Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Temat: Dlaczego czasem szarpie podczas ruszania?

  1. #1
    grzes 84
    Gość

    Domyślnie Dlaczego czasem szarpie podczas ruszania?

    dlaczego auto szarpie podczas ruszania? sprawa jest o tyle dziwna ze sa dni kiedy jest ok a sa dni ze irytujaco drga podczas puszczania pedalu sprzegła kiedy szarpie to właczenie klimy poteguje te drgania. mechanik twierdzi ze to sprzeglo i kolo dwumasowe a mnie sie cos wydaje ze gdyby tak było to drgania powinny wystepowac codziennie a nie ze kilka dni szarpie a pozniej kilka nie szarpie
    - a drugie pytanie to dlaczego nie odczuwam roznicy w jezdzie po odpieciu kostki od przepływomierza? a do tego jezdzi tak jak powinno czyli nie jest zamulone 1.9 jtd 85kw. z gory dzieki za odpowiedzi

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2,4 97'
    Postów
    20

    Exclamation dlaczego czasem szarpie?

    dołączam się
    u mnie jest podobnie
    samochód podczas ruszania zachowuje się tak jak bym to robił z 2 czy 3 biegu
    i co ciekawe nie jest to stała przypadłość wiec wyklucza to awarie dwu masa czy złożycie sprzęgła? jeżeli dobrze dedukuje
    co jeszcze zauważyłem to częściej tak się dzieje jak pada no i jak silnik jest zimny
    poza tym biegi wchodzą płynnie bez zgrzytów nic nie szumi przy wciśniętym sprzęgle,
    samochód ostatnio jak by więcej palił ale nie wiem czy na pewno bo noga czasem ciężką jest
    jezeli ktos mial podobne problemy to dajcie znac

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa 156 2.4 JTD 99r.
    Postów
    91

    Domyślnie

    Ja mam podobnie, czasami szarpie bardzo mocno czasami słabiej ale w większości przypadków nie występuje szarpanie. Występuje to tylko na I biegu i wstecznym i tylko na pół sprzęgle. Ale oprócz tego ciężko chodzi mi pedał sprzęgła, często czuć uskok pedału przy końcu a także z okolic sprzęgła słychać piszczenie zgonie z obrotami silnika, które znika zawsze po wciśnięciu pedału sprzęgła a jak puszcze to po krótkiej chwili wracają. Więc mnie chyba nie ominie wymiana kompletu sprzęgła.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    grzes 84, jupol1 ja bym u was sprawdził przedewszystkim poduszki silnika. Jak dla mnie to objawy idealnie pod to podchodzą, sam tak miałem jeszcze 2 miechy temu. Też pogoda miała znaczenie i czasami ustępowało na jakiś czas. Później się okazało że przestawało jak na wstecznym robiłem skręt bo silnik dociskał poduszkę i nie "pierdziała". Koszt tylnej poduszki to ok 300zł a dwumas i sprzęgło to już droższa impreza.

    Poduszka i jeszcze raz poduszka.

    llacoste u ciebie sprzęgło raczej, ale objawy mnie osobiście niewiele mówią więc niech się mądrzejsi wypowiedzą.
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar JTD
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    AR 156 1.9 JTD 105 KM 2000r Opel Astra SW 1.9 CDTI 101 KM 2007r.
    Postów
    294

    Post

    Witam , u mnie jest tak , szarpie na 1 przy ruszaniu jak silnik jest porzadnie rozgrzany tzn . na zimnym nie szarpie i jak sie silnik rozgrzeje to tez nie szarpie ale przychodzi taki monent np. po 30 min jazdy ostrej po miescie to wlasnie zaczyna mi szarpac z 1 biegu przy ruszaniu . Mechanik stawial na sprzeglo a na naszym forum kiedys mi juz mowili ze moze to byc nieszczelnosc na tych wszystkich gumowych rurach .

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa 156 2.4 JTD 99r.
    Postów
    91

    Domyślnie

    Nieszczelność w dolocie na pewno będzie miała wpływ na szarpanie, a ja to mam tylko nadzieję, że to będzie tylko sprzęgło a nie koło dwu masowe, niby jest piszczenie cykliczne z tej okolicy ale zawsze od razu ustępuje jak wcisnę trochę sprzęgło. Na wolnych obrotach pracuje płynne nie "telepie" silnikiem, i przy dodawaniu gazu na luzie i na biegu nie powoduje żadnych wibracji, nie ma żadnych stuków, tylko na tym nieszczęsnym pół sprzęgle szarpie ale nie zawsze. Musze się za to zabrać niedługo, ale chyba wymiana sprzęgła nie należy do najprzyjemniejszych w 2.4, trochę ciasno. Miał ktoś z Was sypnięte kolo dwu masowe w tym silniku 99r.? Czym to się dokładnie objawiało?

  7. #7
    plusminus
    Gość

    Domyślnie

    uszkodzone samo sprzegło raczej tak nie szarpie. A jeśli chodzi o dwumas to polecam jeszcze zwrócić uwagę na następujące objawy:
    - czy przy gaszeniu silnika nie słychać takiego stuku. jest dość charakterystyczny jak dwumas "leży"
    - i czy przy puszczaniu sprzęgła nie ma najpierw stuku lekkiego a potem nie poszarpuje. To niestety tez by wskazywało na dwumas

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa 156 2.4 JTD 99r.
    Postów
    91

    Domyślnie

    Właśnie nie ma żadnych stuków przy gaszeniu i przy puszczaniu sprzęgła też cisza, nie ma żadnych stuków ani innych dźwięków podczas pracy silnika, tylko to popiskiwanie, które ustępuje gdy tylko sprzęgło delikatnie wcisnę, tak wygląda to jak łożysko oporowe, dodam, że pedał sprzęgła jest bardzo twardy i ciężko chodzi, porównywałem z 1.9 jtd i u mnie chodzi o wiele wiele ciężej i bez tej takiej fajnej płynności.

  9. #9
    grzes 84
    Gość

    Domyślnie

    wymienilem tylna poduszke pod skrzynia, ale problem pozostal i dalej szarpalo przez pare dni, a teraz znow mam spokoj.
    zadnych dzwiekow nie slychac ani podczas gaszenia ani podczas puszczania sprzegla. koszt poduszki 70zl na kapelance w auto-mar niedaleko tesco, a na ul. bociana w motorol chcieli mnie skasowac na 190zl i czekac 2 dni.
    moze inna firma, ale przy kupnie sami nie wiedza czasami jakich firm artykuly sprzedaja

    jeszcze co zauwazylem to kiedy szarpie podczas ruszania to latwo zdławic silnik,czesto puszcza dyma gdy sie rusza i drzy kierownica. kiedy nie szarpie te objawy nie wystepuja.
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 25-06-2010 o 21:11

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Chrzanu
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    156 1,9 JTD 8vFL 159 1.9JTD SW
    Postów
    258

    Domyślnie

    U mnie też się to dzieje:/ czasem jest tak, że samochód rusza bez problemu a czasami nim telepie, jakby sie mial rozpasc :/ no i wtedy łatwo go zdusić :/ rozwiązał już ktoś ten problem?
    Bo samochód to nie wszystko

Podobne wątki

  1. Auto CZASEM szarpie BP + LPG
    Utworzone przez kobielczak w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 08:24
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-11-2011, 13:22
  3. [GTV] Szarpie, czasem gaśnie
    Utworzone przez wojtekcem w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 12:07
  4. drgania podczas ruszania...
    Utworzone przez sobi112 w dziale 156
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 08-11-2010, 16:45
  5. Wibracje podczas ruszania
    Utworzone przez RONI w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-09-2009, 19:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory