Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56

Temat: objawy uszkodzonej sondy lambda

  1. #1
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie objawy uszkodzonej sondy lambda

    Hej,

    Mam pytanko jakie są objawy uszkodzonej sondy lambda.
    Jak można zdiagnozowac uszkodzoną sonde?
    Czy analiza spalin wykaże jej ewentualną ustarke?

    Chodzi o 156 1.6ts 99r.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    objawy jakie mogą towarzyszyć uszkodzonej sondzie to wyższe spalanie,mniejsza moc.W alfie może również towarzyszyć niechęć wchodzenia na obroty gdy silnik jest zimny. Najlepiej sprawdzić podłączając samochód pod program diagnostyczny,w ostateczności miernikiem .Analiza spalin może wskazać zły skład spalin,ale przyczyną tego nie musi być akurat sonda lambda.

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Najlepiej sprawdzić na kompie, jak miernikiem to polecam wskazówkowy, elektroniczny nie zdąży z odczytaniem parametrów sondy.

    Objawy: różnie bywa, spala więcej gdy sonda umiera i swoimi błędnymi wskazaniami oszukuje ecu przez co ten dobiera niewłaściwą mieszankę. Gdy padnie całkowicie, ecu przechodzi w tryb awaryjny żeby kata nie zabić i spalanie niewiele się zmienia, bywa że maleje ;-).

    Kolega napisał o niechęci wchodzenia na obroty gdy silnik zimny, z tym się nie zgadzam, ecu czyta lambdę po nagrzaniu, wcześniej jedzie na mapach, te objawy to raczej przepływomierz.

    Ciesz się że nie masz 4 sztuk, wtedy jaja się zaczynają ;-).

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    Cytat Napisał dance1 Zobacz post
    Najlepiej sprawdzić na kompie, jak miernikiem to polecam wskazówkowy, elektroniczny nie zdąży z odczytaniem parametrów sondy.

    Objawy: różnie bywa, spala więcej gdy sonda umiera i swoimi błędnymi wskazaniami oszukuje ecu przez co ten dobiera niewłaściwą mieszankę. Gdy padnie całkowicie, ecu przechodzi w tryb awaryjny żeby kata nie zabić i spalanie niewiele się zmienia, bywa że maleje ;-).

    Kolega napisał o niechęci wchodzenia na obroty gdy silnik zimny, z tym się nie zgadzam, ecu czyta lambdę po nagrzaniu, wcześniej jedzie na mapach, te objawy to raczej przepływomierz.

    Ciesz się że nie masz 4 sztuk, wtedy jaja się zaczynają ;-).
    przez uszkodzoną sondę ecu nie przechodzi w tryb awaryjny.A co do niechęci do wchodzenia na obroty to mój brat miał taki przypadek. wymiana przepływki nic nie dała. dopiero nowa sonda pomogła.
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 01-07-2010 o 23:24

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal_n5 Zobacz post
    przez uszkodzoną sondę ecu nie przechodzi w tryb awaryjny.A co do niechęci do wchodzenia na obroty to mój brat miał taki przypadek,wymiana przepływki nic nie dała ,dopiero nowa sonda pomogła.
    Przy uszkodzonej lambdzie ecu czyta z map czyli przechodzi w tryb awaryjny dla tego czujnika. Nie wiem co miał brat i co wymieniać musiał. Piszę z mojego doświadczenia, uwierz mi że lubię temat lambdy i już nie jeden czujnik testowałem.
    Jedno jest pewne, lambda na zimnym silniku nie ma nic do gadania. Teraz zastanówmy się co dla Ciebie a co dla mnie znaczy zimny silnik. Dla mnie to parę minut po rozruchu, a nie parę kilometrów gdy wskazówka temperatury osiągnie 90stopni.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    Cytat Napisał dance1 Zobacz post
    Przy uszkodzonej lambdzie ecu czyta z map czyli przechodzi w tryb awaryjny dla tego czujnika. Nie wiem co miał brat i co wymieniać musiał. Piszę z mojego doświadczenia, uwierz mi że lubię temat lambdy i już nie jeden czujnik testowałem.
    Jedno jest pewne, lambda na zimnym silniku nie ma nic do gadania. Teraz zastanówmy się co dla Ciebie a co dla mnie znaczy zimny silnik. Dla mnie to parę minut po rozruchu, a nie parę kilometrów gdy wskazówka temperatury osiągnie 90stopni.
    Zimny silnik u mnie znaczyło np zaraz po porannym uruchomieniu gdzie alfą nie dało się ruszyć z miejsca,wymiana sondy pomogła.Wygląda więc na to że uszkodzona sonda wpływała na parametry adaptacyjne na tyle że na zimnym silniku nie dało się ruszyć z miejsca.Jeżeli nawet sonda jest odłączona to komputer zastępuje ją uśrednioną stałą wartością o ile pamiętam 0.5v,co można zmierzyć nawet miernikiem podpinając się pod wtyczkę.Dla mnie tryb awaryjny to zapalenie się kontrolki na desce.

  7. #7
    dududs
    Gość

    Domyślnie

    Siemka. U mnie popsuta sonda powodowała szarpania gdy dodawałem lub ujmowałem gazu szczególnie na niższych biegach poza tym wszystko oki nawet spalanie.

    PS. co do zimnego silnika. Sonda nie ma z tym nic wspólnego bo przecież NIE PRACUJE, ECU czyta z mapy, której mógł się nauczyc co prawda od źle działającej sondy i kółko się zamyka.

  8. #8
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    bo mam taki problem, ale tylko gdy postoi dłużej, to cieżko zapala - trzeba długo krecic rozrusznikiem, a jak już zapali to ma niskie obroty (ok. 850) i dopiero gdzies po 2sek. wskakują na 1300, czyli tak jak powinno byc. Jak go już zgasze i zapale zaraz ponownie to pali już normalnie tzn. za pierwszym strzałem.
    Komp wskazał mi błąd P0170, dodam, że auto w jezdzie nie ma straty mocy, nie gasnie, jezdzi normalnie.

  9. #9
    dududs
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Komp wskazał mi błąd P0170,
    Błąd wskazuje na lambde ale czy ten błąd powraca po wykasowaniu bo to zasadnicza różnica?

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar borsukmax
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    piotrków trybunalski
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.8 106KW TS
    Postów
    531

    Domyślnie

    moim zdaniem błąd wróci ,moja miła przy popsutej sondzie piła 15 l,a tak brak objawów,najlepiej to kup sobie kabel,poproś kogoś o namiar na program do alfy,nie powiem jaki żeby nie denerwować nikogo,i jeszcze zamienniki sondy to można sobie w garażu powiesić na ścianie,sam mam taki jeden

Podobne wątki

  1. Objawy niesprawnej sondy lambda
    Utworzone przez Awagandro w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 13-06-2017, 20:05
  2. Emulator sondy lambda V6 - 4 sondy
    Utworzone przez zadra66 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-10-2013, 20:15
  3. Wyskakuje błąd grzałki sondy ale dziwne objawy
    Utworzone przez krolik_AR156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-12-2012, 10:20
  4. Objawy uszkodzonej przepływki JTD
    Utworzone przez fackamaka w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-10-2012, 14:20
  5. [156] Sondy Lambda
    Utworzone przez motofan w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-11-2010, 00:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory