Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Pedał sprzęgła w podłodze,

  1. #1
    LongStar
    Gość

    Domyślnie Pedał sprzęgła w podłodze,

    Na wstępie witam serdecznie. wrzeszcie udało mi się zakupic moją wymarzoną 156 2.0TS wszystko bylo ok do czasu wyjazdu "w trasę". Poruszałem się po mieście i było ze sprzęglem wszystko ok. Na trasie zauwazyłem że sprzegło łapie w samej podłodze i miałem problem z wrzuceniem jakiegokolwiek biegu. Przy właczonym bieg i jeździe nie było żadnych problemów:slizgania, hałasu itp. jednak nie wysprzeglał. Po pewnym czasie pedał nadal łapał nisko w podłodze jednak kilka razy bieg udało mi się zmienić. Odstawiłem auto do mechanika i stwierdzil że było zapowietrzone i jakiś syf wyleciał. Co dziwne -ndal biegi nie wchodzą. Kazał mi kupić pompkę sprzęgła- mieliście koledzy takie przypadki??? PS dodam że jakaś plastikowa tulejka luźno wisi za pedałem sprzęgła. jednak pedał podnosi sie do gory.

  2. #2
    Starscream
    Gość

    Domyślnie

    wysprzęglik Ci padł, nie ucieka Ci płyn hamulcowy?

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar H_A_L_T_I
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Lubliniec
    Auto
    CITROËN C5 Kombi EXCLUSIVE 2.2 HDi ; SIERRA RS500
    Postów
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał Starscream Zobacz post
    wysprzęglik Ci padł, nie ucieka Ci płyn hamulcowy?
    Może tez być pompa przy pedale - ale jak przedmówca pisał SPRAWDZ PŁYN HAMULCOWY

  4. #4
    LongStar
    Gość

    Domyślnie sprzęgło

    płynu w zbironiczku nie ubyło, zastanawiam się czy jechac do gdańska i kupić ta pompkę sprzęgła czy wysprzęglik

  5. #5
    ViP Rowerzysta Avatar b.piotrus
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Otmuchów
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD, Mazda CX-7 2,3
    Postów
    402

    Domyślnie

    Cytat Napisał LongStar Zobacz post
    PS dodam że jakaś plastikowa tulejka luźno wisi za pedałem sprzęgła. jednak pedał podnosi sie do gory.
    Czyli pękła ci sprężynka pod pedałem sprzęgła- spróbuj sobie podciągać pedał sprzęgła do góry stopą w trakcie jazdy, do czasu aż tą sprężynkę założysz Miałem to samo- pedał sprzęgła zostawał po każdym naciśnięciu coraz niżej, aż wreszcie nie mogłem wrzucić żadnego biegu, przypadkiem, podciągnąłem go do właściwego położenia i wszystko ok. Po założeniu sprężynki jak ręką odjął
    Alfa Romeo GT 1,9JTD, Mazda CX-7 2,3,

  6. #6
    LongStar
    Gość

    Domyślnie cd...

    własnie jestem po wymianie pompki sprzegla na nową. Biegi wchodzą i wysprzegla. Jednak podczas jazdy i przyspieszania na 4-5 biegu w zekresie obrotów pow.3000 silnik wkręca się wysoko jednak auto nie przyspiesza od razu lecz po chwili. Po odpaleniu i zaciągnięciu recznego wrzucilem 4 i pusilem sprzęgło - zgasł - wnioskuje że tarcza się nie ślizga. Cóz dalej z tym fantem?

    PS. sprężynke zamawiam z gdanska z serwisu z ul.Hallera (najtańszy w okolicy) komplet z prowadniczkami ok 60PLN

  7. #7
    LongStar
    Gość

    Domyślnie :( zoonk

    no i pochwaliłem... po 15km na trasie nagle sprzęgło znowu bez oporu wpadło w podłogę.. chwila postoju na leśnym parkingu.. kilkanaście pompnięć sprzęgła przy włączonym silniku i zaczęło znowu pracować jednak tylko przez 1km... znowu to samo..


    przy pompowaniu pedałem sprzęgła widać co jakiś czas bąbelek powietrza dolatujący do zbiorniczka... czy może to być spowodowane brakiem tej sprężynki i tym samym pedał jest za wysoko i łapie pompa powietrze???


    cd. spręzynka z prowadnicami bedzie dopiero na srodę więc niestety nie dowiem się czy to własnie jej brak powoduje dziwne zachwanie sprzęgła. dzisiaj rano poszedłem sprawdzić jak po nocy, pedal dalej chodził luźno i bez oporu, po kilkudziesięciu pompnięciach zacząl rosnąc i mogłem biegi wrzucać, jednak znowu po pewnym czasie koniec z możliwościa zmiany biegow. płynu hamulcowego nie ubyło nawet kropelki, jednak w zbiorniczy wyglada mętnie.
    Ostatnio edytowane przez LongStar ; 18-07-2010 o 12:31 Powód: cd. zmagań

  8. #8
    LongStar
    Gość

    Domyślnie Unidiag

    podłączony do kompa nie pokazał błedów.

  9. #9
    pmichniewski
    Gość

    Domyślnie

    W moim przypadku problemem okazał się tłoczek w pedale, a konkretniej sprężyna, która jest w środku - była pęknięta, przez co tłok (który przez pedał jest tylko wciskany, a wypycha go owa sprężyna) się nie cofał i nie pobierał świeżego płynu. Po zabiegu trzeba było również odpowietrzyć układ - procedura przedstawiona jest w kilku tematach na forum.

    Koszt naprawy:
    - 10 zł za czteropak dla teścia za pomoc
    - 8,50 za płyn hamulcowy, którego wyciekło trochę podczas prób dojścia do sedna sprawy

  10. #10
    devilek
    Gość

    Domyślnie

    Witam Koledzy
    ja w moim TS-ie 1.8 miałem niedawno taki przypadek ze sprzęgłem. Mianowicie od jakiegoś czasu coś jakby mi przzytrzymywało pedał w trakcie wysprzęglania, ale myslalem że mi dywanik się wcina ponieważ mam taki k....ski, ale w ten sam dzień jeszcze dojechale do krzyżówki i nacisnołem sprzęglo i już zostało przy podłodze ... ;-( . Ja mu puszczam, a on ciągnie dalej... No cóż wylazlem, patrzę szukam linki ? niam .Hahaha zobatrzyłem, że to hydrauliczne i pod autem kałóża organoleptycznie sprawdziłem, że to płyn i zapchałem do mechanika.

    Wynik : wysprzęglik, jakiejś łożysko (ale chyba nie oporowe) i niby jak ono się posypało zrobiło resztę oraz przy okazji tarcza ponieważ była już niezabogata

    Suma : 800zł i znowu reszte widać tylko w lusterku ...;-)

    Pozdrawiam i mam nadzieję, że Komuś pomogłem
    (jak drapie sprzegło warto podjechać sprawdzić za wczasu, poniewaz to nie dywanik hahaha)

Podobne wątki

  1. Pedał sprzęgła, drżenie, pedał w podłodze
    Utworzone przez ishan w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 15-12-2016, 13:48
  2. pedał sprzegła w podłodze
    Utworzone przez adaSp11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-01-2014, 14:02
  3. Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 02-05-2013, 13:25
  4. Pedał hamulca w podłodze!
    Utworzone przez Qki w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-11-2011, 20:55
  5. [145] 2.0ts Wyciek nad skrzynią + pedał sprzęgła w podłodze
    Utworzone przez Kajak 1989 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-10-2011, 18:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory