Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 51

Temat: zabrakło paliwa - teraz nie odpala

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Zalej Belle najpierw paliwem.

  2. #22
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    Nasze dieselki się nie są skłonne do zapowietrzenia... To nie ursus 330, że jak paliwa zbraknie to trzeba odpowietrzać, ukłąd robi to za nas. Jedynym rozwiązaniem Twojego porblemu jest sprawdzenie przekaźnika pompy oraz samej pompki.

  3. #23
    dakota
    Gość

    Domyślnie

    a wiec tak. pojechalam przed chwila w miejsce gdzie stoi moj samochod. weszlam, sprawdzilam wskazowki paliwa. watpie zeby az o tyle pomylila sie wskazowka. bylo troche ponizej polowy rezerwy. czerwona kontrolka dalej sie swiecila, sprobowalam odpalic. nie zalapal. wiec postanowilam wlac troche paliwa gdyby rzeczywiscie to bylo to. wlalam okolo 4l przez lejek w pewnym momencie olej zaczal wyplywac tak jakby nie chcial wlac sie do baku. po chwili chcialam zamknac ten wkręt z baku, ale tak jakby sie nie dalo i gdy go wyciagnelam cale paliwo trysnelo na mnie. zapowietrzyl sie czy co? sprobowalam drugi raz odpalic. nic to nie dalo. dopiero jutro bede miala mozliwosc scholowania go pod swoj dom, no i bede musiala myslec o jakims mechaniku. sama nic juz nie wskóram

    przepraszam ze tak doslownie wszystko pisze ale nie znam sie na tym kompletnie a zdana jestem praktycznie tylko na siebie.



    probowalam z ta pozycja MAR ale to nic nie dalo
    Ostatnio edytowane przez dakota ; 29-01-2011 o 17:59

  4. #24
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    DAKOTA sama sobie odpowiedziałaś na pytanie... Rzyczywiście układ się zapowietrzył i dlatego chlapnął Ci paliwkiem w buźkę. Najpierw przekręć kluczyk w pozyjcę :zapłon: kilka razy tak żeby układ się samoczynnie odpowietrzył, później dopiero nalej paiwa. A poza tym mam pytanie, co za CZERWONA lampka Ci się pali, bo od rezerwy zapala się pomarańczowa...?

  5. #25
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_murawski Zobacz post
    DAKOTA sama sobie odpowiedziałaś na pytanie... Rzyczywiście układ się zapowietrzył i dlatego chlapnął Ci paliwkiem w buźkę. Najpierw przekręć kluczyk w pozyjcę :zapłon: kilka razy tak żeby układ się samoczynnie odpowietrzył, później dopiero nalej paiwa. A poza tym mam pytanie, co za CZERWONA lampka Ci się pali, bo od rezerwy zapala się pomarańczowa...?
    Mi pali sie czerwona lampka podczas rezerwy tylko, że pierwsza czesc wypowiedzi jest dla mnie niezrozumiała??? nie odpowietrzysz układu bez oleju napedowego w baku jak nie ma paliwa w baku i kreceniem kluczykiem w stacyjce szybciej dobije pompe jesli chodzi po suchu.
    Ostatnio edytowane przez majster ; 29-01-2011 o 18:28

  6. #26
    dakota
    Gość

    Domyślnie

    wczesniej pisalam ze zapalila mi sie podczas jazdy czerwona kontrolka silnika. a nastepnie auto zgaslo. w ostatnim poscie napisalam tylko ze owa kontrolka nie zgasla i dalej sie swiecila na czerwono kiedy przekrecilam kluczyk.

    kilka razy przekrecalam kluczyk w pozycje MAR. moze nieumiejetnie? choc mysle ze akurat to jestem w stanie wykonac poprawnie choc moze sie myle.

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Czy po przekręceniu kluczyka, słychać buczenie w tylnej części samochodu? Jeśli tak to jest dobrze bo tzn. że pompa żyje.

  8. #28
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiedzmaak Zobacz post
    Czy po przekręceniu kluczyka, słychać buczenie w tylnej części samochodu? Jeśli tak to jest dobrze bo tzn. że pompa żyje.
    Połowicznie bo może buczec, a jesli bedzie przytarta i wydatek jej bedzie za niski (cisnienie), to mogą byc kłopoty z rozruchem.

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Połowicznie bo może buczec, a jesli bedzie przytarta i wydatek jej bedzie za niski (cisnienie), to mogą byc kłopoty z rozruchem.
    Słusznie, jeszcze może poprostu filtr paliwa Ci się zapchał. Daj znać jak rozwiążesz problem.

  10. #30
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie

    Jak miałaś krótki lejek to nie nalejesz paliwa do jtd z bańki.Będzie się działo to co opisałaś. Dolej paliwa ok. 10l, kluczyk z 5x w pozycje MAR, aż do wyłączenia pompki w baku i kręć. Bardzo ciężko jest zapalić JTD jak zabraknie paliwa.

Podobne wątki

  1. [146] Nie odpala, pompa paliwa?
    Utworzone przez saroo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-05-2015, 11:44
  2. Nie odpala, wyciek paliwa
    Utworzone przez baju w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-02-2015, 21:23
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-03-2014, 19:13
  4. [155] Nie odpala - przekaźnik pompy paliwa
    Utworzone przez p_r_z_e_m_k_o w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-04-2010, 10:05
  5. Zabrakło wam kiedyś paliwa? Mi tak :) Dzisiaj :)
    Utworzone przez ideally w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 20-11-2009, 20:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory