Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Temat: Jakie amortyzatory do Alfy 156?

  1. #1
    destikero
    Gość

    Domyślnie Jakie amortyzatory do Alfy 156?

    Witam!

    Byłem niedawno na diagnostyce amortyzatorów i wyniki wyszły... hmmm... nienajlepsze.
    Wszystkie 4 miały po ok. 30% sprawności. Porażka

    Jakie amortyzatory polecacie? Myślałem o Bilsteinach.

    Co myślicie o takich z allegro:

    Allegro - Amortyzatory Bilstein przód

    Allegro - Amortyzatory Bilstein tył

    Pozdrawiam,

    destikero

  2. #2
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Mam alfę z 99roku, która nie miała od nowości wymienianych amorków i są nadal sprawne.Dziwne ale prawdziwe.

  3. #3
    mojax
    Gość

    Domyślnie

    Ja powiem Ci że kupiłem Kyaba i są naprawdę super, jestem bardzo zadowolony, mają takie przyjemne sprężynowanie, dobre opinie słyszałem o Sachs, więc przemyśl sprawę.
    Pozdrawiam !
    Rafał

  4. #4
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał destikero
    Wszystkie 4 miały po ok. 30% sprawności. Porażka
    No to niezle, ja jak w swojej wymieniałem amory to miały 56% sprawnosci po 140tys km, jesli nie masz zamiary obnizac zawieszenia to bilsteiny, sachsy i kayaby powinny byc ok, jesli bedziesz chciał obnizyc kiedys wstrzymaj sie z kupnem, ja zrobiłem ten błąd ze kupiłem Kayaby a otem obnizylem zawieszenie, jest fatalnie.

  5. #5
    mojax
    Gość

    Domyślnie Nie wiem Pawle dlaczego napisałeś że jest fatalnie

    Ja mam u siebie Kayaby i sprężyny Eibaha. Może masz jakieś lipne sprężyny? Auto oczywiście prowadzi się inaczej, ale nie powiedziałbym że gorzej więc z chęcią posłucham Twoich doświadczeń. Oczywiście nie ma jak dedykowany zestaw, widziałem coś takiego z Koni może kiedyś go kupię bo na razie nie narzekam, pozatym jest stosunkowo drogi ok 2200 zł. Pozdrawiam!

  6. #6
    Irokez
    Gość

    Domyślnie

    Miałem sprężyny H&R (-30mm) i amory standardowe - ot tak se niemiec założył.
    Katastrofa na naszych dziurawych drogach, twarde sprężyny powodują wypadanie plomb, a standard amory dobijanie na byle zagłębieniu, auto miękkie mimo wszystko.

    Dziś mam nowe amory B4 Bilstein oraz standard sprężyny (tył oryginały alfowskie, przód KILEN) i jestem w szoku bo auto jest odczuwalnie twardsze niż wcześniej, nie daje nura i dobrze się prowadzi po wałbrzyskich lejach pobombowych.

    No ale czuję coś, że w trasie to nie będzie to samo co na obniżonym zawieszeniu...

  7. #7
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mojax
    Ja mam u siebie Kayaby i sprężyny Eibaha. Może masz jakieś lipne sprężyny?
    Dziwne bo V6 tez jest ciezki tak jak 2.4JTD, moje sprezyny są ok
    ale tak jak Irokez pisze notorycznie jest dobijanie na nierównościach, za mały skok amortyzatora, no i zdecydowanie za miekkie sa, auto przy bardzo ostrej i szybkiej jezdzie przechyla sie, za bardzo wg mnie oraz nurkuje, dlatego na wiosne kupie B6 albo Koni z regulacją.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2002r
    Postów
    184

    Domyślnie

    Podłącze się pod temat. A ktoś wie jakiej firmy amortyzatory były montowane na pierwszy montaż ?? Bo nie planuje nic przerabiać w zawieszeniu po prostu chcę założyć nowe i mieć to z głowy i myślę ze fabryczne rozwiązanie będzie najlepsze.

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2011
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2,4 jtd 150ps 2002r.
    Postów
    3

    Domyślnie

    mnie również czeka wymiana wszystkich amorów, a niestety po regeneracji turbosprężarki trochę się wypłukałem z kasy i potrzebuję czegoś tańszego od KYB czy Bilstein. Czy ktoś miał do czynienia z amorami marki Quinton hazell?kolega jeździ już 2 lata z takimi w alfie 2,4jtd i jest ok. proszę o opinie.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Alfa Rome 156 Crosswagon Q4
    Postów
    27

    Domyślnie

    Czołem,

    Wszystko jest na forum poszukaj dobrze, też się rozglądam bo czas nadchodzi - wyczytałem że Alfaholicy polecają TRW i Vena ze wskazaniem na TRW.


Podobne wątki

  1. [159] Jakie amortyzatory do AR 159 ?
    Utworzone przez Magic159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 211
    Ostatni post / autor: 08-05-2023, 21:39
  2. [155] Jakie amortyzatory?
    Utworzone przez bikermarek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 17-03-2015, 00:32
  3. Jakie amortyzatory? 2.0 JTS
    Utworzone przez Karmelitos w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-12-2013, 21:00
  4. Jakie amortyzatory ?!
    Utworzone przez wStepny156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-10-2013, 19:32
  5. Jakie amortyzatory na tył?
    Utworzone przez kiepas96 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 15:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory