Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Temat: Dramatyczna diagnoza: panewki albo korbowod :( Pomóżcie

  1. #21
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomito
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kielce / Gdańsk
    Auto
    AR 156 1.8 TS 2003 benzyna | Chevrolet Tahoe 2002 5.3 V8 | W oczekiwaniu aż Stelvio stanieje...
    Postów
    471

    Domyślnie

    Diagnostyka na komputerze? Przyda się, ale dopiero rozbiórka motoru pozwoli ocenić skalę uszkodzeń. Sprawdź może opinie od danym warsztacie, czy znają się na włoszczyźnie, czy wiedzą co siedzi pod maskami Alf. Ja bez takiego rozeznania nie pozostawiłbym motoru do generalki.
    Jedyny miarodajny wskaźnik jakości kodu jednostka WTF/min - czyli programisty dzień powszedni...
    Wielki błysk - czarny pysk czyli elektronika dzień powszedni...

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar usarz
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo 156 2001r. 1,9JTD 115KM Sportwagon
    Postów
    33

    Domyślnie

    No to ZONK. Najprawdopodobniej padły panewki . Jutro mają rozebrać silnik żeby ocenić skalę zniszczeń. AAA ja tak chciałem jak najlepiej dla mojej AR.
    Od dziś koniec z browarami zaczynam zbierać na remont.

  3. #23
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    Jeśli dźwięk z góry to raczej nie panewki. Z drugiej strony źródło dźwięku nie zawsze jest łatwo zidentyfikować.
    Ja jutro odbieram auto po podobnym remoncie. Przy okazji wpadł nowy rozrząd i sprzęgło. O koszt lepiej nie pytajcie, ale chociaż mam nadzieję, ze z napędem nie będę już musiał wiele robić.

  4. #24
    madtoc
    Gość

    Domyślnie

    Koledzy odświeżę temat, co to może być mam 156 2.4 jtd 1999r. przebieg z licznika 250 tys. coś stuka w okolicy Vacum pompy/ostatniego wtrysku, dodam, że pompa wymieniona z uszczelką i luzy zaworowe zrobione co to może być? panewka czy co... może wtrysk? Rozrząd też wymieniony mies. temu, olej i nawet uszczelka pod klawiaturą. Stukot przy przyspieszaniu się nie nasila raczej jest jednostajny (niezależnie od obrotów silnika)

    Ponadto silnik pracuje równo, nic budą nie telepie gdyby nie ten stukot to całkiem przyjemny odgłos dieselka

    Dźwięk podobny do uderzania metalową łyżką w blok silnika - co za porównanie
    Ostatnio edytowane przez madtoc ; 07-11-2011 o 10:13

  5. #25
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Gdyby to była benzyna to bym powiedział, że stukowe Ale skoro nie przyspiesza i nic się z tym nie dzieje.. może hałasuje Ci sprzęgło od sprężarki klimy?

  6. #26
    madtoc
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał dcfan Zobacz post
    Gdyby to była benzyna to bym powiedział, że stukowe Ale skoro nie przyspiesza i nic się z tym nie dzieje.. może hałasuje Ci sprzęgło od sprężarki klimy?
    no tak tylko klima jest po drugiej stronie silnika (czyli po lewej - swoją drogą to też hałasuje raczej nie stuka tylko rzęzi) a stukot słychać po prawej, czyli co radzicie?, olać to, stary diesel to ma prawo stukać...
    Ostatnio edytowane przez madtoc ; 07-11-2011 o 12:27

  7. #27
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar RafcioL27
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    AR 156 2.0 TS 2000r.SW + LPG
    Postów
    472

    Domyślnie

    Trochę dziwne, że stukot jest jednostajny i nie zmniejsza się ani nie zwiększa częstotliwości podczas zmiany obrotów silnika. Dla mnie to raczej nie możliwe, czy na postoju też go słyszysz?

  8. #28
    madtoc
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał RafcioL27 Zobacz post
    Trochę dziwne, że stukot jest jednostajny i nie zmniejsza się ani nie zwiększa częstotliwości podczas zmiany obrotów silnika. Dla mnie to raczej nie możliwe, czy na postoju też go słyszysz?
    Właśnie na postoju najbardziej, podczas jazdy zagłusza go naturalny dźwięk silnika... może to poprostu nie dochodzi z wnętrza silnika tylko z jakiegoś osprzętu (ciężko powiedzieć) nie jest to naturalne bo kolega ma fiata Stilo z tym samym silnikiem, ba kiedyś miałam libre też 2,4 jtd 136 km i tak nie stukało
    Ostatnio edytowane przez madtoc ; 07-11-2011 o 13:15

  9. #29
    madtoc
    Gość

    Domyślnie

    racja stukot się nasila wraz z obrotami silnika nie jest głośniejszy tylko jakby to nazwać szybszy, gdy auto łapie 90 st. cichnie
    czy wasze czarne scenariusze się potwierdziły, chodzi mi zwłaszcza o założyciela postu. mam filmik jakby ktoś chciał posłuchać
    http://www.youtube.com/watch?v=RRrbOiCQkgU

  10. #30
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    To wg. mnie nie panewka. Jak po rozgrzaniu słabiej klepie, to tym bardziej wyklucza czarny scenariusz

    Rozkręć EGR i zobacz daj znać co tam znajdziesz. Jak będzie zaślepiony, to na próbę wyciągnij blaszkę (oby nie miała wypalonej dziury).
    Może zawory ktoś tak umiejętnie wyregulował... Zalej oliwę na max i zmieniaj co 10 tys. Jeśli to klepanie od zaworów to na świeżym oleju powinno być znacznie ciszej, a klepie w miarę jego zużywania.

    To tyle jeśli chodzi o moją wróżbę z fusów
    Ostatnio edytowane przez twardy ; 13-12-2011 o 18:22

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 16-12-2013, 14:08
  2. 147 1.9 JDT 115km - albo gaz do dechy albo nic?
    Utworzone przez wado1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-09-2013, 15:31
  3. albo zamulony albo coś nie tak z moim TS-em???
    Utworzone przez vefik156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-02-2012, 22:28
  4. Korbowod wyskoczyl przez blok silnika !
    Utworzone przez grzesiu1302 w dziale 166
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17-07-2011, 02:01
  5. [155] AR 155 diagnoza
    Utworzone przez mlodyt86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-03-2009, 12:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory