Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Temat: Dlaczego czasem szarpie podczas ruszania?

  1. #21
    Soro
    Gość

    Domyślnie

    Mam niestety podobne objawy w 156 JTD 16V.
    Szarpie przy ruszaniu z 1, na wiekszym gazie mniej szarpie, na wstecznym wogole nie szarpnie, ruszam bez gazu i jest idelanie. Zadengo slizgania, ciezko chodzacego pedalu sprzegla czy tez stukow szarpniec przy gaszeniu raczej nie ma. Teraz nie mam mozliwosci, ale za jakies 2 tygodnie zajme sie tematem.
    Na pierwszy ogien pojda poduszki do sprawdzenia, jak to nie bedzie to to sie pomysli nad sprzeglem i dwumasem.

  2. #22
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 jtd (105)
    Postów
    619

    Domyślnie

    mi szarpanie prawie ustalo a problemami byle inne rzeczy niz u kolegow.
    1) w baku robilo sie podcisnienie, otworzenie korka wlewu przy pracyjacym silniku powodowalo jego odpwietrzenie ... po tym zabiegu bylo lepiej ale nie idealnie.
    Tego problemu z brakiem odpowietrzenia jeszcze nei rozwiazalem ale wrotce.
    2) Po pukance silnika i zalaniu oleju pelen syntetyk samochod wogle nei szarpie, nie wiem moze mial duzo syfu w srodku.

    Wiec rusza jak marzenie Jednak to uczucie jest przez jakies 15 km, jak bak nie zadarzy sie zapowietrzyc
    Ostatnio edytowane przez odzi ; 12-03-2011 o 20:57

  3. #23
    pafcio156
    Gość

    Domyślnie

    Koledzy mialem ten sam problem autko najpierw zaczelo drgac przy ruszaniu na pol sprzegle, pedal sprzegla chodzil ciezko i czasami jakby mocniej odskakiwal przy calkowitym puszczeniu. Pojezdzilem tak pare dni i niestety biegi zaczely zgrzytac... okazalo sie ze sprzeglo do wymiany. Jestem juz po wymianie sprzegla tarcza, docisk, lozysko (kolo dwumasowe wcale nie ucierpialo) i autko znow jezdzi jak przedtem pedal chodzi lecitko, nic nie trzesie przy ruszaniu na pol sprzegle nawet pod gorke. Sprzegla zamowilem z allegro od uzytkownika "tanifiat" polecam w 100% czesci orginalne dostawa na drugi dzien rano a i koszta nie straszne z wysylka 640zl.

  4. #24
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar JTD
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    AR 156 1.9 JTD 105 KM 2000r Opel Astra SW 1.9 CDTI 101 KM 2007r.
    Postów
    294

    Domyślnie

    pafcio156 ile zaplaciles za wymiane sprzegla ? mnie chyba tez to czeka , tez mam problemy z drganiami na 1 biegu , dzisiaj rano jak odpalilem auto slysze przy przednim kole od kierowcy takie chrobotanie jak by wsadzic srubki do sloika , jak wcisne sprzeglo cisza

  5. #25
    pafcio156
    Gość

    Domyślnie

    za wymiane sprzegla zaplacilem 250zl razem z zestwam naprawczym do silownika od sprzegla bo gumki byly popekane... u mnie tez byly rozne dziwne odglosy jak wciskalem lekko sprzeglo jak puszczalem bylo ok albo na odwrot chrobotalo bez sprzegla a jak wciskalm cisza... po 3 dniach takiej jazdy sprzeglo padlo calkowicie...
    Ostatnio edytowane przez pafcio156 ; 23-03-2011 o 10:14

  6. #26
    grzes 84
    Gość

    Domyślnie

    ja dzis rano oddalem auto do mechanika i odbiore dopiero jutro. za wymiane sprzegla i dwumasu mowi ze minimum 400zl musi wziasc o ile nie wiecej wydaje mi sie dosc sporo ciekawe czy w krakowie lub okolicach nie zrobi tego taniej i szybciej?

  7. #27
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa 156 2,4 JTD Distinctive 150PS '02
    Postów
    13

    Domyślnie

    Witam
    Mam podobne objawy, czyli na wolnych obrotach od czasu do czasu przy ruszaniu z 1 na polsprzegle szarpie strasznie. Czy moze to byc wina przegbu zewnetrznego ktory na zakretach daje juz o sobie znac ?
    Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz
    ---
    Czarna Diablica 156 2,4 JTD Distinctive 150PS '02

  8. #28
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Nemiks
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Świętochłowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150 KM
    Postów
    316

    Domyślnie

    Mam niestety podobne objawy ale podepne sie do kolegi powyzej i czy nie jest to moze wina przegubu ? Bo tez troszke daje o sobie znac przy mocniejszych skretach :/

  9. #29
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    alfa romeo 156 jtd
    Postów
    19

    Domyślnie

    Tym forumowiczom ktorzy maja problem ze szarpaniem polecam sprawdzenie ukladu zasilania silnika. pompy,wtryskiwacze. Przytkane ,uszkodzone moga dac taki wlasnie obiaw.

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Lubięcin woj.Lubuskie
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 115KM, 2005 rok wersja impresive
    Postów
    30

    Domyślnie

    Witam ja swoje autko kupiłem jakieś 2tygodnie temu, jak kupowałem autem nie telepało przy ruszaniu, na półsprzęgle spokojnie ruszał a od paru dni szarpie przy ruszaniu ale też nie zawsze , czasem więcej czasem mniej , i problem z wbiciem 1 i wstecznego ale to też różnie bo czasem lżej czasem ciężej wchodzą (zaznaczę że mam zużyty ten plastik pod drążkiem zmiany biegów) . Z gaszeniem silnika jest tak samo raz gaszę i cicho gładko a innym razem zatelepie budą. Górną poduszkę silnika (ten łącznik) zmieniłem ostatnio bo była mocno zużyta na taka półtoraroczna z poprzedniego auta. W gumie wysprzęglika jest dziura i po nasmarowaniu sylikonem w spraju chwilowo bylo jakby troszkę lepiej. Kupiłem wysprzęglik i po niedzieli jadę umówić się do mechanika by mi go wymienił przy okazji wymiany rozrządu i niech mi od razu poduszki sprawdzi mam nadzieje że to nie sprzęgło bo nie stać mnie teraz na wydatek ponad 2tyś. na kompletne :/A swoją drogą trochę dziwne by było gdyby od kupna auta po zrobieniu kilkuset km nagle sprzęgło by zaczęło padać i szarpać, zważywszy na to że auta nie katowałem , ruszam bez pisków itd wszystko delikatnie. Hmmm dziwne rzeczy z tym moim autem :/

Podobne wątki

  1. Auto CZASEM szarpie BP + LPG
    Utworzone przez kobielczak w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 08:24
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-11-2011, 13:22
  3. [GTV] Szarpie, czasem gaśnie
    Utworzone przez wojtekcem w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 12:07
  4. drgania podczas ruszania...
    Utworzone przez sobi112 w dziale 156
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 08-11-2010, 16:45
  5. Wibracje podczas ruszania
    Utworzone przez RONI w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-09-2009, 19:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory