Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 91

Temat: jakie tarcze i jakie klocki??

  1. #61
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Lancia Lybra SW 1.9JTD
    Postów
    14

    Domyślnie

    Ja raczej nie będę oryginalny, ale polecam zestaw tarcze i klocki TRW zestaw na co dzień spisuje się bardzo dobrze

  2. #62
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nowy156
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Wwa (WX)
    Auto
    Golf 4 SDI :)
    Postów
    51

    Domyślnie

    Dzięki bocian za odpowiedź ,szkoda że sprzedawca tego nie wiedział
    Ostatnio edytowane przez nowy156 ; 01-10-2014 o 21:28 Powód: uzupełnienie

  3. #63
    Użytkownik Świeżak Avatar yarecky
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    krakow wieliczka bochnia
    Auto
    AR145 1.6 boxer:), AR145 1.7 16V boxer:)
    Postów
    160

    Domyślnie

    ze standartowych polecam zestawy ATE. Zazwyczaj maja dobre tarcze i klocki. Zalezy tez kto do jakiej jazdy potrzebuje.. Jesli chodzi o tarcze standart to brembo (produkowane w polsce) ma zla opinie i sie krzywia.

  4. #64
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    BRERA
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał yarecky Zobacz post
    ze standartowych polecam zestawy ATE. Zazwyczaj maja dobre tarcze i klocki. Zalezy tez kto do jakiej jazdy potrzebuje.. Jesli chodzi o tarcze standart to brembo (produkowane w polsce) ma zla opinie i sie krzywia.
    ATE jest bardzo dobrym i renomowanym producentem, jednak ceny jak za komplety są dosyć wysokie. Wybierając z półki premium lepiej zakupić komplet tarcz hamulcowych wraz z klockami Textar - moim prywatnym zdaniem dużo lepsze rozwiązanie. Z średniej półki cenowej aktualnie dobrym rozwiązaniem które zdaje egzamin w wersjach Tuning oraz zwykłej gładkiej tarczy, Rotinger lub Mikoda solidne Polskie firmy nigdy nie było z nimi problemów.
    Klocki hamulcowe Steinhofa też dają rade, bardzo ładnie układają się na tarczy, dobrze hamują fiat nie montował w salonach dziadostwa.

    Cytat Napisał yarecky Zobacz post
    Jesli chodzi o tarcze standart to brembo (produkowane w polsce) ma zla opinie i sie krzywia.
    Z tego co wiem są to legendy, i tak naprawdę nikt tego nigdy nie potwierdził



  5. #65
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar PassionatiPL
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Była 156 1.8 TS Rosso, była AR 156 SW 2.5 V6 Nero i zamieniła się w 3.0 V6 Busso
    Postów
    263

    Domyślnie

    Ja zalozyłem tarcze brembo gładkie, Żadne wiercone czy nacinane. Do tego klocki ferodo premier i hamują rewelacyjnie. Nic się nie krzywią bo to jakiś mit. Przejechane jak narazie 4500km bez zastrzeżeń.

  6. #66
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał yarecky Zobacz post
    ze standartowych polecam zestawy ATE. Zazwyczaj maja dobre tarcze i klocki. Zalezy tez kto do jakiej jazdy potrzebuje.. Jesli chodzi o tarcze standart to brembo (produkowane w polsce) ma zla opinie i sie krzywia.
    ATE klocków i tarcz zdaje się (?) nie produkuje, tylko zamawia u właściwych producentów, więc mogą być różne w różnym czasie.

    Co do krzywienia się tarcz brembo - były jakieś badania itp? bo na kilka kompletów, to jeden pogiąłem - ewidentnie i wyłącznie z własnej winy, jak to niedoświadczony - jeżdżąc po torze długo nonstop, bez schładzania ich, w dodatku były już blisko granicznej swej grubości.

    Klocki ferodo premier czy performance + takie gładkie brembo i jest super.
    Używałem też klocków ferodo DSUNO - żyleta jak diabli ! , ale tarcze w oczach zjadały ( w porównaniu do powyższych, bo producent chwali się że niby są przyjazne dla tarcz - może w odniesieniu do innych z serii racing). Plus wrażenia akustyczne - piszczenie i optyczne - pylenie ponad wszelkie normy. Na nie-sportową jazdę, bez sensu choć fajnie poczuć jakie są różnice i jaki jest możliwy potencjał w hamulcach swojego auta.

  7. #67
    Sponsor Romeo Avatar arekgr
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    AR 156 2.4JTD 2004r
    Postów
    546

    Domyślnie

    Brembo + Ferodo to faktycznie popularne połączenie - tylko szkoda że Brembo z "powłoką antykorozyjną" są ciężej dostępne.
    Co mnie zaciekawiło, to brak w Ferodo z serii DS tych blaszek mających "wyciszać" pracę klocków - cóż, albo cisza, albo osiągi Chociaż to w sumie słuszne działanie, bo np w ostro traktowanych klockach ABE (oczywiście nie w moim aucie), te blaszki po prostu odpadły, a lakier którym były pokryte - stopiło
    Połączenie TRW+TRW też daje radę - jeden z Forumowiczów założył i sobie chwalił jakiś czas temu - trzeba zapytać jak po prawie roku to się spisuje.

    Textar jakiś taki na naszym rynku niedoceniony, a produkty fajne jakościowo, tarcze zabezpieczone, ładne żółte pudełko No i klocki nie śmierdzą tak jak chociażby Breck - koleżanka kupiła, miała w reklamówce, no i za nic w świecie nie mogła połapać się co tak śmierdzi
    Części do AR i nie tylko. Na stronie tylko część asortymentu.
    Rozrządy, hamulce, zawieszenie.
    Zaktualizowane ceny i poszerzony asortyment:
    www.a-moto.pl

  8. #68
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomaszchwesiuk
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    ALfa Romeo GTV busso 3,0 v6 24v, Alfa 156 1,9 jtd SW Sportwagon 150KM 2005r
    Postów
    517

    Domyślnie

    textar naprawde rules. teraz testuje w gtv na tył mniej znaną markę meyle. narazie jest bardzo bardzo dobrze.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  9. #69
    Użytkownik Świeżak Avatar WujekZygmunt
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    KRAków
    Auto
    Focus
    Postów
    29

    Domyślnie

    ABE bym nawet wrogowi nie polecił. To raczej zwalniacze niż hamulce.

  10. #70
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nowy156
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Wwa (WX)
    Auto
    Golf 4 SDI :)
    Postów
    51

    Domyślnie

    Dziś kupiłem w sklepie najbliższym Ferrodo PREMIER za ok 150 pln,jednak po VIN nie można było dobrać,taką słabą wyszukiwarkę mieli ale udało mi się po wyglądzie rozpoznać mam nadzieję,jutro spróbuję założyć.

Podobne wątki

  1. [156] Tarcze i klocki - jakie??
    Utworzone przez KamilP w dziale 156
    Odpowiedzi: 239
    Ostatni post / autor: 14-04-2016, 18:26
  2. [155] Tarcze Mikoda i jakie klocki ?
    Utworzone przez 75andrew155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 208
    Ostatni post / autor: 28-02-2015, 21:07
  3. Jakie Tarcze i klocki na tył
    Utworzone przez Vojtas w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-05-2013, 17:00
  4. [145] Jakie tarcze i klocki na tył do 145?
    Utworzone przez 8alfa8 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 08-09-2009, 08:03
  5. Jakie tarcze i klocki do 156 SW?
    Utworzone przez kecaj77 w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-02-2009, 22:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory