Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Antena na dachu - jak zdjąć? Mokra podsufitka.

  1. #11
    giezet
    Gość

    Domyślnie

    Witam ponownie,

    Okazało się, że to jednak antena. Wystarczyło poczekac na konkretną ulewę i z latarką podejrzeć, skąd kapie - niestety sączyło się spod anteny. A w srodku było czysto, bo uszczelka najwyraźniej skutecznie odcedzała brudy. :-)

    Recepta? Silikon. Mały, czarny, uniwersalny silikon ze sklepu budowlanego, strzykawka i gruba igła z apteki - oto składniki sukcesu. Silikon do strzykawki, igła mocno na strzykawkę (przydałoby się ja tam przykleić kropelką) i wstrzykujemy powoli pomiędzy górną krawędź owalnej uszczelki a korpus anteny. Dookoła. Ponieważ igła mi wystrzeliła - zdecydowałem się na przejechanie samą strzykawką dookoła i wytarcie nadmiaru. Wygląda to teraz... W każdym razie jak się nie wie - to nie widać.

    Wycieczka Lublin-Kraków i spowrotem w strugach deszczu = problemu nie ma. Niestety tylko w tym temacie.

    --
    pozdrawiam
    giezet

  2. #12
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Najlepiej weź kogoś żeby lał wężem pod wysokim ciśnieniem a sam wejdź do samochodu czy też bagażnika i patrz gdzie leci woda. Niech kolega przyłoży blisko wąż, aby lać jak najwięcej wody w miejscach podejrzanych. Wtedy powinieneś dojść jaka jest przyczyna.

    Co do odkręcania podsufitki - jeśli musisz to odkręcaj, choć jest tak, że dopóki nie zdejmiesz podsufitki to będzie spokój, a później po założeniu może trzeszczeć na nierównościach


    Aaaa to już po robocie, a ja się rozpisuje
    Ostatnio edytowane przez zieloo007 ; 24-05-2010 o 09:00

  3. #13
    Matys
    Gość

    Domyślnie Mokra podsufitka alfa 156

    Witam mam problem z mokrą podsufitką wydaje mi się że woda podcieka w miejscu anteny dachowej, powiedzcie jak zdjąć ten plastik w górne części tuż po otwarciu klapy tylnej chcę się dostać do tej anteny od środka by ją odkręcić i uszczelnić sylikonem. Pozdrawiam Matys, alfa 156 sportwagon 2002r.,

  4. #14
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kuris
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    156 SW 1,9JTD / 146 1,6 Boxer
    Postów
    459

    Domyślnie

    panowie jak to ustrojstwo GSM odkręcić mam takiego małego kikuta na dachu a chce tam CB wsadzić a od spodu wygląda tak.

  5. #15
    giezet
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matys Zobacz post
    powiedzcie jak zdjąć ten plastik w górne części tuż po otwarciu klapy tylnej chcę się dostać do tej anteny od środka by ją odkręcić i uszczelnić sylikonem
    Plastik jest na cztery spinki, na wcisk. Jak będziesz podważał powoli to zejdzie bez uszkodzeń. Ale to niewiele nie da, bo śruba jest daleko. Żeby to wygodnie zrobić, trzeba rozebrać:
    - w/w plastik;
    - schowki z klapkami w bagażniku;
    - zdemotować zaczepy tylnych pasów;
    - osłony słupków C;
    - być może to samo ze słupkami B;
    - chyba coś jeszcze :-);
    - i finalnie odchylić podsufitkę.

    Za dużo roboty i ryzyka uszkodzeń, zwłaszcza teraz, w zimie - plastik robi się bardzo kruchy. Ja swoją uszczelniłem od zewnątrz i od tamtej pory (8 miesięcy temu) problem nie istnieje. Jak się silikon wymyje, to poprawię i tyle.

    ---------- Post dodany o godzinie 11:56 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 11:51 ----------

    Cytat Napisał kuris Zobacz post
    panowie jak to ustrojstwo GSM odkręcić mam takiego małego kikuta na dachu a chce tam CB wsadzić a od spodu wygląda tak.
    Inaczej niż u mnie, to próbowałbym ruszyć od zewnątrz, tutaj antena MOŻE faktycznie być odkręcana normalnie. Tylko co z tego, skoro potem trzeba jakoś przykręcić GSM... I z tego faktu potencjalnie wynika konieczność demontażu podsufitki. :-|

Podobne wątki

  1. Mokra podsufitka w GT
    Utworzone przez Tomko604 w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-12-2014, 22:39
  2. Mokra podsufitka.
    Utworzone przez wojti w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-06-2012, 00:26
  3. mokra podsufitka w 147 2006r
    Utworzone przez kamoo22 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-05-2012, 18:57
  4. podsufitka mokra
    Utworzone przez alfavirus w dziale GT
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 10:09
  5. Mokra podsufitka
    Utworzone przez zieloo007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-09-2009, 13:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory