innych, ale uśrednić jakoś te przebiegi chyba można, prawda ?

  3. #23
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał madagaskar Zobacz post
    wątek zbliżony więc chciałbym wszystkich zapytac po jakim przebiegu klocki z tyłu się nadają do wymiany? OK, rozumiem, że ma na to wpływ styl jazdy, czestotliwosc uruchamiania sie systemow kontroli trakcji oraz ich obecnosc na pokladzie auta, trasa / miasto.... i pewnie wiele innych, ale uśrednić jakoś te przebiegi chyba można, prawda ?
    Ma wpływ osoba badająca - w mojej 1,6 przy przeglądzie chyba 70tys mechanik zalecił "rozglądanie się powoli za klockami" na tył, więc na nast przegląd przyjechałem z Ferodo Premier , dopisałem do zlecenia no a w trakcie roboty inny tym razem mechanik (a to samo ASO) twierdził że jeszcze by można pojeździć. Mi się zdawało że po prostu się mierzy ile mm ma klocek, ale rzeczywistość inna widać.
    A co do zużywania się stosunkowo wczesnego tylnych to zasięgałem kilku opinii - wnioski takie, że możliwe to owszem bo nowe już są węższe a dodatkowo spokojny styl jazdy ma rzekomo wpływ na to również.

  4. #24
    sciesill
    Gość

    Domyślnie

    U mnie przód tarcze Bosch wciąż oryginały i klocki Lukas , tył Brembo ( tarcze ) i Textary ( klocki) .

  5. #25
    Arik
    Gość

    Domyślnie

    ja smigam na PAGID'ach klocki i tarcze. Nie piszcza itp, jestem z nich bardzo zadowoony

  6. #26
    sciesill
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Ma wpływ osoba badająca - w mojej 1,6 przy przeglądzie chyba 70tys mechanik zalecił "rozglądanie się powoli za klockami" na tył, więc na nast przegląd przyjechałem z Ferodo Premier , dopisałem do zlecenia no a w trakcie roboty inny tym razem mechanik (a to samo ASO) twierdził że jeszcze by można pojeździć. Mi się zdawało że po prostu się mierzy ile mm ma klocek, ale rzeczywistość inna widać.
    A co do zużywania się stosunkowo wczesnego tylnych to zasięgałem kilku opinii - wnioski takie, że możliwe to owszem bo nowe już są węższe a dodatkowo spokojny styl jazdy ma rzekomo wpływ na to również.
    Co do zużycia klocków , jak zostało 2-3 mm okładziny to lepiej wymienić, jak jest więcej niekoniecznie, ale zawsze trzeba też zajrzeć na klocki od wewnętrznej strony zaciski , z doświadczenie widzę że te lubią się zużyć nieco szybciej.

  7. #27
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał sciesill Zobacz post
    U mnie przód tarcze Bosch wciąż oryginały i klocki Lukas , tył Brembo ( tarcze ) i Textary ( klocki) .
    w podpisie masz 05 rocznik - 5 lat już ci te bosch'ki śmigają ? jaki przebieg mają ?








  8. #28
    madagaskar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    w podpisie masz 05 rocznik - 5 lat już ci te bosch'ki śmigają ? jaki przebieg mają ?
    no właśnie... próbuje ustalić jakieś średnie, ale nadal nie wiem jak to wygląda Kolega wyżej napisał, że tył po 70 tyś był do wymiany, ale padło sprostowanie, że to fanaberia mechanika.

    Nie wiem natomiast czy to ja tak zużywam hamulce jak łobuz, czy to standard w tych autach. Przód starczył mi na 50 tyś, tył po 90 tys do wymiany. Tarcze fabryczne cały czas.
    Ostatnio edytowane przez madagaskar ; 18-05-2010 o 10:01

  9. #29
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    Moj tyl tez do wymiany po 90 tys nie zuzyl sie do konca ale ze starosci element cierny rozsypal sie na kawalki i jak wjezdzalem do garazu spadlo to na ziemie Przod wymienilem po okolo 60 tys - wszystko bylo fabryczne.
    Na przod poszedl ferodo premier (2 lata temu) na tyl polski lumag pod nazwa BRECK - bardzo ladnie zapakowany z hologramem w komplecie sruby, nic nie piszczy ladnie hamuje - cena rewelacyjna, moge polecic. Chcialem tez je do 147 dostac ale mi sie nie udalo i poszedl wloski Boreal, zobaczymy jak sie bedzie sprawowal.

  10. #30
    pioTREK13
    Gość

    Domyślnie

    polecam tarcze Brembo i klocki Ferrodo

Podobne wątki

  1. [156] Tarcze i klocki - jakie??
    Utworzone przez KamilP w dziale 156
    Odpowiedzi: 239
    Ostatni post / autor: 14-04-2016, 18:26
  2. [155] Tarcze Mikoda i jakie klocki ?
    Utworzone przez 75andrew155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 208
    Ostatni post / autor: 28-02-2015, 21:07
  3. Jakie Tarcze i klocki na tył
    Utworzone przez Vojtas w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-05-2013, 17:00
  4. [145] Jakie tarcze i klocki na tył do 145?
    Utworzone przez 8alfa8 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 08-09-2009, 08:03
  5. Jakie tarcze i klocki do 156 SW?
    Utworzone przez kecaj77 w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-02-2009, 22:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory