Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Coś tam piszczy i piszczy w lewym kole.

  1. #1
    pafcio
    Gość

    Cool Coś tam piszczy i piszczy w lewym kole.

    Witam.
    Koledzy pomóżcie rozwiązać zagadkę... Jakiś tydzień temu coś zaczęło piszczeć w okolicach lewego przedniego koła. piszczenie jest takie jak przy hamowaniu (klocki/tarcze), ale głośniejsze niż silnik, więc mocno słychać. pojawia się nieregularnie i znika, a zaraz znowu jest. nie ma wpływu pogoda ani temperatura. Nie ma reguły - raz piszczy przy skręcaniu, raz na wybojach, na prostej, na równym asfalcie... Rozebrałem i przeczyściłem hamulce całe dla pewności w obu kołach... Nic nie pomogło, sprawdzałem obracając koła i chyba nic nie ociera, oględziny "na oko" - także nic nienormalnego nie widać. co to może tak piszczeć? klocki są jakieś sportowe prawie całe i tarcze też. No nie mam już pomysłu, amortyzator to chyba nie może piszczeć? Jakieś tulejki czy co? Luzów na wahaczach nie ma. Dziwna sprawa... Autko mam zadbane a tu taki pisk jak jadę... Masakra. Ma ktoś jakiś pomysł?
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 07-07-2010 o 09:41

  2. #2
    JFC
    Gość

    Domyślnie

    Co to za klocki?
    Jadąc i piszcząc spróbuj lewą nogą delikatnie naciskać na hamulec i zobacz czy nie zanika wtedy, może Ci się klocki przewracają w zaciskach.

  3. #3
    pafcio
    Gość

    Domyślnie

    To całkiem możliwe bo chyba jak hamuję to przestaje piszczeć...ale muszę to sprawdzić jeszcze raz. To ciekawa sprawa gdyby tak było... Jak czyściłem hamulce to nie wyglądało że jest tam luz jakiś. Słyszałem też opinię że łączniki stabilizatora mogą piszczeć?

  4. #4
    ViP Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    AR 156 1.8 TS 1999 MB 124 3.0 24V
    Postów
    406

    Domyślnie

    mi też piszczy coś w lewym kole. okazało się że to klocek hamulcowy się "rozkleił". wymiana powinna załatwić sprawę
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 08-07-2010 o 08:56
    Moja eks:
    Alfa Romeo 156 1,8 TS CF2 1999

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 156, 1.9 MJet, 2005
    Postów
    29

    Domyślnie

    U mnie było to samo. Pomogła wymiana klocków + poluzowanie ręcznego, był trochę zbyt napięty.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar krawat
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 155v6; AR Stelvio Q
    Postów
    1,003

    Domyślnie

    A ja gdy piszczalo w lewym kole tez myslalem ze to sa hamulce...
    Po jakims czasie padlo lozysko. Nastepnie zostalo wymienione i piszczenie ustalo Wiec piszczenie piszczeniu nierowne...

  7. #7
    pafcio
    Gość

    Domyślnie

    No ja już nie wiem ale drążę dalej ten temat... Wydaje mi się że łożysko piszczałoby raczej cały czas a nie tylko czasami i bardziej na wybojach. Piszczy też np przy ruszaniu z jedynki jak się tj. przód "trochę unosi", takie wrażenie mam. Może to jednak któraś tulejka w wahaczu albo może ten łącznik stabilizatora... Sprawdzałem jak kolega wyżej radził naciskać hamulec ale nic to nie daje.

  8. #8
    JFC
    Gość

    Domyślnie

    Piszczenie piszczeniu nierówne. Jeżeli to są krótkotrwałe piski, to witaj w klubie piszczących tulejek górnego wahacza. Na ten temat znajdziesz tu na forum masę tematów, a co do łącznika stabilizatora, to jakoś nie słyszałem jeszcze o piszczeniu, stuki tak, ale nie piszczenie.
    Ostatnio edytowane przez JFC ; 08-07-2010 o 13:06

  9. #9
    pafcio
    Gość

    Domyślnie

    A co rozumiesz przez krótkotrwałe? Czasami piszczy kilka sekund a czasami przez około 2-3 kilometry prawie bez przerwy... Głównie na nierównościach ale jak czasem już zacznie piszczeć to i na gładkim asfalcie ostro piszczy. Najgorzej że jak samochód stoi to nie piszczy jak go trochę się "pobuja", nawet jak podnieśliśmy samochód i dodałem gazu koła się kręcą bez piszczenia, to chyba jednak wychodzi że to tulejki. Ale tulejki to chyba nie ma jak sprawdzić, pewnie wymiana i tyle?

  10. #10
    JFC
    Gość

    Domyślnie

    Tak, tak to jest opisać dźwięk słowami.
    Jeżeli piszczy podobnie....cholera jak to napisać...dobra styropian po szybie tam i z powrotem?
    To raczej tulejki, doraźnie można psiknąć jakimś preparatem smarującym (odradzam wd40), prędzej, czy później wymiana.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-10-2013, 22:19
  2. Piszczy w kole
    Utworzone przez Paulos76 w dziale 147
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 10-07-2012, 19:54
  3. czasem cos strasznie piszczy w kole
    Utworzone przez mrq w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-05-2010, 10:34
  4. [145] Piszczy piszczy piszczy - co to????
    Utworzone przez BlaCkMagic w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 09-04-2009, 11:17
  5. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-03-2006, 21:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory