Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: Dramatyczna diagnoza: panewki albo korbowod :( Pomóżcie

  1. #1
    1984
    Gość

    Domyślnie Dramatyczna diagnoza: panewki albo korbowod :( Pomóżcie

    Już mam dosyć tego auta. zadłużyłem się, kupiłem, a teraz żadnej przyjemności. nic tylko upaść i zapłakać
    Auto kupiłem z przebiegiem 200k km. jak pokazał FiatECUScan przebieg jest o 100k zaniżony. poprzedni właściciel zalecił w niedługim czasie wymianę rozrządu. byłem kilka razy u Tomka Magiery, który dziś zajrzał do niego i jak stwierdził, rozrząd jest w stanie niemalże nowym. wszelkie ślady wskazują, że wcale się tak nie pali z wymiana. Ale co najistotniejsze, auto głośno pracuje. w silniku słychać stuki, a jak się doda gazu to jak orkiestra.
    No to padła diagnoza panewki albo korbowód. Tomek osłuchał silnik i stuki są najbardziej wyczuwalne na pierwszym cylindrze od strony rozrządu. Pojechałem jeszcze do faceta którego polecił Tomek. ten jak usłyszał silnik to masakra, kaplica jak sam stwierdził. I teraz pytanie. Co dokładnie trzeba wymienić? ile kosztuje wymiana panewek? korbowodów? jak wygląda taka naprawa?
    Bo pieniędzy też nie mam dużo naprawdę płakać mi się chce
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 08-07-2010 o 09:13

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Sprawdzać auto to trzeba było przed kupnem. Kapitalka silnika w granicach 2-4 tys zł
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Maciek i po co piszesz tekst typu "Sprawdzać auto to trzeba było przed kupnem"? nie dosc ze gosc jest zdolowany i szuka pomocy to musisz go dobic glupim madrowaniem? a co jesli silnik byl ok i po miesiacu sie sypnal bez powodu? tez mial to wiedziec przy kupnie?... Przyjacielu przygotuj sie na wydatki ale wpierw trzeba silnik rozebrac i zobaczyc co jest nie tak.
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  4. #4
    jacek1968
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    1.
    Nie wyglad swiadczy o potrzebie wymiany rozrzadu , tylko przebieg lub czas jaki uplynal od poprzedniej wymiany. Jezeli nie znasz tych obu czynnikow , to poprostu rozrzad i pompe wody wymienia sie profilaktycznie zaraz po zakupie.
    2.
    Jezeli prawdziwa bedzie diagnoza odnosnie panewek, ewentualnie walu to:
    jezeli wal nie byl wczesniej szlifowany to koszt (cena z przed roku) okolo 1500 zl , w tej cenie byl szlif walu , dobranie i wymiana wszystkich panewek , rozlozenie i zlozenie silnika .
    3.
    Z tego co piszesz wnioskuje ,ze masz przebieg okolo 300 tys. istnieje jeszcze mozliwosc , ze halasuje Ci pompa oleju ( jest ona zamontowana w okolicach rozrzadu , 1 cylinder), z tym ze jej halas jest dosc charakterystyczny. Zaczyna byc glosna po nagrzaniu sie silnika.
    koszt to okolo 800 zl pompa + 250 robocizna
    4.
    W tych silnikach co 40 tys. km trzeba dokonac regulacji luzu na zaworach. Koszt zalezny od ilosci plytek do wymiany.(zawory tez potrafia grac )

    Sumujac . trzeba postawic auto na warsztat i szukac przyczyna halasu.

    pozdrawiam

    Jacek

  5. #5
    1984
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Sprawdzać auto to trzeba było przed kupnem. Kapitalka silnika w granicach 2-4 tys zł
    Widzisz, nie każdy jest taki mądry jak Ty..

    Cytat Napisał -BamBosZek- Zobacz post
    Przyjacielu przygotuj sie na wydatki ale wpierw trzeba silnik rozebrac i zobaczyc co jest nie tak.
    Nie nie da rady inaczej

    Cytat Napisał jacek1968 Zobacz post
    Witam
    1.
    Nie wyglad swiadczy o potrzebie wymiany rozrzadu , tylko przebieg lub czas jaki uplynal od poprzedniej wymiany. Jezeli nie znasz tych obu czynnikow , to poprostu rozrzad i pompe wody wymienia sie profilaktycznie zaraz po zakupie.
    W sumie, teraz już nie wymieniam rozrządu, zrobi się go wraz z tym remontem. Ale teram tak, najlepiej pewno było by oddać auto do ASO, ale tam pewno bym zapłacił majątek Myślę, że nie jest jeszcze bardzo źle, bo autko się zbiera. jest delikatny spadek mocy, ale się kula. No tylko przy przygazowaniu silnik nie ładnie pracuje.. a kiedyś jak tak przygazowałem do pierwszej czerwonej kreski, to było jakoś nawet nie specjalnie, na ułamek sekundy kilka razy zamigała kontrolka oleju.. olej był wymieniany 2 miesiące temu. Jak stuki są wyraźnie wyczuwalne w okolicy pierwszego cylindra to (zakładając że pompa jest ok) naprawa ogranicza się do jednego korbowodu?
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 08-07-2010 o 09:14

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Poszukaj dobrego mechanika w swojej okolicy.

    1. Nie jeździj samochodem
    2. Zrób remont silnika
    3. Wymień kompletny rozrząd z pompą wody

    Uzbieraj ze 4000zł - jak nie masz to sprzedaj samochód i kup coś tańszego.
    Zawsze trzeba się liczyć, że używany pojazd będzie wymagał wkładu. Nikt nie sprzedaje igieł, chyba, że ja sprzedaje

    PS. 98r. - spokojnie możesz darować sobie ASO. Ale dokładnie wypytaj na forum i oddaj samochód w "łapska", które znają się na Alfie.
    Ostatnio edytowane przez twardy ; 07-07-2010 o 19:14

  7. #7
    jacek1968
    Gość

    Domyślnie

    Jezeli to panewki (mruganie kontrolki oleju ) , to robi sie caly wal i wszystkie korbowody.
    Inaczej szkoda Twoich wydanych pieniedzy. Cena jaka podalem Ci (1500) ,jest cena poza ASO.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    w tym silniku dużo rzeczy może stukać, jak koledzy napisali pompa oleju, zawory a nawet koło pasowe. Awaria, o której piszesz zdarza się niezmiernie rzadko więc trzymamy kciuki że to jednak nie to.

  9. #9
    endrju
    Gość

    Domyślnie

    tak jak napisal jacek. jak mruga kontrolka to panewki szlag trafil i wal do szlifu
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 08-07-2010 o 09:15

  10. #10
    omerta
    Gość

    Domyślnie

    kolego, mnie czeka najprawdopodobniej podobny wydatek.
    moja bella 156 1.8 jeździła dłuuuugi czas bez oleju w silniku i zaczęła hałasować.
    olej dawno wymieniony ale głośniejsza praca pozostała. czy Szanowni Koledzy są w stanie przepowiedzieć ile może kosztować naprawa czyli powrót do cichej pracy silnika?
    rodzina karze sprzedawać auto ale... serce nie pozwala... jak można moją klasyczną piękność uratować?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 16-12-2013, 14:08
  2. 147 1.9 JDT 115km - albo gaz do dechy albo nic?
    Utworzone przez wado1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-09-2013, 15:31
  3. albo zamulony albo coś nie tak z moim TS-em???
    Utworzone przez vefik156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-02-2012, 22:28
  4. Korbowod wyskoczyl przez blok silnika !
    Utworzone przez grzesiu1302 w dziale 166
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17-07-2011, 02:01
  5. [155] AR 155 diagnoza
    Utworzone przez mlodyt86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-03-2009, 12:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory