Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 57

Temat: Sterowanie radiem z kierownicy.

  1. #1
    Janusz75
    Gość

    Domyślnie Sterowanie radiem z kierownicy.

    Witam Kupiłem samochód bez radia. Kupiłem oddzielnie oryginalne radio zamontowałem i działa wszystko prócz sterowania z kierownicy.Czy trzeba coś włączyć może? Czy do radia (prócz anteny oczywiście) wchodzi jedna kostka ta na dole czy musi być jeszcze jedna ta do góry na radiu nie ma opisu niestety. Gdyby ktoś mi pomógł w tej kwesti byłbym wdzięczny.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar 156X
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była 156SW JTD jest 159SW 1,9 JTD 8V 2008r.
    Postów
    1,063

    Domyślnie

    oprócz iso masz jeszcze jedną kostkę odpowiedzialną za sterowanie z kierownicy - zobacz czy oprócz iso nie masz jeszcze jednej wolnej kostki - jak się nie mylę ona właśnie wciskana jest na kością ISO

    tu może znajdziesz kilka cennych informacji http://elektron.pol.lublin.pl/users/...le/isoshop.htm
    Ostatnio edytowane przez 156X ; 19-07-2010 o 11:00

  3. #3
    Janusz75
    Gość

    Domyślnie

    W tym sęk że innej kostki nie widać. Być może ktoś kto wyciągał stare radio wsadził ją tak że się nie zobaczy a niechciałbym ot tak rozbierać kokpitu. Ale dziękuję serdecznie za podpowiedż.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar 156X
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była 156SW JTD jest 159SW 1,9 JTD 8V 2008r.
    Postów
    1,063

    Domyślnie

    Jeśli możesz kliknij na dzięki

    Na spokojnie zajrzyj tam raz jeszcze - możliwe że poprzedni właściciel w jakis dziwny sposób zawinął tę kostkę i gdzieś ja wcisnął.

    Pod tym adresem http://www.piloty.pl/UNI20.html masz co prawda namiary na firmę która robi interfejsy do sterowania innymi radiami niż te oryginalne (koszt około 120,- plus wysyłka) ta kostka na zdjęciu żółto-czerwono-niebieska to ta której musisz poszukać - chodzi mi o kształt bo oryginalnie w aucie jest bodajże czarna

  5. #5
    Janusz75
    Gość

    Domyślnie

    Potwierdzam, jest druga kostka i to kolorowa. Znalazłem ją ale musiałem jednak rozbierać kokpit żeby ją zobaczyć a pużniej wyciągnąć. Poprzedni właściciel tak ją ukrył. W każdym razie radyjko śmiga z kierownicy

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar 156X
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była 156SW JTD jest 159SW 1,9 JTD 8V 2008r.
    Postów
    1,063

    Domyślnie

    cieszę się

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    alfa 159
    Postów
    4

    Domyślnie Sterowanie radiem z kierownicy

    Witam.Mam następujący problem ze sterowaniem radia.Wymienilem w swojej alfie 156 FL radio na radio z nawigacją oraz kierownice zwykłą na kierownice wielofunkcyjną.Wiązka była już orginalna do sterowania.Wszystko zostało podpięte ,tasma w kierownicy wymieniona z możliwością podpięcia kostki do sterowania i niestety przyciski nie działają.Podświetlenie przycisków działa ale zaden nie steruje radiem.W czym może być problem?

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    Cytat Napisał roberto069 Zobacz post
    Witam.Mam następujący problem ze sterowaniem radia.Wymienilem w swojej alfie 156 FL radio na radio z nawigacją oraz kierownice zwykłą na kierownice wielofunkcyjną.Wiązka była już orginalna do sterowania.Wszystko zostało podpięte ,tasma w kierownicy wymieniona z możliwością podpięcia kostki do sterowania i niestety przyciski nie działają.Podświetlenie przycisków działa ale zaden nie steruje radiem.W czym może być problem?
    Radio z nawigacją wymaga odpowiedniego interfejsu..zamiana napięć z drabinki rezystorowej / dane napięcie załącza odpowiednią funkcję/ na odpowiednie impulsy...szerokość impulsu oraz ich sekwencje uruchamiają odpowiednie rozkazy.Tu kolego masz linka do forum na którym prowadziłem podobną jak Ty walkę z tym tematem
    http://forum.alfapomorze.pl/viewtopic.php?t=7708
    Ps.ja po tych bojach powróciłem do fabrycznego radia.Też nie miałem sterowania w kierownicy więc
    kupiłem kierownicę, taśmę airbagu i zieloną kosteczkę z pinami /11,12,10/ podłączyłem pod wyjście taśmy airbagu / 2,3,4/...i wszystko bez problemu działa.Ty musisz zainwestować w interface.
    Ostatnio edytowane przez andrzejm36 ; 09-02-2011 o 21:20

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał roberto069 Zobacz post
    Witam.Mam następujący problem ze sterowaniem radia.Wymienilem w swojej alfie 156 FL radio na radio z nawigacją oraz kierownice zwykłą na kierownice wielofunkcyjną.Wiązka była już orginalna do sterowania.Wszystko zostało podpięte ,tasma w kierownicy wymieniona z możliwością podpięcia kostki do sterowania i niestety przyciski nie działają.Podświetlenie przycisków działa ale zaden nie steruje radiem.W czym może być problem?
    W razie potrzeby mogę Ci poszukać namiar na firmę z Wieliczki, która robi takie interfejsy za około 120 zł.

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    alfa 159
    Postów
    4

    Domyślnie

    Witam ponownie.Czyli jak dobrze zrozumiałem mój problem zalatwi takie urzadzenie http://allegro.pl/adapter-sterowania...444401643.html.
    Nie napisałem wczesniej ze chodzi mi o orginalne radio z nawigacja do alfy ale to chyba nie ma znaczenia.

    ---------- Post dodany o godzinie 21:12 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 20:38 ----------

    A jesli taki interfejs jest fabrycznie w alfie to może warto skontakować sie z osobą od której kupiłem radio i kierownice.Tylko jak to wyglada może jakieś fotki i gdzie gość ma tego szukać.Z góry dziekuje za odpowiedż.

Podobne wątki

  1. Sterowanie radiem z kierownicy
    Utworzone przez pit200sx w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-07-2015, 08:46
  2. Sterowanie radiem z kierownicy.
    Utworzone przez gadomszczak w dziale 147
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 24-07-2013, 08:01
  3. Sterowanie radiem z kierownicy
    Utworzone przez Fitek w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-04-2012, 22:34
  4. Sterowanie radiem z kierownicy JVC EXAD.
    Utworzone przez ArtiGTA w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-02-2012, 21:43
  5. Sterowanie radiem z kierownicy
    Utworzone przez kak-tus w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 16:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory