Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Antena na dachu - jak zdjąć? Mokra podsufitka.

  1. #1
    giezet
    Gość

    Domyślnie Antena na dachu - jak zdjąć? Mokra podsufitka.

    Witam.

    Antena na dachu 156 SW, jak już wyczytałem na forum, to antena gsm. Mnie jednak, bardziej niż przeznaczenie, interesuje jej demontaż.

    Mam wewnątrz auta plamy na podsufitce. Wygląda to, jakby woda wylewała się spod środkowego panelu. Obadałem klapę, uszczelkę klapy i podsufitkę w miejscu pod panelem i wydaje mi się, że woda do wewnątrz ma chyba tylko jedną drogę, czyli przez antenę.

    Podobno da się ją zdemontować bez rozbierania podsufitki. Mamy więc taki stan:



    Co zrobić, żeby to ustrojstwo dalej rozebrać bez zbędnych uszkodzeń? Podważyć, pociągnąć, poprosić... nakrzyczeć na nią...?

    Nie chcę brać się za to na oślep, żeby nie powiększać luzu - widać go dookoła górnej krawędzi tej owalnej chyba-uszczelki. Do dachu przylega ściśle. Planuję to zdemontować, wyczyścić i potraktować np. silikonem.

    --
    pozdrawiam,
    giezet

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Ja miałem podobny problem. Choć moja antena troszkę sie różni od twojej (stopka czy podstawa jest wąska i okrągła), jednak to nie ma znaczenia. Uszczelka znajduje sie pod podstawą anteny. Musisz ja odkręcić i tam będziesz miał te uszczelkę. Może być pęknięta. Ja tak miałem, więc naprawiłem sklejając ją super-glue. Gdy się dowiedziałem ile kosztuje w aso ta mała uszczeleczka to mi włosy dęba stanęły - 35zł. Tak więc skleiłem za 1,50zł i skręciłem wszystko do kupy. Przy tym nie trzeba zdejmować podsufitki, wszystko odbyło się na zewnątrz. Do dziś mam spokój. Gdybys miał pytania to dawaj...
    Powodzenia.

  3. #3
    Użytkownik Embrion Avatar Paulo
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    2

    Post klejenie anteny

    Mam rozumieć że klejem potraktowałeś z góry usczelke i antene bez jej demontowania.
    Paulo

  4. #4
    giezet
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    (...) Uszczelka znajduje sie pod podstawą anteny. Musisz ja odkręcić i tam będziesz miał te uszczelkę. Może być pęknięta. Ja tak miałem, więc naprawiłem sklejając ją super-glue. Gdy się dowiedziałem ile kosztuje w aso ta mała uszczeleczka to mi włosy dęba stanęły - 35zł. (...) Gdybys miał pytania to dawaj...
    Hej!

    Ale precyzyjniej... Rozumiem, że mam po prostu złapać za cały ten korpus i kręcić w lewo aż do skutku???

    --
    Pozdrowienia,
    giezet

  5. #5
    Użytkownik Embrion Avatar Paulo
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    2

    Domyślnie

    chyba nie tak = pod spodem jest nakretka

  6. #6
    giezet
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paulo Zobacz post
    chyba nie tak = pod spodem jest nakretka
    Ale jesteś pewien? Może być tak, że jest po prostu gwint na śrubę wspawany w element dachu...

    --
    pozdrawiam,
    giezet

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Wprawdzie mam sedana ale to chyba nie istotne. Jestem pewien że jest nakrętka pod spodem i bez opuszczenia podsufitki przynajmniej z jednej strony się nie obejdzie.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paulo Zobacz post
    Mam rozumieć że klejem potraktowałeś z góry usczelke i antene bez jej demontowania.
    Paulo
    Zdjąłem antene i uszczelkę. Uszczelkę podkleiłem bo była z plastiku.

    Cytat Napisał giezet Zobacz post
    Hej!

    Ale precyzyjniej... Rozumiem, że mam po prostu złapać za cały ten korpus i kręcić w lewo aż do skutku???

    --
    Pozdrowienia,
    giezet
    Lepiej nie kręć. Twoja antena nieco się różni od sedana, ale wątpię, żebyś musiał odkręcać śrubę pod podsufitką. Sprawdź najpierw delikatnie, czy w ogóle korpus od anteny się rusza. Jeżeli nie drgnie, wynika, że trzeba zdjąć podsufitkę.

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Wprawdzie mam sedana ale to chyba nie istotne. Jestem pewien że jest nakrętka pod spodem i bez opuszczenia podsufitki przynajmniej z jednej strony się nie obejdzie.
    Istotne, jak widzisz SW ma inną antenę niż sedan. Przynajmniej ja mam inną.
    Ostatnio edytowane przez zieloo007 ; 10-05-2010 o 07:42

  9. #9
    giezet
    Gość

    Domyślnie

    Sprawa wygląda następująco:

    Wziałem latarkę i powoli odginając podsufitkę (aż zaczęła groźnie trzeszczeć)poświeciłem do środka. I rzeczywiście - jest tam pod spodem, od wewnątrz - sooolidna nakrętka szerokości ~20 mm. Nakręcona na gwint o niepełnym przekroju, z białego tworzywa. Antena się nie rusza. Się. Siedzi jak przyspawana. Co więcej - tam w środku jest klinicznie czysto i brak jakichkolwiek zacieków! Zostawiam to, bo demontaż podsufitki wg eLearna w kombi to makabra jest - pół wnętrza od tyłu trzeba by rozebrać.

    I teraz jestem w kropce - albo woda wlewa się do środka przez harmonijkowe uszczelki przewodów elektrycznych klapy, albo cieknie na zawiasach, albo kapie z uszczelek. Albo przez taką przedziwną zaślepkę na środku blachy, pomiędzy mocowaniem zawiasów, co nie wiadomo po co jest.

    Albo podcieka pod tym czarnym trapezowatym tworzywem, które mamy pod mocowaniem tylnej wycieraczki - po deszczu jest tam na krawędzi zawsze kałuża. W sumie wystarczy wtedy podnieść klapę i woda wciurla się do srodka klapy, a potem... Wrr!

    Nie zapowiada się, że z tymi plamami to tak hop-siup będzie, ale dziękuję wszystkim za sugestie. A dzisiaj jak na złość (he, he) w Lublinie słońce...

  10. #10
    zoom
    Gość

    Domyślnie

    Mi cieklo do bagaznika az po lampie tylnej. Okazalo sie ze mam mikro pekniecie w spawie karoserii na wysokosci relingow dachowych z tylu. Rozebralem pol bagaznika i podsufitki Z gory jest na dachu taka czarna uszczelka i na jej koncu na zgrzewie blach pojawila sie mala szczelinka. Potraktowalem ja silikonem i mam spokoj.
    pozdr.

Podobne wątki

  1. Mokra podsufitka w GT
    Utworzone przez Tomko604 w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-12-2014, 22:39
  2. Mokra podsufitka.
    Utworzone przez wojti w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-06-2012, 00:26
  3. mokra podsufitka w 147 2006r
    Utworzone przez kamoo22 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-05-2012, 18:57
  4. podsufitka mokra
    Utworzone przez alfavirus w dziale GT
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 10:09
  5. Mokra podsufitka
    Utworzone przez zieloo007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-09-2009, 13:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory