Strona 1 z 17 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 169

Temat: Wysokie spalanie a wszystko jest dobrze

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Alfa romeo 156 2.0 Ts 98 r
    Postów
    96

    Domyślnie Wysokie spalanie a wszystko jest dobrze

    Witam
    Mam problem z wysokim spalaniem. Zaczęło się tak, że napisałem kiedyś na priv do użytkownika bubu321 z moim problemem, doradził mi żeby kupić kabel i pomierzyć wskazane przez Niego parametry. Zrobiłem to, przedstawiam wykresy :

    http://img717.imageshack.us/i/lambdarow.jpg/

    http://img256.imageshack.us/i/maf.jpg/

    http://img101.imageshack.us/i/przeplywka.jpg/


    Wiem tylko z tego, że przepływomierz jest dobry

    Napisałem znowu na priv do bubu321 i doradził mi :


    - analiza:
    TRA duże około -121 msek, czyli podejrzany MAF.
    - jesli TRA duży ale dodatni to jest fałszywe powietrze.
    - MAf osiąga 408 kg/h i 480 kg/h z pomiaru napięcia , czyli OK.
    - brakuje na wykresach temperatury air od przepływomierza.
    - FRa około 0.99 9 norma 0.8 -- 1.2 )
    - zrób wykresy ale sondy lambda po ticku temperatury, czyli na wykresie ma byc temperatura płynu chłodzacego silnika, temperatura dochodzi do + 98 i potem spada.
    - to jest ten tick,

    wykres sondy lambda,
    status sondy lambda ,
    temperatura
    oraz lambda regulation row 1 ma 1 wykresie.

    - robiłes zerowanie parametrów adaptacyjnych ?, spawdzałes potem czy na prawde wyzerował te parametry, TRa = 0, FRa = 1
    - jak szybko pojawia się ten TRA - ujemny.
    - a co z przerwa na świecach , sprawdzałeś ?
    - kolejny wykres: inject time, advanced angle, temperatura, Throtle Valve angle
    - wszystko na biegu jałowym !!!
    - tło zmienione oraz ekran tylko zalfadiaga.
    - no i nowy temat, " wysokie spalanie a wszytko jest dobrze".


    Teraz proszę spokojnie po kolei wytłumaczyć mi bo jestem amatorem w tych sprawach, postaram sie opisac sprawę w punktach i prosiłbym żeby mi odpowiedzieć na poszczególne punkty :

    1) Bubu napisał, że podejrzany jest MAF, co to znaczy ? Jak to ewentualnie naprawić ?

    2) Co to znaczy, że TRA jest duży ? Jak nazywa się ten sensor w alfadiag bo zmierzyłem wartość ale nie wiem nawet jak? Jaki TRA jest prawidłowy ?

    3) Jak nazywa się sensor w alfadiag temperatury powietrza przepływomierza ? Jak go zmierzyc ?

    4) Czy wszystkie pomiary robie na rozgrzanym silniku ? Rozgrzany czyli równy lub poniżej 90 stopni ?

    5) Nie wiem jak zrobic wykres sondy lambda po " ticku temperatury", nie wiem jak mam to zrobić, bubu321 pisze ze temp dochodzi do 98 i spada, nie rozumiem, prosze mi to wytlumaczyc jak prostakowi.

    6) wykres sondy - jaki wybrac sensor w alfadiag ?
    status sondy lambda - jaki wybrac sensor w alfadiag ?
    temperatura - temperatura czego ? ( w alfadiag)
    lambda regulation row 1 - ile ma wynosić wartosc prawidlowa ? jak to mierzyć ? dodawać gazu czy jak ?

    7) Jak wyzerować parametry adaptacyjne ?

    8) Do czego służy opcja w alfadiag TEST INJECTION 1,2,3 i 4 ?

    9) Jak sprawdzić czy szybko pojawia się TRA ujemny ?

    10) Czyściłem dzisiaj świece i każda była zakopcona na czarno, ktoś powiedział mi że jak są czarne to jest zła mieszanka spalana, co w związku z tym ? Jak sprawdzić przerwę na świecach ?

    11) inject time - jak dobrze pomierzyć ?(rozgrzany silnik, dodawać gazu ??)
    advanced angle - - ||-
    temperatura - temperatura czego ?
    Throtle Valve angle - jak to zmierzyć ?

    Na końcu chcę podziękować bubu321 za wszystko bo pomógł mi już bardzo dużo

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    MAF to w ludzkiej mowie przepływomierz.Jego awaria raczej nie wpływa na zwiekszenie zużycia paliwa bez zauważalnych skutków(mulenie itp).Za nadmierne spalanie odp w większości przypadków sonda.Podjedz kolego najlepiej do kogos kto ma pojecie o AR i podlączy do kompa i zdiagnozuje ci bez problemu.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - chyba nie po to kolega kupował interfejs za całe 49 zł zeby jechac pod komputer diagnostyczny.
    - i co może mechanik ma alfadiaga albo inny program graficzny.
    - nie ON ma program uniwersalny, czyli taki który mydli oczy ludziom, np. examiner bez kolorowej przystawki.
    - do tego modelu MUSI być dedykowany program diagnostyczny, czyli np. alfadiag.
    - Unidiaga nie polecam ponieważ modyfikacja plików DEF, to chyba wyższa szkoła jazdy.
    - FiatECU Scan ma kłopoty z M1.5.5, moze inaczej mi sie po 8 sekundach rozłacza.
    - że autor tematu pyta o wszytko to fajnie ale od tego sa tematy przyklejone, Ts diag..., Unidiag ależ to bardzo proste..., oraz JTD, program tylko dla uzytkowników JTD ( trochę to obecnie nie prawda, obsługuje prawie wszytkie alfy pod wzgledem ABS, AirBagu ).
    - szanowny autorze tematu poniżej masz zrzuty , zobacz co i jak sie nazywa i poczytaj te tematy i zrób sobie kawę bo jest tam BARDZO dużo informacji rozrzuconej po wszystkich tematach.
    - ja bym na twoim miejscu w pierszej kolejności pooglądał obrazki, to tak na szybko.
    - jesli zas robimy reset parametrów adaptacyjnych to obowiązkowo nalezy zrobic takżę adaptacje, o tym doczytasz ale adaptacja polega na tym aby silnik zaraz po resecie i spawdzeniu parametrów po resecie, pracował na biegu jałowym, do pierwszego włączenia wentylatora II biegu.
    - jeśli czas ten przekracza 20 minut to trzeba znależć tego przyczynę. ( termostat, pompa wodna, i ....)

    --

    --

    --


    --

    --

    --

    --

    - normy parametrów odczytane z programu alfadiag
    FRA ( multiplicative) 0.8 -- 1.2
    TRA (additive) - 5.000 -- + 5.000 usek
    Lambda regulation Row 1 --> 0.97 -- 1.03 ( lambda mierzone przez SKT podczas przegladu technicznego to +/- 0.03 )
    FRA po resecie to wartośc 1.0 , TRA po resecie to wartośc 0.0.
    - szczelina na świecy to 0.9 mm / 0.8 mm, duża / mała świeca.
    - wartości obowiazują dla silnika bez gazu !!!.
    - do sprawdzenia przerwy używamy szczelinomierza prętowego lub drucikowego.
    - ja używam wierteł o odpowiedniej średnicy.

    --
    Ostatnio edytowane przez bubu321 ; 19-04-2010 o 18:09
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    bubu sądzisz że jesteś jedyny który się zna? Przynajmniej w mojej okolicy są fachowcy którym trudno w tym temacie dorównać(bardzo trudno)A zabawa którą proponujesz jest ciekawa,ale dla kolegi który ma ten problem kosztowna i tak naprawdę mało skuteczna.Sam program to nie jest wszystko..
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Alfa romeo 156 2.0 Ts 98 r
    Postów
    96

    Domyślnie

    Chyba po to jest to forum żebym przy Waszej pomocy mógł dojść do czegoś sam, a nie żeby pisać mi żebym pojechał do mechanika ... Będę konsekwetnie realizował diagnostykę, zamieszczę wykresy i będę prosił o analizę. Mam też jeszcze jedno pytanko, zanim zrobię reset parametrów to warto chyba wyczyścić przepustnice ? Pytanie to jak mam to zrobić, jak ją zdjąć ? w dziale zrób to sam jest opis ale do modelu 145, czy w 156 jest podobnie ?

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartimen Zobacz post
    Chyba po to jest to forum żebym przy Waszej pomocy mógł dojść do czegoś sam, a nie żeby pisać mi żebym pojechał do mechanika ... Będę konsekwetnie realizował diagnostykę, zamieszczę wykresy i będę prosił o analizę. Mam też jeszcze jedno pytanko, zanim zrobię reset parametrów to warto chyba wyczyścić przepustnice ? Pytanie to jak mam to zrobić, jak ją zdjąć ? w dziale zrób to sam jest opis ale do modelu 145, czy w 156 jest podobnie ?
    Ależ Kolego ja Tobie nie zabraniam robić tego samemu...Pytałeś o poradę więc poradziłem to co uważam że jest najlepsze,ale Ty wcale nie musisz tak zrobić!Sam robię wszystko sam przy wszystkich autach które miałem..Ale diagnoze powierzam tylko fachowcowi który na temat AR mógłby książki pisać.I dobrze na tym wychodzę(finansowo też!) Wracając do pytania o przepustnicę:polecam zdemontować korpus przepustnicy.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Alfa romeo 156 2.0 Ts 98 r
    Postów
    96

    Domyślnie

    Chciałem zrobić pomiary "po ticku" tak jak pisal bubu321 ale chyba mi zle wychodzi, robilem tak:

    rozgrzalem silnik do +98 potem zostawiłem żeby sobie pracował na wolnych obrotach i myslalem ze temperatura zejdzie ponizej 90 stopni ale trzymala sie dlugo w okolicach 95 stopni wiec nie wiem, chyba nie o to chodzilo

    co do drugiego wykresu engine coolant temp, advance angle, injection time, throttle valve angle, zamieszczam wykres ale chyba też zły bo powinieniem zrobić z tego co się domyślam pomiar na zimnym silniku ?

    http://img255.imageshack.us/i/injection.jpg/

    Może będzie jakąś wskazówką to że gdy odpale na zimnym silniku to przez chwile z rury leci czarny dym a jak sie rozgrzeje to jakby normalny.

    Odnośnie przepustnicy to proszę wytłumaczyć jak amatorowi jak ją przeczyścić ? co mam najpierw zdjąć, wyjąć ?

    Bardzo proszę żeby odpowiedzieć szczegółowo na pytania a nie jednym zdaniem bo dalej nic nie bede wiedzial z tego

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - do czyszczenia przepustnicy biorę szmatkę z jakimś rozpuszczalnikiem, nitro , IPA od wanienki ultradzwiedokwej lub clean printer.
    - trochę go na szmatkę, naciskam na jarzmo przepustnicy przytrzymuję ona się uchyla tak 90 stopni i czyszczę dół a potem górę gardzieli nie ruszam samej przepustnicy.
    - powtarzam kilka razy aż nie będzie brudu ale bez przesady ponieważ odma za chwilę i tak pokryje filmem olejowym okolice przepustnicy.
    - nie ważne jest aby siegać daleko ponieważ tylko okolica przepustnicy wpływa tak na prawdę na zachowanie ECU.
    - konstruktorzy alfy tutaj zbytnio się nie popisali i kanał odmy od pokrywy zaworów jest zrobiony ze spadem.

    @lesio145
    - taka procedura powinna obowiązywac w wysoce uprzemysłowionym społeczeństwie, ja pracuję , zarabiam i oddaję auto do fachowca, ty masz to szczęście ja nie.
    - jak posłyszałem co wygaduje serwis Boscha autoryzowany we Wrocławiu na przypadek auta mojego kolegi to mnie głowa od tego rozbolała.
    Ostatnio edytowane przez bubu321 ; 18-04-2010 o 19:37
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Alfa romeo 156 2.0 Ts 98 r
    Postów
    96

    Domyślnie

    Ok wiem jak już wyczyścić przepustnicę i dziekuję za odpowiedź.
    Ponawiam natomiast pytanie z wcześniejszego postu i proszę o analize wykresu, jeżeli jest zły to proszę o podanie dokładnej intrukcji pomiaru " po ticku" oraz wtrysków.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - cieszę się że nie rezygnujesz i musze pochwalic za wykres, tło i czytelność na 5+.
    - chyba musimy przyjąć inną stategię
    - obecnie nalezy zrobić testy czujników, Attenuators, po kolei jak leci, nic nie zepsujesz
    ale jest jeden warunek, nie robimy resetu parametrów adaptacyjnych oraz resetu parametrów silnika krokowego, czyli przedostatni i ostatni test.
    - procedura jest taka: zerowanie bledów, ( to juz umiesz !!), testy czujników i potem odczyt błędów.
    - podczas testów zwróc uwage na to czy czujniki sie odzywają , jak ja to nazywam.
    - tylko nie próbuj słuchać wtryskiwaczy, ja nic nie słyszałem.
    - np. test wentylatora I i II bieg, to będzie sie krecił wentylator , cisza a potem głośno na II biegu, test pompy paliwa - klika z bagaznika , test lampki awaryjnej temperatury.
    - zanotuj swoje spostrzeżenia, np. nie działa I bieg wentylatora!!!. albo test VIM , VVT nie słyszałem jak działają.
    - jeśli coś nie usłyszysz, nie zaobserwujesz to zrób testy jeszcze raz.
    - teraz wykres : pisałem wszytkie pomiary robimy na biegu jałowym chyba że powiedziano inaczej
    - a na twoim wykresie pedał gazu chodzi od 3 do 40 stopni, tak ECU regulował czy ty mu pomagałeś.
    - wykres jest poprawnie zdjęty oprócz tego "gazowania".
    - wartości na wykresie "inj time" jest dużo za wysoki, chyba że klima była właczona, wyłączyć podczas pomiarów bo tomają być obroty biegu jałowego, bez obciążenia silnika !!!
    - podobnie robimy pozostałe pomiary tak jak na zrzutach załączonych.
    - nie bardzo podoba mi sie ta temperatura siilnika, włączał się wentylator, czy nie podczas tych pomiarów ?
    Ostatnio edytowane przez bubu321 ; 19-04-2010 o 06:55
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

Podobne wątki

  1. Jest Bella.. jest dobrze :)
    Utworzone przez dawid_devel w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-06-2015, 20:02
  2. GT 3.2 wysokie spalanie
    Utworzone przez gacekszadek w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-07-2012, 08:55
  3. Wysokie spalanie 1.6 TS 120 KM
    Utworzone przez adam08 w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-04-2012, 11:20
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-06-2011, 11:13
  5. Wysokie spalanie
    Utworzone przez medork w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 05-05-2007, 10:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory