Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Głośniki z tylnej półki w 156

  1. #1
    nowakooowski
    Gość

    Domyślnie Głośniki z tylnej półki w 156

    Witam!

    Jak się dostać do głosników z tylnej półki - od wewnątrz auto czy lepiej od bagażnika? Pytam bo nie lubie nic łamać i psuć.

    Co to jest: czarne pudełeczko przy lampce bagaznika?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie

    Ja robilem od bagaznika. Niestety jezeli bedziesz chcial sobie zalozyc dobre glosniki to polka w AR156 jest za wiotka i bedziesz zmuszony dorobic sobie stelaz z drewna pod glosnik, oraz wywiercic pare otworow w tym aluminiowym profilu ktory trzyma oparcie siedzien i polke. Przykrecasz wtedy stelaz do tej ramy i jest git.
    POlecam ci rowniez wszystko osadzic na gabce a najlepiej filcu bo bedzie ci wpadalo w rezonans.
    Wszystk owidac dokladnie jak zdejmiesz gorna wykladzine w bagazniku - montowana jest na obrotowe zapinki.

  3. #3
    nowakooowski
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki, dzięki za odpowiedz. W takim razie zaczne od bagażnika. Zdejmowałem, odchylałem już to obicie na odkręcane zatrzaski, ale podtym mam jeszcze coś al'a zieloną watę - pewnie wygłuszająca czy coś. No, ale damy rade. Choć szczerze powiem, że myślałem że będzie łątwiej....

    A ktoś wie co to za czarne pudełeczko, do którego idzie około 6 przewodów, obok lampki bagażnika?

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Siekier
    Ja robilem od bagaznika. Niestety jezeli bedziesz chcial sobie zalozyc dobre glosniki to polka w AR156 jest za wiotka i bedziesz zmuszony dorobic sobie stelaz z drewna pod glosnik, oraz wywiercic pare otworow w tym aluminiowym profilu ktory trzyma oparcie siedzien i polke. Przykrecasz wtedy stelaz do tej ramy i jest git.
    POlecam ci rowniez wszystko osadzic na gabce a najlepiej filcu bo bedzie ci wpadalo w rezonans.
    Wszystk owidac dokladnie jak zdejmiesz gorna wykladzine w bagazniku - montowana jest na obrotowe zapinki.
    Półka wcale nie jest za wiotka tylko do aut gdzie tylne głośniki są montowane fabrycznie (te z nagłośnieniem bose) jest inna -wzmacniana półka. Wtedy nic nie trzeba dorabiać itd bo ta półka ma gniazda pod głośniki.
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie

    Półka wcale nie jest za wiotka tylko do aut gdzie tylne głośniki są montowane fabrycznie (te z nagłośnieniem bose) jest inna -wzmacniana półka. Wtedy nic nie trzeba dorabiać itd bo ta półka ma gniazda pod głośniki.
    To prawda - ale jak sie ma naglosnienie Bose to po co je wymieniac?
    A jezeli go nie ma to polka jest ta zwykla czyli mniej sztywna i glosniki sie jej nie "imają"

  6. #6
    Konik
    Gość

    Domyślnie

    A jak są już febrycznie maskownice do głośników owalnych w tylnej półce to jest ta sztywniejsza czy nie?

  7. #7
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie głośniki

    ja też mam maskownice i nawet są otwory w takim samym rozstawie jak w głośnikach 6x9 ale jakikolwiek blachowkręt jest zbyt wąski żeby go tam włożyć???
    Pozdrawiam

  8. #8
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie klucz

    co????
    nawet nie wiem jak takie cos wygląda???
    pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcins737
    głównie po to aby mieć dobry dźwiek hehe
    hehe - Marcin ale jestes uszczypliwy

    Cytat Napisał Konik
    A jak są już febrycznie maskownice do głośników owalnych w tylnej półce to jest ta sztywniejsza czy nie?
    Niekoniecznie

    uprzedzam że są wersje gdzie sa maskownice a pod nimi nie ma otworu na glośniki i trzeba je dopiero wyciąć
    Dokladnie - ja tak wlasnie mialem i uprzedzam ze wycinanie otworow tak zeby po zalozeniu oryginalnych maskownic ladnie wygladalo to calkiem upierdliwa dlubaninka.

    Cytat Napisał marcins737
    a tak btw to zamiast bawić się z półką można założyć zestaw separowany w drzwiach z tyłu tyle że tweetery trzeba umiescić w miejscach alternatywnych
    Moje subiektywne odczucie jest takie ze drzwi w alfie 156 maja lipna akustyke. takie same glosniki w Corsie graja duzo ladniej - sprawdzone empirycznie

  10. #10
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie głośniki

    Chyba napewno się nie rozumiemy. Ja nie mam problemu z samym wkręcaniem. Chodzi o to że te dziury które mam pprzy osłonach w półce sa po prostu bardzo duże.
    pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [156]Podłączenie głośników tylnej półki
    Utworzone przez Andrzej78500 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-07-2015, 19:37
  2. Demontaż tylnej półki
    Utworzone przez xary w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2011, 21:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory