Strona 5 z 15 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 146

Temat: czy to pzrepływomierz , wtryskiwacze - wysokie spalanie w JTD

  1. #41
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Prymus44
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    156 JTD '03
    Postów
    28

    Domyślnie

    Suma sumarum wszystko okaże się dopiero jutro, mam tylko nadzieję że to żadna poważna robota. Sam przepływomierz to nie jest jakiś straszny koszt, po jego wymianie było u Ciebie lepiej? Co do osiągów to niestety nie mam porównania, co mogę napisać to tylko tyle, że sprint do 100 zajmuje lekko poniżej 12 sekund, a na trasie raz wymęczyłem licznikowe (prawie) 180. Moim zdaniem- nie poraża jak na ten silnik, więc coś musi być nie tak.

  2. #42
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Rydułtowy / Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 81 kw r. 2000
    Postów
    134

    Domyślnie

    mam dokladnie te same osiągnięcia

  3. #43
    Krzysiek82
    Gość

    Domyślnie

    Napiszę i ja co zrobiłem u siebie i jak wygląda sytuacja. Zrobiłem wszystkie hamulce, bo miałem zapieczone. O ile przednie koła jeszcze jako tako się kręciły, to tylne porażka na całego. Ciężko je było przekręcić dwoma rękoma. Na tył poszły nowe klocki i nowe tarcze, a z przodu tylko nowe klocki, tarcze jeszcze zdrowe i mają dopuszczalną grubość z zapasem. Całość wyczyszczona, odrdzewiona, nasmarowana. Koła kręcą się swobodnie.

    Wnioski: samochód jest jakby lżejszy, to czuć. Jak jadę z kompletem pasażerów nie czuję tych jakby kilku ton w bagażniku. Spalanie, na resetowanym ICSie, pokazywało 6 ze sporym hakiem na 100 km.

    Zacząłem szukać dalej. Moją uwagę zwracało zapalania samochodu, praca na jałowym przy zimnym silniku. Ogólnie twardo zapalał, trochę z szarpnięciem, a na jałowym drżała mi co rusz wskazówka obrotomierza. Pojechałem na czyszczenie wtrysków taką specjalną maszyną Liqui Moly Jet Clean Tronic.

    Wnioski: samochód zapala lekko, tzn. nie trzęsie i chodzi na zimnym silniku lżej, nie telepie nim tak ani w momencie zapalania ani po zapaleniu. Drżenie wskazówki jakby ustało, choć jak się człowiek przyjrzy bardzo uważnie i z bardzo bliska to te ułamki milimetra potrafi drgnąć raz na jakiś czas. Ale to trzeba się wpatrzyć. Nawet smród spalin na postoju jest trochę łagodniejszy. Widać zmianę na plus, zwłaszcza przy odpalaniu silnika po nocy (kiedy jest zimny). Nawet nie klekocze tak jak do tej pory. Jak spalanie? I to jest mały problem... Ponieważ podczas tych wszystkich operacji miałem pół baku paliwa, więc to spalanie opieram na resetowanym ICSie. Raz mi pokazał w trasie 7,2 l/100km. Jak wracaliśmy pokazał 6,2 l/100km. Wczoraj tam+powrót pokazał 6,8l/100km. Ale tu jest coś, o czym za chwilę napiszę *). Na autocentrum.pl ludzie piszą, że do 130 km/h i z klimą im palą Lybry 2,4 JTD do 140 KM 5,5 - 5,8 l/100km... Nie wiem teraz czy ICS przekłamuje, a spalanie jest normalne, czy rzeczywiście spalanie nadal jest sporo większe. Na dniach zaleję cały bak, przejadę 100 km i zaleję znowu do pełna, będę wiedział.

    Jedno co widać to to, że strzałka paliwa idzie w dół mocno, więc to spalanie raczej nie jest małe. Dodam, że po tym czyszczeniu wróciłem do domu i na drugi dzień zauważyłem plamę pod samochodem. Okazało się, że "spece" od czyszczenie wtrysków nie dokręcili mi wężyka przy filtrze. Uciekało paliwo przy odpalonym silniku. Ale to dokręciłem, posprawdzałem i raczej już nigdzie nie cieknie. Nie widać aby coś się lało, plamy pod samochodem już nie ma. Wycieków paliwa raczej więc nie ma...

    *) - tu natomiast chciałem napisać takie spostrzeżenie. Ponieważ część tych pomiarów spalania robiłem jadąc na tempomacie, więc od jakiegoś czasu jeżdżę normalnie sterując nogą gaz. No i wyszło właśnie 6,8l/100km, gdzie nie przekroczyłem ani razu 90 km/h i ani razu nie przekroczyłem 3000 obrotów(!!!) - lało masakrycznie, a droga fatalna, a w dodatku noc. Nie może mieć takiego spalania normalnego, ponieważ kiedyś przejechałem 700 km nie przekraczając 90 km/h i spalił mi (według tankowań) 5,17l/100km!!! Czyli palił mało. Mało tego, ludzi piszą, że jadą sobie cały czas 80 km/h i resetują spalanie chwilowe i się chwalą co im ICS pokazuje. Przeważnie jest to 4,9l/100 km w porywach do 5 z małym haczkiem. U mnie jak przejadę kilka km te 90km/h (stale ta sama prędkość) i zresetuje ICS, to on pokazuje 6,2l/100km! No coś jest nie tak, ewidentnie. Piszą ludzie, że to wtryski. Że mogą lać. Ale mi samochód nie kopci, z logów wstawianych na forum też ponoć nie wynika, aby to były wtryski (niestety sterownik EDC15 Boscha nie podaje przy silniku CF2 korekt wtrysków, a szkoda). Jedzie też już chyba w porządku - bynajmniej efekt łamania karku jest mimo tylko 136 koników... Ale, jest małe ale... Czy winę za takie spalanie mogą ponosić:
    1. Wszelkie zatarcia rolek od paska wielorowkowego
    2. Wszelkie zatarcia łożysk od urządzeń napędzanych paskiem wielorowkowym
    3. Nie działająca poprawnie / zatarta sprężarka klimatyzacji?

    Dlaczego to? Ano z klimą mam dziwną sprawę. Otóż w tamtym roku:
    1. Potrafiła mi się włączyć w trybie AUTO na wszystkie kreski (jest ich 6). W tym roku, po nabiciu i odgrzybianiu u takich "znafców", zawsze się ustawia na 4 kreskach... Czy upały afrykańskie czy nie - zawsze 4 kreski...
    2. W tamtym roku w trybie LO wiało lodem. Nie mierzyłem nigdy temperatury przy kratkach, ale proszę mi wierzyć potrafiłem zmarznąć (ustawiałem LO jak był mocno nagrzany samochód zostawiony na słońcu). Teraz LO sobie wieje i ja nie marznę... A sprawdziłem temperaturę w kratce nadmuchu to zeszło tylko do 8 stopni celsjusza... Na zdjęciach w Internecie ludzie robią zdjęcia termometrów i jest lekko ponad 2 stopnie...

    Czy jest możliwe, że kłopoty z klimą mają aż takie przełożenie na spalanie? Wiadomo, sama klima zwiększa spalanie, ale czy na zatartym łożysku / rolce pasek się ślizga czy kręci się, ale z ogromnym oporem?

  4. #44
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Rydułtowy / Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 81 kw r. 2000
    Postów
    134

    Domyślnie

    czekam z niecierpliwością na kolejne opisy, ja jak już znajde chwile i zrobie moje wtryskiwacze to też wszystko opiszę. Jeśli chodzi o klimę to ja się nie znam na tym. Ale możęsz zrzucić pasek i ręcznię posprawdzać czy jest jakieś obciążenie na rolkach o na kompresorze klimy.
    Aby ściągnąć pasek musisz podnieść na lewarek auto, ściągnąć przednie koło, odkręćić w okolicy nadkola pokrywę i wtedy kluczem możesz zwolnić napinacz i ściągnąć pas. wtedy sobie sprawdzisz, czy gdzieś masz jakieś opory na łożyskach.

  5. #45
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Prymus44
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    156 JTD '03
    Postów
    28

    Domyślnie

    U mnie niestety diagnostyka nie wypaliła - zepsuty komputer w autoryzowanym serwisie (sic!)... Jestem umówiony na komputer w piątek do gości, którzy zajmują się tylko dieslami i specjalizują się w regeneracji i diagnostyce wszelkich wtryskiwaczy, więc jeśli to faktycznie ten problem od razu zostawi się auto. Dam też znać co i jak tutaj

    Pozdr.

  6. #46
    g.fu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Prymus44 Zobacz post
    U mnie niestety diagnostyka nie wypaliła - zepsuty komputer w autoryzowanym serwisie (sic!)... Jestem umówiony na komputer w piątek do gości, którzy zajmują się tylko dieslami i specjalizują się w regeneracji i diagnostyce wszelkich wtryskiwaczy, więc jeśli to faktycznie ten problem od razu zostawi się auto. Dam też znać co i jak tutaj

    Pozdr.
    Przestrzegam przed zbyt pochopną decyzją o regeneracji wtryskiwaczy, wymianie pomp etc. Czasem pierwsza diagnoza jest mówiąc oględnie niezbyt trafna, a koszty pomyłki zawsze ponosi właściciel. Oczywiście wymiana podzespołów samochodom nie szkodzi...
    Koniecznie daj znać o wynikach tej wizyty.
    p.s. A tak na marginesie to możesz powiedzieć gdzie jest ten zakład, zawsze może się niestety przydać.

  7. #47
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Prymus44
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    156 JTD '03
    Postów
    28

    Domyślnie

    Witam witam, po diagnostyce komputerowej mieszane odczucia.

    Jedyny błąd jaki wyskakuje to niestety zawór EGR, czyli podobno ten, który steruje obiegiem spalin. Panowie, może to być? Spalanie w mieście 12 litrów przy normalnej jeździe?

    Koszt w serwisie (Woliński Bosh Centrum- ogólnie wzbudzają zaufanie, wygląda to bardzo profesjonalnie) to 760 za część i ok. 200 za wymianę...
    Liczę na poradę zorientowanych
    Pozdr.

  8. #48
    Użytkownik Romeo Avatar peenbe
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Glatz
    Auto
    AR 159 1.9 JTD M-Jet 16V 150KM & AR 156 1.9 JTD M-Jet 16V 140KM
    Postów
    699

    Domyślnie

    Ja mam tylko pytanie ,czy 12L wyswietla sie na infocenterze ( srednie spalanie ) ? Czy jakos sam to zmierzyles zalewjac do pelna i tankujac ponownie po przejechaniu 100km ?

    A jesli chodzi o wymiane EGR to zrobisz to sam "Jedna ręką" bez problemu wiec nie plac nikomu za wymiane...

  9. #49
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Prymus44
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    156 JTD '03
    Postów
    28

    Domyślnie

    12 litrów wyświetla się właśnie na komputerze, to dopiero drugi mój pełny bak więc po spaleniu całego mógłbym więcej powiedzieć. Średnie spalanie z trasy wyświetlił na poziomie 7,5 l / 100 km i to zgadzało się z wyliczeniami spod dystrybutora. W każdym razie wskazówka opada dość szybko...

    Pozdr.

  10. #50
    g.fu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Prymus44 Zobacz post
    Witam witam, po diagnostyce komputerowej mieszane odczucia.
    Jedyny błąd jaki wyskakuje to niestety zawór EGR, czyli podobno ten, który steruje obiegiem spalin. Panowie, może to być? Spalanie w mieście 12 litrów przy normalnej jeździe?
    Moim zdaniem to nie to, zawór jeśli się zacina to albo daje za dużo spalin i wtedy kopci na czarno, a samochód traci osiągi, albo nie daje spalin wcale i wtedy silnik nie kopci, a osiągi są dobre - bo wszystko spala się całkowicie. Ale to nie wywołuje wzrostu dawki paliwa ponad wartość nominalną, a więc spalanie nie może drastycznie wzrosnąć. Wzrost spalania prawie zawsze związany jest z nieadekwatnym dozowaniem paliwa lub jakością wtrysku i dokładnością jego rozpylenia.
    Cytat Napisał Prymus44 Zobacz post
    Koszt w serwisie (Woliński Bosh Centrum- ogólnie wzbudzają zaufanie, wygląda to bardzo profesjonalnie) to 760 za część i ok. 200 za wymianę...
    Jaki numer błędu odczytali? Podali Ci dokładnie co jest niedobrze z tym EGR'em, czy tylko wymienić zawór chcą? A potem jeśli nie pomoże to zawsze jeszcze coś się da wymienić...zwłaszcza za takie pieniądze.

Podobne wątki

  1. Wysokie spalanie !!!
    Utworzone przez karas KRK w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-02-2016, 22:03
  2. Wysokie spalanie 147 1.6 TS
    Utworzone przez badylija w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-07-2013, 22:57
  3. GT 3.2 wysokie spalanie
    Utworzone przez gacekszadek w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-07-2012, 08:55
  4. Wysokie spalanie LPG
    Utworzone przez DASERT w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 11:03
  5. Wysokie spalanie
    Utworzone przez bastek5556 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-09-2010, 13:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory