Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: rdza w alfach 156 !!!!

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Giulia MY22 Estrema było 156 2x147 166Busso 159...
    Postów
    772

    Domyślnie rdza w alfach 156 !!!!

    panowie przegladnijcie wasze 156 ja teraz jestem w trakcie przekładania tego co pozostało z mojej alfy do drógiej ramy obydwie budy są z 1999roku i w obydwóch jest straszna korozja ktorej nie widac z zewnątrz wystepuje ona pod warstwa tej gumy konserwojącej w przestrzeniach miedzy budą a błotnikami w srodku w progach a wydawało mi sie przed wypadkiem ze moja alfa jest w super stanie z zewnątrz nie było widac nawet najmniejszych sladów dopiero po rozebraniu jej okazało sie ze nie jest wesoło moj blacharz stwierdził ze jeszcze rok i mozna by reke do srodka w miejscach skorodowanych i stwierdził ze to nie jest przyadkowe pniewarz klepał juz kilkanascie 156 i wkazdej w tych samych miejscach wystepowały ogniska rdzy ja swoją bude teraz czyszcze z tej rdzy i konserwoje od nowa zajmnie mi to troche czasu ale nastepne pare lat bede miał z głowy i nie bede sie martwił ze mi dziórka wyskoczyła albo pecherzyk rdza wystepuje praktycznie na wszystkich łączeniach zalepionych tą gumą postaram sie zrobic pare fotek i pokazac wam jak to wygląda

  2. #2
    Derwisz
    Gość

    Domyślnie

    No toś nas postraszył :shock: .
    Czy w takim zakładzie "autokonserwacja" poradza sobie z tą warstwą "gumy" i zakonserwują na nowo?

  3. #3
    KUBAS
    Gość

    Domyślnie

    skoro jesteśmy też przy rdzy....to ja dodam że w mojej alfie rdzewieje podłoga ,wsumie to są już dziury na wylot.miejsce w którym się pojawil rudy to przedział pasażerski<patrząc od dołu...jaki od góry>na pod nogami pasażerów z tyłu jak i z jednej jak i z drógiej strony.są tam jakieś wyżłobienia czy coś w tym stylu i w tamtych miejscach właśnie są tam jest ta korozja
    czy koledzy ze 145 maja podobny problemik z rudym???
    kuknijcie i dajcie znać...
    dodam ze mój rocznik to 95.

    pozdrawiam

  4. #4
    Przemo
    Gość

    Domyślnie

    No ladnie, takie mlodziutkie autko i juz rdza

    Musze sprawdzic u siebie. A ile wynosi orientacyjny koszt takiej renowacji/konserwacji???

  5. #5
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Z tego co wiem to z rdzą w naszych Alfach jest tak, że na karoserii się nie pojawia (poza nielicznymi przypadkami), ale niestety gorzej jest właśnie z podłogą. trzeba być czujnym i od czasu do czasu zaglądnąć w ustronne miejsca, szczególnie po zimie.

  6. #6
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    u mnie ani nadwozie ani podwozie nie wykazuje nawet śladu rdzy, wydech również czysty - moja Alfa jak się okazało jest z listopada 96

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar phantom71
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.8TS 16V 10.1998
    Postów
    656

    Domyślnie

    a u mnie jest rdza tylko na podłodze, w miejscu montowania fotela kierowcy, urok ocynku

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Giulia MY22 Estrema było 156 2x147 166Busso 159...
    Postów
    772

    Domyślnie

    hmmm koszt takiego zabiegu jest kolo 1000zł z wiekszym chakiem a ile dokladnie to juz zalezy od blacharza za niedługo zrobie stronke ze zdjeciami korozji mojej alfy to zobaczycie ile tego jest
    alfa romeo jest 159 & 147 była 166 3.0.v6 super!!156jtdx2 147jtd8v

  9. #9
    selespeed1
    Gość

    Domyślnie

    Czekamy na te foty- To naprawde może przesrtraszyć... :shock:

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Giulia MY22 Estrema było 156 2x147 166Busso 159...
    Postów
    772

    Domyślnie

    sorki wielkie ale zdjec raczej nie bedzie porobiłem zdjecia ale zostawilem ich na pulpicie kompa i ktos ich usunol tak ze kicha:> ale rdza tak jak pisałem wczesniej jest w srodku w progach i w błotnikach tylnych i przednich od srodka najlepiej to zapuscic srodkiem do profili zamknietych i problem na troche z głowy

Podobne wątki

  1. Lotna rdza
    Utworzone przez Driller w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-03-2021, 09:53
  2. [156] RDZA RDZA RDZA RDZA
    Utworzone przez nfear w dziale 156
    Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 07-11-2012, 18:48
  3. Rdza na progach...
    Utworzone przez szerszeń w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-12-2009, 14:07
  4. [156] Rdza na progu
    Utworzone przez TNOS w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-12-2008, 08:01
  5. [156] rdza w bagażniku
    Utworzone przez b.pawelek w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-01-2008, 17:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory