Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: 3 ZAGWOSTKI - sprzęgło, stuki i piszczenie

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie 3 ZAGWOSTKI - sprzęgło, stuki i piszczenie

    Ehhh.. nie mialem ponad rok Belli i zapomniałem jak to jest z tą ślicznotką... "ale miłość to ból - powiedział zając jeża ściskając" od 3 tygodni śmigam JTD z 2004 roku i mam 3 problemy:

    SPRZĘGŁO - w ASO stweirdzili, że jest na wykończeniu bo dosć ciężko chodzi, fakt lekko nie jest ale myśałem, że przy JTD tak ma być kolega na forum poradził, żebym sprawdził sprężynkę ale ja tam głowe pchałem i nic takiego nie widziałem. Znajomy mówił, żeby na początek wymienić płyn hamulcowy bo to on wspomaga hydraulike sprzegła a jak wy radzicie a moze to ta sprężynka ale kowale to prawdy napewno nie powiedzą...

    STUKI od 2-3 dni mam jakieś dziwne stuki wiem, że bez foni to można gdybać ale moze podsuniecie jakis pomysł. Stuki wydobywają się jakby z bagażnika na początku myślałem, ze to butelka mi tam lata czy coś ale posprawdzałem wszystko i przy kole zapasowym i nic nie powinno tam latać. odam, że stuki słychać na zakretach właśnie jakby coś się przewracało z jednej strony na drugą czasmi jka zachamuje albo puszcze gaz...

    PISZCZENIE - odgłos jaki można usłysześ czasami przy chamowaniu jak klocki piszczą. Odgłos też pochodzi gdzieśz tyłu prawdopodobnie z kół ale pojawia sie po dłuższej jeżdzie 15-30 km i najcześciej na trasie powyżej 80-100 km/h

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    1- chyba Aso ma rację, twardnienie sprzęgła oznajmia jego bliski czas wymiany.
    2- Nie mam pojęcia, u mnie z bagażnika stuki dobiegały jak amortyzator się kończył. Warto podjechać na szarpaki.
    3- tarcze i klocki do sprawdzenia, hamulce się nagrzewają i piskać zaczynają. Tarcze krzywe, klocki przypalone lub zaciski do czyszczenia.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar gordon771
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    AR 156 SW 2,4 JTD 140 KM 01r.SportPack
    Postów
    86

    Domyślnie

    Co do stuków,to mogą być do wymiany poduszki amortyzatorów.
    Gordon

Podobne wątki

  1. [159] Sprzęgło (stuki, tarcie przy używaniu sprzęgła i zmianie biegów)
    Utworzone przez bikerserwis w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 10-06-2017, 11:33
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-11-2013, 19:32
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-02-2013, 10:59
  4. Stuki stuki i po kilku naprawach dalej stuki !!!
    Utworzone przez Korczu w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 20:25
  5. [156] Sprzęgło i stuki zawieszenia 2.5 V6
    Utworzone przez mojax w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-07-2008, 10:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory