Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: 2.4JTD i głośna praca?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar danloo23
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Strzegom
    Auto
    AR 156 2,4 JTD 20V 2005r.,Fiat Bravo 2 1,6 mjet 105KM 2012r.
    Postów
    723

    Domyślnie 2.4JTD i głośna praca?

    Witam po dluzszej przerwie!
    Mam do Was pytanie zwiazane z silnikami 2.4JTD (1999r.-136KM)!
    Dzisiaj mija 2 lata od kiedy posiadam Alfe,mialem kilka problemow ale ogolnie jestem z autka zadowolony tylko denerwuje mnie dosyc glosna praca silnika na biegu jalowym,nie wiem czy te silniki tak maja bo slyszalem juz kilka Alf z tym silnikiem i praca jest podobna do mojego czyli dosyc glosna (VW TDI pracuja duzo ciszej)!Jakis rok temu wymienilem kolo dwumasowe z sprzeglem,kolo pasowe+rolki+napinacz i nie slysze roznicy!Autko kupilem z przebiegiem 177tys.km a teraz mam przjechane 235tys.km i mysle nad regulacja zaworow chociaz nie slysze jakis niepokojacych stukow?
    Pozdrawiam!

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Mnie przychodza do glowy dwa rozwiazania: albo lancuch w pompie wody bo potrafi halasowac (powinno sie ja wymieniac razem z rozrzadem) albo to co napisales - luz zaworowy.

    Moj tez klekocze jak stary traktor i zbieram sie do ustawien luzu ale koszt 250-300 minimum.

  3. #3
    Wujek_Staszek
    Gość

    Domyślnie

    Łańcuch pompy oleju chyba.. A zawory powinno się kontrolować bodajże co 40 tyś km

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Alfa 166 2,4 136km 360000km...
    Koledzy ja również od jakiegoś czasu próbuje ustalić przyczynę bardzo głośnej pracy mojego auta na wolnych obrotach bo mi to spokoju nie daje żeby limuzyna tak terkotała, wiadomo przebieg mam olbrzymi ale chyba nie o przebieg tu się rozchodzi bo diesli 10 letnich z przebiegiem 170k km w polsce nie znajdziemy...
    Dla ciekawostki dodam , że mam nową sprężarkę klimy i nową pompe oleju pare tysiaków km wymienialem rozrząd z pompą wodyi hałasuje jak skierwysyn... Zbieram obecnie na dwumase i w planach mam ustawianie luzu zaworów... Rozmawiałem z mechanikiem jak ostatnio wymieniałem sprężarkę i coś napomknął o jakiejś pompie wysokiego ciśnienia, że to może być to...Może komuś obcykanemu technicznie coś to powie...

  5. #5
    Starscream
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał redek83 Zobacz post
    albo lancuch w pompie wody bo potrafi halasowac (powinno sie ja wymieniac razem z rozrzadem)

    Dobre

    No a wracając te terkotania, to jest to "urok" tych silników. Naciąga się z czasem i przebiegiem łańcuch pompy olejowej i dlatego to tak hałasuje. Należy po prostu wymienić łańcuch, ale jak miałem ten silnik, nie można było kupić samego łańcucha, trzeba było razem z pompą oleju. Dość wysoki koszt. Nie jest to groźne, jedynie hałasuje jak cholera.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Cytat Napisał Starscream Zobacz post
    Dobre

    No a wracając te terkotania, to jest to "urok" tych silników. Naciąga się z czasem i przebiegiem łańcuch pompy olejowej i dlatego to tak hałasuje. Należy po prostu wymienić łańcuch, ale jak miałem ten silnik, nie można było kupić samego łańcucha, trzeba było razem z pompą oleju. Dość wysoki koszt. Nie jest to groźne, jedynie hałasuje jak cholera.
    Oczywiście miałem na myśli tą właściwą pompę Czeski błąd ale chyba wiadomo było o co chodzi.
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

Podobne wątki

  1. Wycieraczki głośna praca
    Utworzone przez Flaku2012 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 11-11-2013, 10:27
  2. 1.9 jtd głośna praca
    Utworzone przez kubals w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-11-2013, 19:32
  3. Głośna praca wtryskiwacza
    Utworzone przez RafcioL27 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-09-2011, 09:09
  4. Głośna praca JTD
    Utworzone przez adrianzdyk w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-11-2009, 01:29
  5. Głośna praca
    Utworzone przez przemgodz w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-05-2009, 17:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory