Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51

Temat: zabrakło paliwa - teraz nie odpala

  1. #11
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał adriano_6 Zobacz post
    Witam
    Dołączając się do problemu z odpaleniem zapowietrzonej ALFY JTD chciałbym się dowiedzieć czy palenie się kontrolki od wtrysków (marchewy) jest wskazane czy też oznacza to jakiś problem???
    Ta kontrola sama z siebie sie nie powinna palic czyli cos nie tak. Masz jtd wiec możesz sprawdzic programem fiatecuskan.

  2. #12
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Rocky147
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    147 JTD 8V 115 km
    Postów
    288

    Domyślnie

    Dzisiaj mi brakło paliwa. Tzn. dojechałem docelu zgasiłem silnik ale później go już nie odpaliłem. Skoczyłem na stacje benzynową (dzięki Bogu była blisko), pożyczyłem butle zalałem 5l ON i biegiem do auta. Odpalił po około 7 s kręcenia.

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar palchon
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SJZ
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD SPORTWAGON
    Postów
    778

    Domyślnie

    Nie wiem jeszcze czemu ale układ wskazujący poziom paliwa w alfach jest kiepskiej jakości, ma przekłamania wynikające z pochyłu auta,kiedyś możedobiore sie do baku i głębiej zbadam, natomiast układ paliwowy jest samoodpowietrzający, po pustym baku lub wymianie filtra wystarczy przekręcić kluczyk w pozycję MAR i gdzieś około po 15-20 sekundach sam się napełni, jeżeli nie słychaćpracy pompki można przekręcic kluczyk na MAR i zdjąć wąż z dopływem na filtrze paliwa i zobaczyc czy paliwo jest tłoczone jesli nie to: padnięta pompka, spalony bezpiecznik w wyniku jałowej pracy pompki i jej przegrzania lub uszkodzone przewody, lub wyłącznik bezpieczeństwa, moja znajoma wjechała w dziurę Peugotem i on zadziałał więc na początek zaczął bym od tego
    Alfa Romeo 156 1,9JTD '02 SPORTWAGON
    Szerokopojęta elektronika i elektryka samochodowa

  4. #14
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar dafi1985
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Nowogard, Poland
    Auto
    Była: Alfa 156 1.9 JTD 105KM '99 r, jest Nissan Primera '03 1.9 dci
    Postów
    292

    Domyślnie

    Cytat Napisał adriano_6 Zobacz post
    Witam
    Dołączając się do problemu z odpaleniem zapowietrzonej ALFY JTD chciałbym się dowiedzieć czy palenie się kontrolki od wtrysków (marchewy) jest wskazane czy też oznacza to jakiś problem???
    Kolego, nie jest wskazane palenie się żadnej kontrolki w kolorze "rosso".
    Na temat palącej się marchewy jest mnóstwo postów, wystarczy poszukać.
    Alfa jest jak prawdziwa piękna Włoszka - może być czułą matką i namiętną kochanką, ale jeśli przez chwilę ją zaniedbasz, może natychmiast stać się kapryśna...

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar żuwik
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    166 2,4 JTD CF2 '00 ` ` ` ` ` ` ` ` ` 166 3,0 V6 CF3 '03
    Postów
    925

    Domyślnie

    Chyba że koledze brakło paliwa, co możliwe sądząc po tym że pisze w tym temacie

    Gdy braknie paliwa czujnik na listwie łapie błąd niskiego ciśnienia paliwa. Sam podobno zgaśnie po kilkunastu bezproblemowych odpaleniach, można też skasować komputerem.

    Mój po wypiciu całego paliwa i wlaniu 5l pompował i "bulkał" wyraźnie z okolic baku i po ok. 30s pompowania się uciszył, po czym odpalił bez żadnych problemów. Nie ma sensu próbować odpalić od razu.

  6. #16
    dakota
    Gość

    Domyślnie

    witam. dzis jechalam nagle zapalila sie czerwona kontrolka silnika i auto zgaslo. nie dalo sie go juz odpalic. dosyc dlugo jezdzilam na rezerwie ale wskazowka pokazywala ze paliwo jeszcze jest. co moze byc przyczyna takiego zachowania mojego samochodu?

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Jak jechałas to miałaś paliwo czy nie? Bo nie rozumiem... Czerwona czy pomarańczowa kontrolka silnika?

  8. #18
    dakota
    Gość

    Domyślnie

    bylo tak jak mowie. rezerwa sie juz dosyc dlugo swiecila ale wskazowka pokazywala ze paliwo jeszcze jest, wiec jej "ufalam". nie jestem w stanie powiedziec czy paliwo napewno bylo czy nie

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Jak już Palchon wcześniej napisał układ wskazujący poziom paliwa lubi oszukiwać i nie warto mu bezgranicznie ufać. Zalej autko paliwem i odpowietrz układ przeręcając kluczyk w pozycje MAR. Będziesz słyszała buczenie pompy paliwa w baku. Zrób to może 2 lub 3 razy i spróbuj odpalić.

  10. #20
    dakota
    Gość

    Domyślnie

    a jesli to nie przez paliwo? masz pomysl co to moze byc? podpiac go do komputera? powinno pokazac problem?

Podobne wątki

  1. [146] Nie odpala, pompa paliwa?
    Utworzone przez saroo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-05-2015, 11:44
  2. Nie odpala, wyciek paliwa
    Utworzone przez baju w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-02-2015, 21:23
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-03-2014, 19:13
  4. [155] Nie odpala - przekaźnik pompy paliwa
    Utworzone przez p_r_z_e_m_k_o w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-04-2010, 10:05
  5. Zabrakło wam kiedyś paliwa? Mi tak :) Dzisiaj :)
    Utworzone przez ideally w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 20-11-2009, 20:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory