Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Brak mocy przy dodaniu gazu 1.9 JTD

  1. #1
    kary156
    Gość

    Unhappy Brak mocy przy dodaniu gazu 1.9 JTD

    Mam taki problem... W mojej alfie pojawia sie taki problem, że czasami gdy dodaje gazu brakuje jej mocy i strasznie dymi na czarno. Kupiłem ją z przeprogramowanym komputerem na 130 PS ze 105. zauważyłem że problem pojawia sie gdy jest wilgoć na zewnątrz albo pada. Czy to może być jakiś czujnik, że zamaka czy co? Prosze pomóżcie, bo nie potrafie z tym sobie poradzić.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar palchon
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SJZ
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD SPORTWAGON
    Postów
    778

    Domyślnie

    Zacząłbym od sprawdzenia kompem, kumpel ma podobnie z tym ze on ma boxa i w takie dni mu gaśnie
    Alfa Romeo 156 1,9JTD '02 SPORTWAGON
    Szerokopojęta elektronika i elektryka samochodowa

  3. #3
    kary156
    Gość

    Domyślnie

    W tym problem że na kompie nic nie wykazuje, żadnych błędów itp. Nie wiem od czego mam zacząć. W takie dni gdy jest ciepło, zauważyłem jadać ze stałą prędkością 2000tys obrotów też potrafi sie zadławić i tak jakby turbina nie chciała sie włączyć, ale to bardzo sporadycznie sie dzieje. Po chwili takiej jazdy odpuszcze gaz na parenaście metrów i jej to przechodzi, ale tylko gdy jest ciepło, bo gdy pada lub jest wilgotno to jest tragedia, aż czasami wstyd jak jej gazu dodam i pojawi sie chmura dymu za mną...

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał kary156 Zobacz post
    Mam taki problem... W mojej alfie pojawia sie taki problem, że czasami gdy dodaje gazu brakuje jej mocy i strasznie dymi na czarno. Kupiłem ją z przeprogramowanym komputerem na 130 PS ze 105. zauważyłem że problem pojawia sie gdy jest wilgoć na zewnątrz albo pada. Czy to może być jakiś czujnik, że zamaka czy co? Prosze pomóżcie, bo nie potrafie z tym sobie poradzić.
    standardowo podłączyć pod komp i próba drogowa , odczyt z przepływki , ciśnienie doładowania , temp powietrza ,
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Cytat Napisał kary156 Zobacz post
    W mojej alfie pojawia sie taki problem, że czasami gdy dodaje gazu brakuje jej mocy i strasznie dymi na czarno.
    W mojej Alfie gdy miałem taki sam objaw,zlokalizowałem nieszczelne weżyki od przelewu ropy wkoło pompy wysokiego cisnienia,oczywiscie je wymieniłem.Wymieniłem wszystkie opaski (wszystkie oryginalne były luźne) na weżach od dopływu powietrza,zaslepiłem EGR i wyczyściłem czujnik cisnienia doładowania na kolektorze. Po tym wszystko wróciło do normy,śmiga pięknie,oczywiscie komputer na poczatku tez nic nie wykrył,serwis rozkładał ręce.Który dokładnie z tych zabiegów pomógł nie wiem na 100 % ale wydaje mi sie,ze zapowietrzał sie układ paliwowy przede wszystkim

  6. #6
    kary156
    Gość

    Domyślnie

    dzisiaj niedziela, jutro bede rozbierał i sprawdzał, zobaczymy co mi wyjdzie:-) napisze :-) dzieki

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar palchon
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SJZ
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD SPORTWAGON
    Postów
    778

    Domyślnie

    podłanczam się pod post
    objaw taki, przy dodaniu gazu kopci, ostatnio zaczęło się takie coś ze jak dodam gazu gwałtownie to wogule nie przyspiesza, a jak powoli to przyspiesza normalnie, zauwazyłem ze jest pekniety ten gruby waz nad akumulatorem, czy to może być wina tego??
    niestety na dziś dzień nie dysponuje kompem do podpiecia:/
    Alfa Romeo 156 1,9JTD '02 SPORTWAGON
    Szerokopojęta elektronika i elektryka samochodowa

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Jak masz pękniety wąż to co się dziwisz???? -cała para z turbiny idzie w niebo...
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    W moim przypadku dymienie, zlikwidowałem poprzez czyszczenie oraz zaślepienie EGR.Wszystkie inne parametry silnika były OK., tylko zaczęła nagle, podzczas przyśpieszania dymić...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-05-2015, 18:54
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-06-2014, 22:19
  3. 1.9 JTD, wyje po dodaniu gazu, brak mocy
    Utworzone przez pkogut w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-03-2014, 20:06
  4. [146] brak mocy i strzelanie przy kolektorze ssacym przy dodawaniu gazu
    Utworzone przez Karol_PKAR w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 16-05-2010, 13:29
  5. V6 - Brak mocy, po dodaniu gazu
    Utworzone przez Dawidc w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 09-11-2009, 14:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory