Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 56789101112131415
Pokaż wyniki od 141 do 146 z 146

Temat: czy to pzrepływomierz , wtryskiwacze - wysokie spalanie w JTD

  1. #141
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Napisał peenbe Zobacz post
    dobry pomysl...
    Jak znajdę trochę czasu to zrobię. Podam wartości na biegu jałowym i pod obciążeniem. Ale wielkim ekspertem od diagnostyki nie jestem, jeśli chodzi o interpretacje danych.
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  2. #142
    Użytkownik Ogier Avatar firstone
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Alfa romeo 166 2.4 jtd
    Postów
    189

    Domyślnie

    Dodam jeszcze że wymieniłem Pierburg na model z AUDI a nie fiata (jaki model AUDI tego nie jestem w stanie podać znajomy mechanik miał taki pod ręką). działa szybciej. A przynajmniej szybciej od fiatowskiego. Nie wiem czy poprzedni był już zużyty, ale sztanga od turbo rusza się teraz bardzo szybko co jest bardzo odczuwalne na dynamice jazdy. Czy ma duży wpływ na spalanie "czytaj zmniejsza spalanie" tego nie potwierdzę .

    Na fiatowskim Pierburg ciśnienie doładowania z docelowym ciśnieniem trochę się rozjeżdżało. Teraz jest praktycznie idealne.
    Ostatnio edytowane przez firstone ; 29-07-2011 o 22:05

  3. #143
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobe83 Zobacz post
    Jak znajdę trochę czasu to zrobię. Podam wartości na biegu jałowym i pod obciążeniem. Ale wielkim ekspertem od diagnostyki nie jestem, jeśli chodzi o interpretacje danych.
    plizzz podziałaj tam cos w wolnej chwili, bo chciałbym sprawdzic ile na luzie powinna miec przepływka w polu wartosci. Chodzi mi o dwie wartosci. 1. Mierzona masa powietrza oraz 2. Docelowa masa powietrza.

  4. #144
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    plizzz podziałaj tam cos w wolnej chwili, bo chciałbym sprawdzic ile na luzie powinna miec przepływka w polu wartosci. Chodzi mi o dwie wartosci. 1. Mierzona masa powietrza oraz 2. Docelowa masa powietrza.
    Ale masy u mnie na przepływce będą rozjechane mierzone i docelowe, bo mam zatkany EGR.
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  5. #145
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    GT 1.9 JTD 2004r.
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mario_es Zobacz post
    Mieszkasz w Gliwicach więc masz na miejscu Cinka www.cinsoft.pl . Chyba czytałeś ile ja wydałem kasy na mechaników, nawet w boschu wykluczyi wtryski, a jednak u Cinak na hamowni wyszło całkiem co innego. Zamienił wtryski i nagle moc jest i spalanie w normie. przeczytaj ten temat od początku wszystko jest opisane ile mechaników diagnozowało auto i jakie były wyniki. W boschu nawet twierdzili, że już mam silnik wyeksploatowany i nic się nie zrobi, a jednak Cinek zrobił.

    ---------- Post added at 22:58 ---------- Previous post was at 22:52 ----------

    byłem tak samo załamany jak ty i myślałem " może sprzedać" ale sumienie mi nie pozwalałoby w takim stanie i to, że to moje kochane autko. dwie wizyty u Cinka pierwsza to diagnoza a druga to już podmiana wtryskiwaczy. wstawiłem auto i poszedłem do forum z żona za 2 godziny przychadzę i Cinek powiedział " siadaj i przejedź się". po przejażdżce miałem takiego banana, że aż głupio mi było przed Marcinem, jak dziecko gdy cukierka dostanie. Mówię Tobie jedź do niego.

    kurdę, tyle lat na forum i nie wiedziałem, że taki spec u mnie w mieście, a ja walczę ze swoja Bellą... muszę tam podjechać, najśmieszniejsze że często obok jeździłem i nie wiedziałem,że tam coś takiego jest...

    Drogi kolega Cinek jest? Nie ma zniżek dla forumowiczów ?

  6. #146
    Krzysiek82
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobe83 Zobacz post
    Ale masy u mnie na przepływce będą rozjechane mierzone i docelowe, bo mam zatkany EGR.
    Przez zatkany EGR tak się dzieje, to prawda. Jednakże z tego co widzę, to większość osób w 2.4 JTD mimo odetkanego EGRa i tak ma te masy powietrza rozjechane. Dlaczego? Dlaczego w 1.9 JTD pokrywają się, a w 2.4 JTD już nie? Oba silniki mają inne przepływomierze, to fakt. Model z 2.4 JTD nie jest w stanie ponoć tyle zmierzyć, ale dlaczego taki wsadzono? Jaki w tym był cel aby komputerowi te masy nie zgadzały się? No chyba, że w tych przypadkach to walniętego przepływomierze jednak są...

    Czy jest ktoś, kto ma 2.4 JTD i w pełnym zakresie obrotów zgadzają mu się masy powietrza mierzonego z docelowym?

Podobne wątki

  1. Wysokie spalanie !!!
    Utworzone przez karas KRK w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-02-2016, 22:03
  2. Wysokie spalanie 147 1.6 TS
    Utworzone przez badylija w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-07-2013, 22:57
  3. GT 3.2 wysokie spalanie
    Utworzone przez gacekszadek w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-07-2012, 08:55
  4. Wysokie spalanie LPG
    Utworzone przez DASERT w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 11:03
  5. Wysokie spalanie
    Utworzone przez bastek5556 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-09-2010, 13:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory