Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Samochod kupiony i co dalej?

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Pfourul
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Katowice, śląskie, Poland
    Auto
    156 2.5 V6 R(etarded)-System
    Postów
    1,579

    Domyślnie Samochod kupiony i co dalej?

    Witam,
    W koncu udalo mi sie znalazc idealna AR , trafila mi sie czarna 156 (sedan) z silnikiem 2.5 V6 24V o przebiegu 40tys z rocznika 2000.
    Rozrzad bede wymieniac za 2-3tyg, do tego za jedym zamachem chcialbym wymienic pasek klinowy, termostat (poprz. wlasciciel 2tyg byl w ASO i stwierdzili ze termo jest do wymiany pomimo ze nic sie z tego powodu nie dzieje) oraz pompe wody. Co do samej pompy i termostatu nie jestem pewnien czy oplaca sie to wymieniac przy tym przebiegu.
    Druga sprawa to plyny eksploatacyjne oraz filtry.
    Jaki olej bedzie najlepszy do tego silnika, zostac przy Selenia 20 K, czy kupic jakis castrol, lotos, mobil. Zostal jeszcze filtr powietrza ;P, nigdzie go nie umiem znalezc pod maska, czy to jest taka duza metalowa "beczka" pod akumulatorem? Jezeli tak, to jak go wymienic Z gory dziekuje za wszystkie porady i sugestie bo jak najszybciej chcialbym doprowadzic te auto do dobrego stanu zeby pojechac na jakis meeting

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Jak z termostatem się nic nie dzieje to profilaktycznie nie ma sensu wymieniać, pompę wody jak najbardziej razem z rozrządem. Wydatek 200zł a w razie czego nie trzeba zwalać rozrządu (a to spore koszty) uszczelniacze starzeją się też z wiekiem nie tylko z przebiegiem.
    Co do oleju to co użytkownik to inna opinia, najlepiej zalać tym co było a jak nie wiesz co było lane to taki jak przewidział producent (chyba 10w40) ale głowy nie daję bo nie pamiętam.
    Producent jest mniej ważny byle "markowy" ja jeżdżę na magnateku 10w60 bo mój silnik nie ma ze mną lekko i zapas lepkości przy 7000 tyś obrotów się przydaje.
    Filtr powietrza jest między aku. a chłodnicą, trzeba odkręcić 3 śruby na zewnętrznym obwodzie pokrywy i odchylić ją razem z przepływką i rurą dolotu, wskazana pomoc drugiej osoby bo jest ciasno, no i przeciwpyłkowy za plastikowym podszybiem od strony pasażera.
    Skontroluj jeszcze płyn w chłodnicy (na zamarzanie) i jak nie jesteś pewien hamulcowego lepiej wymienić (koszt niewielki)
    Powodzenia. Z grubsza tyle.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Pfourul
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Katowice, śląskie, Poland
    Auto
    156 2.5 V6 R(etarded)-System
    Postów
    1,579

    Domyślnie

    Ile dokladnie oleju wchodzi do tego silnika? Bo w poniedzialek bede musial albo dolac albo wymienic bo okazalo sie ze zbliza sie do minimum

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Jak będziesz jeździł na min. stanie oleju, to niedługo poznasz koszty remontu silnika...

    Najpierw olej i rozrząd, później się "zabawiaj" z Alfą. Dobrze też przeczytać instrukcję obsługi, w której znajdziesz takie rzeczy jak m.in. ilośc oleju, czy innych płynów.

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Powinieneś kupić 7 litrów, około litra zostanie na ewentualne dolewki. Nie jeździj na minimum bo silniki alf są na to wrażliwe. Znajdź sobie gdzieś w necie instrukcje, tam są takie rzeczy.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Pfourul
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Katowice, śląskie, Poland
    Auto
    156 2.5 V6 R(etarded)-System
    Postów
    1,579

    Domyślnie

    Samochod mam od czwartku, wczesniej nim jezdzila kobieta. Dopiero wczoraj z ojcem poszedlem sprawdzic jak wygladaja wszystkie plyny. Okazalo sie ze olej i 'borygo' zblizaja sie do min. Wiec w poniedzialek ide je wymienic.
    Tylko tak w pracy nie mam dostepnego oleju seleni ;/ Chyba kupie na razie 2x4l Castrol Magnatec 10W-40.

    EDIT
    Do wyboru mam jeszcze:
    • Elf Competiton STI
    • Mobil Super S
    • Castrol Edge Sport 10w-60
    Ostatnio edytowane przez Pfourul ; 16-05-2010 o 11:07

  7. #7
    turbodymoman156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pfourul Zobacz post
    Do wyboru mam jeszcze:
    • Elf Competiton STI
    • Mobil Super S
    • Castrol Edge Sport 10w-60
    Ja mam w swojej Mobil 1 5W50

  8. #8
    Adampoz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał twardy Zobacz post
    Jak będziesz jeździł na min. stanie oleju, to niedługo poznasz koszty remontu silnika...

    Najpierw olej i rozrząd, później się "zabawiaj" z Alfą. Dobrze też przeczytać instrukcję obsługi, w której znajdziesz takie rzeczy jak m.in. ilośc oleju, czy innych płynów.

    A to dlaczego na minimalnym stanie ma coś się stać?? mówię tu o min. na skali bagnetu.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Pfourul
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Katowice, śląskie, Poland
    Auto
    156 2.5 V6 R(etarded)-System
    Postów
    1,579

    Domyślnie

    Co uzytkownik to inny olej Juz nie mam pojecia jaki wybrac ;P te 3 pierwsze to w sumie koszt nie wielki (ok100zl/8l), te bardziej "sportowe" o jakies 80zl drozej ;p. Chce jak najlepiej dla tego samochodu, bo potrzebuje duzo uwagi, cala zime przelezala w garazu ;/
    Co to stanu oleju to wyglada on tak ze olej znajduje sie gdzies na wys 1/3 miedzy dwoma kropkami

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Izane
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice- Śląskie
    Auto
    Alfa 159 1.9JTDm, MiTo 1.4 155KM Były: Alfa Romeo Giulietta QV TCT,Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Postów
    1,888

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pfourul Zobacz post
    Witam,
    W koncu udalo mi sie znalazc idealna AR , trafila mi sie czarna 156 (sedan) z silnikiem 2.5 V6 24V o przebiegu 40tys z rocznika 2000.
    Ja tak z innej beczki, ciężko mi uwierzyć w 40 tyś km gdy auto ma 10 lat
    2.5 V6 nikt raczej nie kupuje aby jechać do pracy :> no ale mniejsza z tym

    Odnośnie płynów itd to polecam ściągnąć książke do swojego auta (znajdziesz na forum) a dowiesz się wiele na temat ile co wlać

    A odnośnie termostat to na jakiej podstawie ASO określiło że jest do wymiany?
    Jeśli auto grzeje się dobrze tj jakoś 90 stopni i robi to w miarę szybko (około 5-7 minut) tzn że jest dobrze i wymiana termostatu będzie zbędna, jeżeli tak nie jest to przedewszystkim termostat wymieniaj szybko
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150@190 KM
    Alfa Romeo MiTo 1.4 T.B. 155KM
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde TCT '16

    Alfa 156 2.4 JTD CF2 136@175 KM 370 NM Sportpack

    "Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

Podobne wątki

  1. [159] Stan oleju 159 1.9 16v świeżo kupiony
    Utworzone przez marcinq24 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-08-2014, 08:21
  2. [145] kupiony 145 TS kilka problemów
    Utworzone przez archibaldi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-11-2009, 15:29
  3. 145 dopiero kupiony - kto osłucha;)
    Utworzone przez archibaldi w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-11-2009, 16:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory