Strona 1 z 15 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 146

Temat: czy to pzrepływomierz , wtryskiwacze - wysokie spalanie w JTD

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Rydułtowy / Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 81 kw r. 2000
    Postów
    134

    Domyślnie czy to pzrepływomierz , wtryskiwacze - wysokie spalanie w JTD

    Mój problem zauważyłem kiedy zaczęło wzrastać spalanie. Wiec opisze od początku. Moje Auto to AR 156 1.9 jtd 81kw sport wagon. Prawie rok temu stwierdziłem, ze Alfa spala mi coraz więcej paliwa. Kiedyś spalałem 5.5 do 6.5 i można go było rozpędzić do 205 km/h. obecnie 180 to max. Wiec czytam na forum no i wyczytałem, ze przepływomierz, to kupiłem i wymieniłem, wydawało się, że jest lepiej, ale to pewnie tylko była sugestia. Ale kiedy moje spalanie w mieszanej jeździe przekroczyło 10l a trasa od 7 do 8,5l to mnie to zmartwiło wiec na forum, posprawdzałem wszystko co udało mi się wyczytać i okazuje się ze mam wszytko ok. Kupiłem kabel, dzięki użytkownikowi Bubu udało mi się uruchomić to wszystko. Dokonałem odkrycia, ze masy powietrza mierzone są niższe od docelowych mas powietrza. Reszta wraz z ciśnieniem doładowania była ok. Wybrałem się wiec na diagnostykę do rekomendowanego na forum warsztatu http://www.auto-conrad.pl . Po pierwsze nie potrafiłem tego zinterpretować i chciałem sprawdzić czy serwisowy program pokaże to samo. Okazało się, ze dokładnie to samo pokazuje. Szybka diagnoza
    1 zatkany intelcooler bo wąż puchnie
    2 turbina do regeneracji
    Koszt naprawy
    Pkt 1 900 zl
    Pkt 2 regeneracja od 1000 do 2000
    Zaznaczę, ze auto nie bierze oleju. Jeden z współwłaścicieli powiedział, ze jeśli nie bierze oleju to warto naprawiać, gdyby brał olej to powiedział, ze lepiej kupić silnik na allegro.
    Wychodzę załamany i zastanawiam się kiedy ja zajechałem moja Alfunię, przecież dbam, jeżdżę książkowo, wymieniam olej i filtry. Biorę za telefon do Mechanika z którym siedzieliśmy w jednej ławce w szkole podstawowej. Jest to geniusz . Podaje mu te wartości z serwisu i jego pierwsze słowa: „Poje…” co za bzdury raz te parametry nie wskazują na to, bo jest idealne ciśnienie doładowania. Niestety mieszkamy teraz kilkaset kilometrów od siebie, wiec tylko mi telefonicznie może doradzać.
    Ale badałem dalej moje Auto i odkryłem ze moje wartości z przepływomierza do 3000 obr są idealne dopiero po przekroczeniu 3000 obr Masa mierzona dochodzi maksymalnie do ok. 700mg/i
    Natomiast mierzona do ponad 1200mg/i. I okazało się, ze kiedy nie przekraczam 3000 obr to moje spalanie jest prawie w normie, ale tak wyższe niż kiedyś.
    Wiec szukam na forach, znalazłem podobne problemy na rożnych forach, ale nigdzie nie opisano rozwiązania. Znalazłem jednak dobrego mechanika w okolicach warszawy.
    Mechanik ten zabrał auto na dwa dni i:
    Wykluczył uszkodzenie turbiny
    Wykluczył uszkodzenie przepływomierza
    Stwierdził, ze dwa wtryski podaja zbyt wielkie ilości paliwa. Jednak to tylko dane z komputera, trzeba je rozebrać i dokonać pomiaru. Jednak powiedział mi, ze nie jest konieczna natychmiastowa naprawa tego. Wiec będę czekał z wtryskami do końca wakacji.
    Nadal jednak powstaje pytanie. Czemu te masy powietrza? Czy wtryski mogą to powodować?
    Może ktoś przerabiał ten problem

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Źle mierzona masa powietrza na 100% przepływomierz masz do wymiany (może być też niewłaściwy założony)
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Rydułtowy / Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 81 kw r. 2000
    Postów
    134

    Domyślnie

    To jest nowy przepływomierz dokladnie taki jaki był wczesniej. Ale moze sie znajdzie ktos z warszawy z takim samym przepływomierzem to zrobimy podmianę.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Nowy oryginalny BOSCH czy tylko nowy BOSCH (ale niekoniecznie oryginalny) -gdzie kupiłeś? Po pierwsze wcale nie musi działać prawidłowo, a po drugie to skąd pewność że stary miał prawidłowe numery. Tu sobie sprawdź:
    http://www.bosch.onyx.pl/czesci_samochodowe/
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Rydułtowy / Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 81 kw r. 2000
    Postów
    134

    Domyślnie

    ale ja tez sie zastanawiałem nad tym, ale mechanik, ktory oglądał ostatnio auto powiedział, ze przepływomierz jest ok. Nie chce w ciemno kupić, wolałbym pierwsze na podmianę cos założyc aby miec 100% pewności.

    ---------- Post dodany o godzinie 15:14 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 15:10 ----------

    Stary był własciwi skoro spalanie miałem kiedyś ok. A przepływomierz kupiłem normalnie w sklepie i jest to Bosch

    ---------- Post dodany o godzinie 15:19 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 15:14 ----------

    nr przepływomierza 0281002309
    nr wkładu F 00C 2G2 044
    Więc jest to taki jaki powinien być

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Rydułtowy / Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 81 kw r. 2000
    Postów
    134

    Domyślnie

    ponawiam prośbę o pomoc

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Rydułtowy / Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 81 kw r. 2000
    Postów
    134

    Domyślnie

    Dzisiaj znowu sie bawiłem z przepływomierzem i przekręciłem wkładkę trochę po przekątnej, robię pomiar i okazuje się, że pomiar jest poprawny. Wnioskuję, że jednak nowy przepływomierz jest uszkodzony. Ale dlaczego tego nie potrafią zdiagnozowac mechanicy. Tylko mówią coś jest ale nie wiedzą co i twierdzą, że przepływomierz sprawny.
    pojeżdżę teraz na przekręconej lekko wkładce i zobaczę, jak wyjdzie spalanie.

  8. #8
    Krzysiek82
    Gość

    Domyślnie

    Witam,

    Można wiedzieć co się okazało z tym przepływomierzem? Mam identyczny problem w samochodzie Lancia Lybra 2.4 JTD, masa mierzona jest powyżej 3000 obrotów mniejsza od masy docelowej o kilkaset mg/i. Mam wstawiony nowy przepływomierz i nic się nie zmieniło. Nie wiem czy te wszystkie interfejsy są do bani i rysują nie wiadomo co czy jednak coś dalej jest na rzeczy...

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Rydułtowy / Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 81 kw r. 2000
    Postów
    134

    Domyślnie

    Byłem na wczasach więc dopiero dzisiaj odpisuję.
    Sprawa ma się tak. Wykręciłem sruby mocujące wkład przepływomierza i przekręciłem wkład o jakieś 15 stopni (nie pamiętam w którą stronę ale robiąc pomiar się okaże) i wtedy parametry zaczęly być poprawne. Więc wszystko wskazuje, że to przepływomierz. Jednak jechałem na wczasy więc nie wymieniłem jeszcze przepływki bo odkryłem to przed samym wyjazdem. Nie zmniejszyło to spalania do takiego jakie powinno być, jednak jest dużo lepiej. Więc wszystko wskazuje również na wtryski, ale to juz trzeba pomierzyć na stole. Jesli chodzi o interfejs to pokazuje poprawnie, bo pomiary miałem robione na różnych programach. Również w serwisie fiata, bo zastanawiałem się, czy czasem program nie przekłamuje.
    Wracając do przepływki to okazuje się, że jesli kupisz oryginalnego boscha, to nie masz pewności, ze jest on sprawny. Zastanawiałem się, czy nie jeździć na przekręconej wkładce o owe ok. 30 stopni, ale to ogranicza przepływ powietrza i powoduje turbodziurępomiędzy 2000 - 3000, jak również do 3000 obr podaje zbyt wysokie wartości napięcia. Jednak auto odzyskało moc na wysokich obrotach. Czyli znowu mogę rozpędzić go do 210 km/h a nie tylko do 180 km/h. Jesli będę miał nowe informacje to napiszę.

  10. #10
    Krzysiek82
    Gość

    Domyślnie

    No ja drążę temat przepływki na forum Lancii oraz pytam osób z Waszego forum o ten temat. Wszyscy mają jednak rozbieżność wykresu powyżej 3000 obrotów. I dzieje się to nawet po wymianie przepływomierza na nowy. Przeliczyliśmy na forum te wartości mg/i na kg/h i wyszło, że te żądane 1200 mg/i powyżej 3000 obrotów jest znacznie większe niż przepływka może zmierzyć. Przepływka mierzy do 480 kg/h, więc więcej nie jest w stanie, a ECU żąda znacznie więcej powietrza. Coś jest nie tak. Nie wiemy dlaczego, ale chyba u wszystkich tak jest. Dlatego drążyłem temat, aby inni zaczęli wklejać swoje wykresy u nas na forum, ale przeszło bez odzewu. Wtedy widać byłoby czy to jest zależność występująca u wszystkich czy tylko w jednostkowych przypadkach. Na razie wychodzi, że tak będzie u wszystkich. A samochód i tak dobrze jeździ i pali też chyba w porządku. To jeszcze wyjdzie w dalszych testach.

Podobne wątki

  1. Wysokie spalanie !!!
    Utworzone przez karas KRK w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-02-2016, 22:03
  2. Wysokie spalanie 147 1.6 TS
    Utworzone przez badylija w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-07-2013, 22:57
  3. GT 3.2 wysokie spalanie
    Utworzone przez gacekszadek w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-07-2012, 08:55
  4. Wysokie spalanie LPG
    Utworzone przez DASERT w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 11:03
  5. Wysokie spalanie
    Utworzone przez bastek5556 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-09-2010, 13:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory