Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41

Temat: Ile wytrzymuja diesele 1.9 jtd

  1. #11
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zitah Zobacz post
    Tzn moze i ja do konca nie sprecyzowalem mojego pytani... Jego opinia byla na temat silnikow jtd(m) montowanych w fiatach.. Ja stwierdzilem ze to jedna stajnia w sensie fiat, alfa i inne z wloch samochody - byc moze jest cos w tym wspolnego dla tych marek... mimo to wlasnie zakladam ze z wieksza dokladnoscia i przy uzyciu o wiele lepszych czesci byly skladane jednostki napedowe dla AR niz innych... A generalnie chodzi mi o to autko - jak mowie jestem na etapie kupna.. To bedzie moja pierwsza alfa i prawde mowiac strasznie mi sie podoba - zakochalem sie od pierwszego wejrzenia wiec nie chcialbym by to byla gorzka milosc....

    Co powiecie o tym samochodziku?
    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12492117


    Czy ta cena jest odpowiednia dla tego samochodu? Sprzedawca po rozmowie ze mna powiedzial, ze wymienili tylko cos w zawieszeniu zaraz po przyjezdzie do PL chyba prawe przednie kolo cos przy kolumnie bo im stukało a tak to mowi ze zyleta i wogole... No ale jak mowie tutaj juz jest 180tys km.... troche mnie to przeraza, nigdy nie mialem samochodu ktory by mial tak nakrecone.... Jednoczenie chcialem powiedziec, ze w roku sadze ze maksymalnie kolo 15tys wykrece... nie wiecej... przynajmniej nie na chwile obecna...

    Aha i jeszcze jedno pytanie tak mi sie przypomnialo - jak to jest z ta skrzynia 6 biegowa... bo generalnie ona jest tylko w tych JTDm. A chyba wszystkie alfy 159 wlasnie jezdza na jtdm + 6 biegowa skrzynia
    Nie przesadzaj... przy takim przebiegu to diesel dopiero jest dotarty. Tym się charakteryzuje silnik diesla od benzyny że jest w stanie przejechać o wiele więcej. A poza tym, jeśli chcesz mieć samochód z przebiegiem 80 tyś km z 2004 to gratuluję, licznik na pewno został cofnięty w tym przypadku 2 razy. I weź pod uwagę jeszcze fakt taki, że za granicą ludzie mają do pokonania do pracy 40-50 km autostradą. I w państwach zachodnich robi się duużo km. Z tym, że stosunek ilości pokonanych km do stosunku ilości km w Polsce ze stanem np zawieszenia w Polsce i na zachodzie jest jak niebo i ziemia.

  2. #12
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zitah Zobacz post
    ...180tys km.... troche mnie to przeraza, nigdy nie mialem samochodu ktory by mial tak nakrecone.... Jednoczenie chcialem powiedziec, ze w roku sadze ze maksymalnie kolo 15tys wykrece... nie wiecej... przynajmniej nie na chwile obecna...

    To w ogóle przy takich przebiegach nie wiem czemu diesla szukasz - z dużo większym prawdopodobieństwem z tego samego rocznika będzie miał więcej przejechane i bardziej będzie zużyty, niż coś z benzyną w baku.

  3. #13
    Zitah
    Gość

    Domyślnie

    To nie tak, generalnie dla mnie jako laika jesli chodzi o motoryzacje od tej strony takie setki tysiecy km to bardzo duzo - przemawiaja wtedy za mna obawy, ze cos nie tak moze byc pozniej z tym motorem, wiem ze diesele moga o wiele wiecej przejechac niz benzyny...

    Mniej wiecej wiem ze po okolo 100tys km trzeba w jtdm wymienic rozrzad co kosztuje chyba około tysiaka - wiec jak widze autka z podobnymi przebiegami staram sie od razu wysuplac gdzies drobne na ow rozrzad


    benzyny nie chce - bo musze wtedy zalozyc gaz sekwencyjny co w przypadku JTS, czy samego TS chyba nie jest tanie... wiec nawet jesli benzyniak jest tanszy o te 2-3 tysiace to wyjde na to samo, tyle ze tutaj bede mial diesela a nie wloskiega zagazowanego AR....

  4. #14
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zitah Zobacz post
    To nie tak, generalnie dla mnie jako laika jesli chodzi o motoryzacje od tej strony takie setki tysiecy km to bardzo duzo - przemawiaja wtedy za mna obawy, ze cos nie tak moze byc pozniej z tym motorem, wiem ze diesele moga o wiele wiecej przejechac niz benzyny...

    Mniej wiecej wiem ze po okolo 100tys km trzeba w jtdm wymienic rozrzad co kosztuje chyba około tysiaka - wiec jak widze autka z podobnymi przebiegami staram sie od razu wysuplac gdzies drobne na ow rozrzad


    benzyny nie chce - bo musze wtedy zalozyc gaz sekwencyjny co w przypadku JTS, czy samego TS chyba nie jest tanie... wiec nawet jesli benzyniak jest tanszy o te 2-3 tysiace to wyjde na to samo, tyle ze tutaj bede mial diesela a nie wloskiega zagazowanego AR....
    Chodziło mi o przebiegi roczne - że skoro planujesz 15tys km (to niedużo) to na paliwie tak bardzo nie zaoszczędzisz. Natomiast co do gazu to nie wiem, nie jeździłem i nie gazowałbym ale nie ze wzgl ideowych tylko z powodu zmniejszenia i tak niedużego bagażnika i zmniejszenia zasięgu od tankowania do tankowania, no i ze wzgl na dodatkowy element który może sprawiać problemy. Ale jeśli te wzgl są nieznaczące, i jeśli na gazie jeżdżące auto ma taki sam dźwięk, zakres obrotów i w ogóle charakter to bardzie "alfowska" jest taka z gazem niż dieslem.

    No i takie rzeczy jak rozrząd i sporo innych na wstępie pewnie będziesz musiał zrobić czy to JTD czy TS czy V6 więc tysiak to tak na drobiazgi przy używce

  5. #15
    Zitah
    Gość

    Domyślnie

    Niee, na chwile obecna uzywam lancie delta 1.6 zagazowana i nie ma czym jechac.... druga sprawa podoba mi sie kombi(SW) wiec jesli bym sie zdecydowal na cokolwiek na benzynie bede mial boiler w bagazniku co znacznie zmienszy mi pole do popisu jesli chodzi o przestrzen bagazowa ktora mozna wykorzystac w roznych celach Co do kultury jazdy to chyba JTD nie pozostaje w tyle wzgledem TS...

  6. #16
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zitah Zobacz post
    Niee, na chwile obecna uzywam lancie delta 1.6 zagazowana i nie ma czym jechac.... druga sprawa podoba mi sie kombi(SW) wiec jesli bym sie zdecydowal na cokolwiek na benzynie bede mial boiler w bagazniku co znacznie zmienszy mi pole do popisu jesli chodzi o przestrzen bagazowa ktora mozna wykorzystac w roznych celach Co do kultury jazdy to chyba JTD nie pozostaje w tyle wzgledem TS...

    Pozostaje i to bardzo, jak każdy diesel do benzyny, ale musisz sam się przejechać po mieście, w trasie, odpalić zimnego (brrr.. ) itd. Ja kiedyś nie byłem ani trochę uprzedzony do diesli, ale po dwudniowych testach 159 z klekotem 1,9 się uprzedziłem na amen.

  7. #17
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar SzlendaX
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kolno
    Auto
    156 Sport Wagon 1.9 JTD + Chip Madeno Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16v
    Postów
    305

    Domyślnie

    a co niepodoba sie tobie w JTD? ja osobiscie wole JTD od benzyny.

  8. #18
    Irokez
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Ja kiedyś nie byłem ani trochę uprzedzony do diesli, ale po dwudniowych testach 159 z klekotem 1,9 się uprzedziłem na amen.
    To weź na dwa dni klekota 2.4
    Inna bajka.

  9. #19
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Każdy wybiera co lubi, często bywa że jeżdżę 2.4jtd, zawsze czekam tylko kiedy do benzyny wrócę. To tylko moje zdanie z własnych odczuć.
    Wracając do tematu, już tsy z ponad 500tyś widziałem także bajki o 250tyś w jtd można w kalosze wsadzić. Chyba że perełka z przebiegiem (standard chyba 170-190 tyś) cofnięta o 300tyś.
    Naprawdę Panowie czy tak ciężko przejrzeć zagraniczne ogłoszenia i zorientować się w przebiegach?. Tych realnych.

  10. #20
    Zitah
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Irokez Zobacz post
    To weź na dwa dni klekota 2.4
    Inna bajka.
    Chetnie posłucham tej bajki

    Pisz smiało - byle prawde

Podobne wątki

  1. Jak dlugo wytrzymuja wam wahacze gorne?
    Utworzone przez porterneon w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-09-2011, 10:36
  2. [145] Diesele w 145
    Utworzone przez mnap86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-11-2009, 19:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory