Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Bitex vs Baranek

  1. #1
    macin22
    Gość

    Question Bitex vs Baranek

    Witam szanownych forumowiczów !

    Przygotowuje się do konserwacji mojej niuni i mam pewien dylemat. Otóż byłem u gościa, który został mi polecony, i ów gość powiedział mi jedno zdanie, które mnie zastanawia:

    "Bitex to lepszy i tańszy środek i praktycznie blacha nie ma prawa gnić natomiast baranek może wytrzymać dwa lata i odpaść i na niego nie daje gwarancji"

    1) Moje pytanie zastosować się i pozwolić użyć mu bitexu ? Czy może dać mu baranka jakieś konkretnej firmy ?

    2)Co z profilami zamkniętymi też bitex ?

    3) Jakiego podkładu użyć ?

    Chciałbym aby było to zrobione raz a dobrze....

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał macin22 Zobacz post
    Witam szanownych forumowiczów !

    Przygotowuje się do konserwacji mojej niuni i mam pewien dylemat. Otóż byłem u gościa, który został mi polecony, i ów gość powiedział mi jedno zdanie, które mnie zastanawia:

    "Bitex to lepszy i tańszy środek i praktycznie blacha nie ma prawa gnić natomiast baranek może wytrzymać dwa lata i odpaść i na niego nie daje gwarancji"

    1) Moje pytanie zastosować się i pozwolić użyć mu bitexu ? Czy może dać mu baranka jakieś konkretnej firmy ?

    2)Co z profilami zamkniętymi też bitex ?

    3) Jakiego podkładu użyć ?

    Chciałbym aby było to zrobione raz a dobrze....
    Wybrał bym Bitex.Warstwa na warstwe baranka wcale nie przedłuży życia podwozia.Poza tym chyba najważniejsze by nie kłaść konserwacji na rdzę.Do profili polecam preparat który z dobry skutkiem stosowałem przy kilku autach.Nie drogi ale trudno go kupić,ale jest na allegro.Elaskon,jasny do profili i ciemny do podwozia.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar H_A_L_T_I
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Lubliniec
    Auto
    CITROËN C5 Kombi EXCLUSIVE 2.2 HDi ; SIERRA RS500
    Postów
    160

    Domyślnie

    Jak kupisz najtańszy baranek to na pewno odpadnie
    Jak zapaprzesz biteksem to będziesz miał syf od spodu
    NAJWAŻNIEJSZE JEST PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

  4. #4
    macin22
    Gość

    Domyślnie

    Rozumiem że produkty firmy BOLL, które dość często są wymieniane na tym forum uchodzą za tzw. dobre baranki ?

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar H_A_L_T_I
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Lubliniec
    Auto
    CITROËN C5 Kombi EXCLUSIVE 2.2 HDi ; SIERRA RS500
    Postów
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał macin22 Zobacz post
    Rozumiem że produkty firmy BOLL, które dość często są wymieniane na tym forum uchodzą za tzw. dobre baranki ?
    Nie chcę robić reklamy ale boll jest najtańszą alternatywą
    FORCH, WURTH - proponowałbym takie
    BOLL jak wyschnie robi się o 70% cieńszy tamte dwa tylko około 30%
    Najlepsza by była masa typu dichtfix nakładana natryskiem
    Zrobisz jak chcesz
    Jak chcesz tylko zapaprać to baranek boll wystarczy, tylko tak jak mówię podłoże dobrze przygotowane (najlepiej jakiś dobry podkład epoksydowy) a łączenia blach potraktuj masą na pędzel - wtedy wyjdzie tanio i będzie w miarę dobrze.
    Jak robisz od podstaw (goła blacha - wszystko poodkręcane dojście z obu stron podłogi) to zrób porządnie dobrymi środkami
    Pozdrawiam i życzę sukcesów w walce z kornikiem

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar rolek
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Wyszków
    Auto
    była 156 SW 2.4 JTD powered by cinsoft.pl
    Postów
    431

    Domyślnie

    Rozejrzyj się za produktami Novola. Jeśli masz dostęp do kanału, najazdu to możesz zrobić to sam. Wymyj dokładnie podwozie, pozdejmuj nadkola, oczyść wszystkie ogniska rdzy, zamaluj je podkładem , później baranek, a w profile środek do zabezpieczania profili zamkniętych. W progach masz zaślepki gumowe wyciągasz je i pryskasz tyle że aż wycieknie drugim otworem, następne zaślepki są pod nadkolami wyciągasz je i aplikujesz środek. Mi do profili zamkniętych weszło 2,5 litra środka i jeden baranek na progi. Na dniach będę robił podwozie

  7. #7
    macin22
    Gość

    Domyślnie

    Niestety sam tego nie zrobię ponieważ mam dość duże ubytki blacharskie w progu oraz pod kierowcą trzeba spawać a nie posiadam w tym temacie narzędzi ani doświadczenia. Natomiast mogę mieć wpływ na to czym będzie zakonserwowany samochód, chcę to zrobić dobrze, dlatego pytam o te środki.

    Pytanko: Jeśli gość zedrze rdze do blachy to na to podkład epoksydowy + baran ? Bo na forach spotykam też - pokład reaktywny + na to podkład akrylowy + baran.

    Która konfiguracja lepsza ?

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory