Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: rozrząd cena wymiany

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar RobertWroc
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2JTS
    Postów
    354

    Domyślnie rozrząd cena wymiany

    Witam, ponieważ po niedzieli wymieniał będę rozrząd mam pytanie, ile, tak w przybliżeniu kosztuje sama usługa?
    nigdy nie robiłem tego w Alfie i nie mam pojęcia jakie są widełki, a jak wiadomo jak w warsztacie zorientują się ze klient zielony w temacie, to nie ma zmiłuj...walną taką cenę że się nie pozbieram, i jeszcze będę się cieszył że tak tanio "..bo to wiesz Pan, gdzie indziej to dwa razy tyle biorą..."

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobertWroc Zobacz post
    Witam, ponieważ po niedzieli wymieniał będę rozrząd mam pytanie, ile, tak w przybliżeniu kosztuje sama usługa?
    nigdy nie robiłem tego w Alfie i nie mam pojęcia jakie są widełki, a jak wiadomo jak w warsztacie zorientują się ze klient zielony w temacie, to nie ma zmiłuj...walną taką cenę że się nie pozbieram, i jeszcze będę się cieszył że tak tanio "..bo to wiesz Pan, gdzie indziej to dwa razy tyle biorą..."
    Przede wszystkim patrz na fachowość. Oszczędzenie stówki na serwisie, może Cię później kosztować krocie. Szukaj warsztatu, który udzieli gwarancji an to co zrobi. Ja w Krakowie wymieniam rozrząd w cenie około 250zł. Tak by chyba wychodziło, bo z częściami jest to coś w granicach 500 - 550, oczywiście markowe części, ale bez wariatora i bez pompy wody.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Modlin (Nowy Dwór Mazowiecki)
    Auto
    AR 156 1.6 TS M1.5.5
    Postów
    47

    Domyślnie

    tak się zastanawiam:czy podczas wymiany rozrządu razem z wariatorem trzeba użyć blokad, czy można się bez nich obyć? miałem wcześniej wymieniany rozrząd (ale bez wariatora) i niebyły użyte i wszystko jest ok.

  4. #4
    1984
    Gość

    Domyślnie

    Też za parę tyś. czeka mnie rozrząd. Ma ktoś namiary na konkretny warsztat w okolicach Żywca?, Bielska?

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar RobertWroc
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2JTS
    Postów
    354

    Domyślnie

    ja częsci kupuję w Inter-motor na Lwowskiej, wiadomo że najlepsze, a na wymianę wybieram się albo bo Irbisu (strasznie polecany przez kolegów Wrocławian, albo do garage na przemkowskiej, tam raczej mniej polecany.
    Przeżyłem już pęknięcie paska rozrządu, i zapewniam że na czym jak na czym ale na rozrządzie oszczędzać nie zamierzam. Tyle tylko że nie zamierzam również dać się naciągnąć.

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Sprawdź/zwróć uwagę jakich blokad używają w tym warsztacie, to ważna sprawa!!! No i polecam lekturę wątku w tym dziale o blokadach, dużo Ci to wyjaśni na co uważać. A tak wogóle jak Wrocław to odezwij się do kolegi bubu321 i SG0240
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał ola Zobacz post
    tak się zastanawiam:czy podczas wymiany rozrządu razem z wariatorem trzeba użyć blokad, czy można się bez nich obyć? miałem wcześniej wymieniany rozrząd (ale bez wariatora) i niebyły użyte i wszystko jest ok.
    W tej sytuacji masz na pewno źle ustawiony rozrząd.
    Ja też kiedyś zrobiłem rozrząd bez blokad z konieczności i specjalnej różnicy nie odczuwałem, ale potem po sprawdzeniu na blokadach ewidentnie było źle.

    Do TS nawet nie ma co podchodzić bez blokad i czujnika zegarowego.
    Wszyscy mechanicy, którzy podejmują się zrobienia rozrządu bez tych narzędzi to oszuści lub nieuki, których należy omijać z daleka.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Modlin (Nowy Dwór Mazowiecki)
    Auto
    AR 156 1.6 TS M1.5.5
    Postów
    47

    Domyślnie

    przejechałem 50 tys i wszystko ok, jake byłyby obiawy jeżeli mechanik by źle zrobił ten rozrząd?

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar RobertWroc
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2JTS
    Postów
    354

    Domyślnie

    faktycznie jak będę miał juz wypłatę to uśmiechnę się do kolegów, może będą mogli mi pomóc.
    Co do gwarancji... kiedyś po niespełna 10.000 km od wymiany pękł mi pasek rozrzadu.Tak pechowo, przy prędkości ok 140km/h na A4 prawie 200km od domu nagle zapadła cisza i wszystko zgasło...
    Pomógł mi wówczas kolega z czarnej AR155 z Gorzowa, sholował mnie do zjazdu na Wrocław.
    Był zresztą na tym forum, nie pamiętam jednak jego nicku.
    I co? Warsztat stwierdził że to wina paska, a sklep, że możliwe, kłócic się nie będą ale raczej wina warsztatu. oni jak chcę mogą mi dać nowy pasek!!!! Tylko że tego nowego nie bardzo było do czego zakładać. Nie dość że pękło przy dość dużej prędkości to jeszcze nim zaskoczyłem jaki dramat mnie spotkał to kilka razy usiłowałem uruchomić silnik. Wiadomo że wewnątrz zrobiła się sałatka...
    Ale mam lekcję: rozrząd przede wszystkim

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Bouli Punk
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Międzychód (Wlkp.)
    Auto
    Alfa Romeo 156 - 1,6TS 2003r
    Postów
    206

    Domyślnie

    ja zmieniałem w zeszłym tygodniu i za cześci (pasek, pompa i dwie rolki) kupione w Poznaniu w hurtowni dałem 410zł a za wymianę 100zł. niestety wymiana w zwykłym warsztacie bez blokad

Podobne wątki

  1. POZNAŃ - ROZRZĄD TS + WARIATOR - dobra cena
    Utworzone przez gord w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-01-2012, 09:22
  2. Pompa oleju 2.4 jtd cena wymiany
    Utworzone przez Sparco123 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-06-2010, 11:22
  3. [156] Wariator Koszt Wymiany co serwis inna cena
    Utworzone przez DzIdEx7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-10-2008, 15:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory