Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Wielki problem ze skrzynią,czy dwumasem??

  1. #1
    siweczek25
    Gość

    Exclamation Wielki problem ze skrzynią,czy dwumasem??

    Koledzy moja alfa stoi juz z rozebranym silnikiem u mechanika-okolo 15 bede jechał obejrzec i tu jest problem.
    Wszystko wyglądało, ze bedzie wymiana dwumasu-delikatne problemy z odpalaniem, krecilem jakies 3-4sek zanim odpalała. po odpaleniu na biegu jalowym słychac było stuki z lewej strony(od kierowcy) po wcisnieci sprzegła nie było słychać.
    podczas gaszenia auta, bez wcisnietego sprzegła, rzucało autem i slychac było straszne stuki. Dzisiaj dzwonie do mechanika i mowi, ze wedlug niego dwumas wyglada dobrze. ma delikatne luzy, ale ok. Mowi, ze to predzej skrzynia!
    Jestem w kropce. nie mam pojecia czy dac skrzynie do regeneracji czy wymienic mechanizm różnicowy. Tylko skad go wziąć!
    Podczas zmiany biegow było słychać-taki specyficzny STUK! Juz sam nie wiem czy przez skrzynie to wszystko moglo byc czy przez dwumas! prosze o szybko pomoc jesli to mozliwe, bo za duzo czasu na przemyslenia nie mam.
    Z gory dziekuje.Acha mam przejechane ponad 220 tys,a stuki słychać tylko przy zmianie biegów-ale nie zawsze i przewaznie tylko na 2,3 biegu i tylko przy zmianie-przy przyspieszaniu nie.
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 30-06-2010 o 08:29 Powód: ..

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Tak na odległość to truna sprawa - jak mechanik, który ma skrzynię wyjętą nie wie, co jest.
    Według mnie to nie jest mechanizm różnicowy, bo piszesz, że na postoju samochodu to się też dzieje, a wtedy przecież mechanizm różnicowy nie pracuje.
    Bardziej bym widział coś na wałku sprzęgłowym. Niech mechanik pokręci tą skrzynią przy pomocy jakiejś wiertarki i wtedy może coś wyjdzie.

  3. #3
    siweczek25
    Gość

    Domyślnie ........

    Wszystko jasne-skrzynia jest ok. zrobil jak mowiles zanim do niego pojechalem. Siedzi dwumas i sprzegło. juz zamowilem, duze koszta, ale mam nadzieje ze juz wszyystko bedzie ok.
    Dwumas i sprzegło wynioslo mnie 1930zł-no i robocizne mi policzy z 400zeta to chyba nie najgorzej co? Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 30-06-2010 o 08:30

  4. #4
    mskk
    Gość

    Domyślnie

    przy jakim przebiegu padł ci dwumas?
    jest jakaś zywotność w kilometrach tego urządzenia? oczywiście napewno wszystko zalezy od uzytkownika.
    pozdr.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    mskk,napisał kolega przecież
    Cytat Napisał siweczek25 Zobacz post
    przejechane ponad 220 tys
    ale spoko,w 1.9 padaja wolniej lub nawet czytałem ze ten mankament nie dotyczy 1.9,oczywiscie zalezy od użytkownika,wszystko idzie zajezdzic wystarczy chcieć

  6. #6
    milkyyyy
    Gość

    Domyślnie

    mam 1.9 i owy problem wystepuje

Podobne wątki

  1. Wielki problem! Pomocy!! 2,4 JTD!
    Utworzone przez yelosnki w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-06-2014, 20:43
  2. [164] Wielki problem z ładowaniem
    Utworzone przez wadyr94 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 16-10-2013, 16:02
  3. Wielki Problem z 2.0TS POMOCY!!
    Utworzone przez konrad251 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 15:53
  4. Wielki problem z Zamkami
    Utworzone przez hubert25 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 07:06
  5. Wielki Problem z silnikiem!!!!!
    Utworzone przez luniu w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 12:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory