Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Wymiana osłony przegubu wewnętrznego

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Szczecin/IRL- KE
    Auto
    AR 159 2.4 JTDM & 156 1.9 M-jet
    Postów
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    7. ponieważ przegub wewnętrzny jest nierozbieralny i stanowi całość z półosią, należy "rozpołowić" przegub zewnętrzny, zdjąć jego osłonę z półosi, a nastepnie zdjąć osłonę przegubu wewnętrznego
    Troche pozno przeczytalem temat ale moze sie to komus na przyszlosc przyda.

    Nie jest konieczne wyciaganie calej polosi do wymiany manszety. Trzeba rozpolowic przegub odkrecajac te nieszczesne imbusy a nastepnie zdjac dekielek z przegubu pod ktorym jest segier zabezpieczajacy. Po zdjeciu segiera przegub ladnie schodzi z polosi. Zakladamy nowa manszete i skladamy w odwrotnej kolejnosci.
    Caly zabieg najlepiej przeprowadzac z kanalu, jesli nie posiadamy takowego najlepiej zdemontowac cala polos. Tu jest to ladnie opisane: http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...56_1_6_ts.html

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Syl66 Zobacz post
    Opis super,tylko z wymianą śrub trzeba zwrócić uwagę na twardość.Nie utwardzone śruby przy,którymś szybszym puszczeniu sprzęgła zostaną ścięte i skończy się jazda.Jeżeli założyłeś zwykłe radzę wymienić.
    Dzięki za radę, ale ja o tym wiem i założyłem odpowiednie śruby.
    Natomiast przy zastosowaniu śrub z łbami 6 kątnymi można je dokręcić tylko kluczem płaskim bo żadna normalna nasadka się nie mieści.

    ---------- Post dodany o godzinie 05:44 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 05:42 ----------

    Cytat Napisał Maxx Zobacz post
    Troche pozno przeczytalem temat ale moze sie to komus na przyszlosc przyda.

    Nie jest konieczne wyciaganie calej polosi do wymiany manszety. Trzeba rozpolowic przegub odkrecajac te nieszczesne imbusy a nastepnie zdjac dekielek z przegubu pod ktorym jest segier zabezpieczajacy. Po zdjeciu segiera przegub ladnie schodzi z polosi. Zakladamy nowa manszete i skladamy w odwrotnej kolejnosci.
    Caly zabieg najlepiej przeprowadzac z kanalu, jesli nie posiadamy takowego najlepiej zdemontowac cala polos. Tu jest to ladnie opisane: http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...56_1_6_ts.html
    Akurat z tym bym polemizował.
    Technologicznie przegub wewnętrzny stanowi całość z półosią i nie powinien być niepotrzebnie rozbierany. Poza tym zdjęcie pokrywy przegubu nie jest takie proste, bo jest ona osadzona fabrycznie bardzo ciasno. Mocniejsze pobijanie domowymi sposobami mogłoby spowodować jej deformację, a potem kłopoty z założeniem i ewentualny wyciek smaru podczas pracy przegubu.
    Zresztą podany przez Ciebie sposób w niczym nie ułatwia zadania bo i tak trzeba odkręcić te nieszczęsne 6 śrub.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 25-06-2010 o 21:43

  3. #13
    alfaRomeo147
    Gość

    Domyślnie

    jak wymienic oslone przeguba zewnetrznego alfa 147 jtd

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Michałowo
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 150 KM, 2006r
    Postów
    7

    Domyślnie

    Potrzebuję Waszej pomocy, czy ktoś mi podpowie czym różnią się osłony przegubów wewnętrznych (prawa od lewej)? Dziś w sklepie facet zaśpiewał mi za prawą 60zł a za lewą 400 zł. Te, które miałam założone w aucie wydawały się być takie same dlatego nie rozumiem skąd taka rozbieżność w cenie.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    168

    Domyślnie

    Cześć, 400zł za osłone przegubu ??? troszkę dużo może to Cię naprowadzi http://eper.fiatklubpolska.pl/navi?S...LL_LIST_PART=0

    czy Twoja tak wygląda http://allegro.pl/manszeta-przegubu-...629384270.html ?

    tu masz półoś prawą http://allegro.pl/alfa-159-polos-pra...438934652.html
    a tu lewa http://allegro.pl/alfa-159-polos-lew...438909683.html
    Ostatnio edytowane przez mk998 ; 02-01-2017 o 19:27

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marta90 Zobacz post
    Potrzebuję Waszej pomocy, czy ktoś mi podpowie czym różnią się osłony przegubów wewnętrznych (prawa od lewej)? Dziś w sklepie facet zaśpiewał mi za prawą 60zł a za lewą 400 zł. Te, które miałam założone w aucie wydawały się być takie same dlatego nie rozumiem skąd taka rozbieżność w cenie.
    Facet nie wie co sprawdza. Także nie wracaj do niego. Osłony oryginalne kupisz dość tanio - ok 100 zł ze smarem szt.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Michałowo
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 150 KM, 2006r
    Postów
    7

    Domyślnie

    Jest jeszcze opcja, że kobietę łatwiej oszukać Dzięki za odpowiedź, poszukam innego sklepu

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    38

    Domyślnie

    Witam, ja również musze wymienić osłone przegubu wewnętrznego jednak mam problem nigdzie nie mogę jej znaleźć. Dzwoniłem do znajomego mechanika który ma sklep z częsciami i stwierdził element jest nieosiągalny. Szukam po necie i wyskakuje mi tylko osłona przegubu zewnętrznego. Czy ktoś wie gdzie mogę znaleść tą osłone ew. czy pasuje z jakiegoś innego modelu?

    - - - Updated - - -

    Panowie bardzo przepraszam pomyliłem działy. Chodziło mi o przegub do Giulietty nie do 156

Podobne wątki

  1. Wymiana osłony przegubu wewnętrznego
    Utworzone przez Alex1888 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-08-2014, 14:00
  2. Wymiana przegubu wewnętrznego
    Utworzone przez jaroslaw200 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-02-2014, 19:36
  3. Wymiana lewej osłony przegubu wewnętrznego
    Utworzone przez czerwcowy0520 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-11-2013, 20:28
  4. Wymiana przegubu wewnętrznego V6
    Utworzone przez Hamster w dziale 166
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 22:17
  5. Wymiana przegubu wewnętrznego w JTD
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-04-2010, 19:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory