Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: co zamiast Paraflu ??

  1. #1
    speedo
    Gość

    Domyślnie co zamiast Paraflu ??

    jak w temacie- czy lejecie tylko i wyłącznie paraflu czy można z powodzeniem zastąpić go jakimś innym płynem do chłodnic, jeżeli tak to jakim ?
    aha- i z tego co wiem to wchodzi ponad 6 litrów- tak?

  2. #2
    zdziba
    Gość

    Domyślnie

    Petrygo jest też dobry , (podobno)

  3. #3
    speedo
    Gość

    Domyślnie

    ale nie chodzi mi o "podobno" tylko coś sprawdzonego

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie

    Petrygo jest też dobry , (podobno)
    No podobno - ja jezdze na Petrygo i na razie nic podejrzanego sie nie dzieje.

  5. #5
    speedo
    Gość

    Domyślnie

    no i to jest konkret.
    dziex

  6. #6
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Petrygo lub borygo spełnia takie same normy jak płyny zachodnie i takie same ma właściwości.Tak samo jest z olejami z polskich rafinerii.Niższa cena wynika z tąd że w Polsce jest tansza siła robocza. Ja wlałem do silnika lotos syntetic 5w/40, do chłodnicy borygo eco, do skrzyni hipol semisyntetic 75w/90. Wszystkie te produkty są lepsze jakościowo niż te, które były zalecane przez producenta i sporo tansze od zachodnich.

  7. #7
    Irokez
    Gość

    Domyślnie

    Ciekawe tylko, że to przeźroczyste "coś" co mam, w/g takiego śmiesznego wskaźnika pokazuje temp. krzepnięcia -35 stopni, a nowe Borygo ALU Formula kupione w markecie Auchuan pokazuje -30 stopni.
    Albo przyrządzik oszukuje albo Auchuan miesza coś.

    W każdym razie i tak chyba zaleje bo nie dostanę nigdzie już tej przeźroczki, na forum piszą że wycofali bo nie spełniało jakichśtam wymogów a borygo jest wszędzie w razie czego na dolewkę.

  8. #8
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Mozliwe ze i tu trafiają się podróbki. Co do borygo to temp krzepnięcia jest -35 i mnie poniższy opis przekonał w 100%:
    Najbardziej zaawansowany technologicznie płyn do chłodnic, spełniający i przekraczający najwyższe wymagania producentów samochodowych na świecie. Całkowicie nowa technologia i rygorystyczne przestrzeganie surowych norm jakościowych na wszystkich etapach produkcji sprawiają, że nowy płyn chłodniczy Borygo Alu Formuła, produkowany w oparciu o glikol etylenowy jest liderem w swojej kategorii.

    Aluminium i jego stopy to materiały coraz częściej stosowane w budowie silników i układów chłodzenia. Nowe Borygo Alu Formuła zapewnia doskonałą ochronę tych urządzeń przed korozją, przegrzewaniem i zamarzaniem. Nawet wyjątkowo trudne warunki eksploatacji nie obniżają zdolności tego płynu do pełnej ochrony silnika.

    Płyn spełnia również wymagania bardzo surowej amerykańskiej normy ASTM D 4340, dotyczące pracy układu chłodzenia w ekstremalnie ciężkich warunkach. Tylko nieliczne płyny mogą się tym pochwalić. Płyn spełnia wymagania dla płynów niskokrzepnących do układów chłodzenia silników spalinowych określonych Polską Normą (PN-C-40007:2000). Posiada certyfikat na znak bezpieczeństwa B/15/8/00.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    A dlaczego nie pasuje ci paraflu? Ja kiedyś w maryśce miałem zalany płyn shella i był o.k.
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  10. #10
    speedo
    Gość

    Domyślnie

    " A dlaczego nie pasuje ci paraflu? " - cena

Podobne wątki

  1. [159] Pytanie o Paraflu + hamulce
    Utworzone przez losdamianos w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-05-2012, 00:15
  2. Który Paraflu?
    Utworzone przez radosuaf w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-11-2010, 12:26
  3. Mieszanie paraflu z borygo alu
    Utworzone przez KaMorado w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-10-2010, 14:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory