Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Rura (wąż) do turbiny? Gdzie kupić?

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar 156X
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była 156SW JTD jest 159SW 1,9 JTD 8V 2008r.
    Postów
    1,063

    Domyślnie

    no właśnie a po co ma ta rura puchnąć - nie lepiej aby powietrze szybciej dostawało się do silnika?? Przecież chyba o to chodzi aby nie mieć tzw. turbodziury, a nie wciskasz gaz turbinka zaczyna pompować a Ty czekasz aż napompuje rure...

    lokomarko za chwilę skrobnę do Ciebie na priv - dzięki za thx

  2. #12
    lokomaroko
    Gość

    Domyślnie

    a jeszcze jedno skoro już jesteśmy przy tym temacie. Jeśli jest nieszczelność w tym wężu od turbo to czy turbina będzie głośno pracowała(chodzi mi o wyraźny gwizd).

  3. #13
    enzo_pl
    Gość

    Domyślnie

    Widzę że kolega ma "duszę golfisty" i lubi "poprawiać". Ja wkładam do swojego auta oryginalne części, i takie jakie przewidział producent, nie znam seryjnego auta które by rure od IC do Kolektora ssącego miała wykonaną z twardych materiałów. Napewno nie w dieslu.

    Mówicie o turbo dziurze ? Już widziałem takich "tjunerów" co zakładali opaski w odlęgłości 1 cm, na całej długości tego przewodu.

    Jeżeli ktoś zaczyna rzeźbić w aucie, z nierdzewnymi rurkami i kolankami to jego sprawa, ja poprostu nie uważam żeby jazda z "ryną" pod maską była czymś fajowym, i nie wiem jak to się może odbijać na zużyciu silnika.

    Wydaję mi się że większe ciśnienie na kolektorze (brak puchnięcia), to również większe ciśnienie w silniku (co was pewnie cieszy + brak turbo dziury), ale turbina pracuję tak długo jak działa silnik i jest napędzana spalinami (co pewnie wiecie), więc i turbina pracuję pod większym obciążeniem.

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar odrobina156
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Ropczyce
    Auto
    Stelvio Sprint MY 2020 Blue Misano Lancia Ypsilon Platinum 1.3 mje
    Postów
    822

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesj Zobacz post
    Witam.
    Rura na poniższym obrazku jest dziurawa. Zresztą widać brud wydobywający się z niej na zbiorniczku płynu hamulcowego. Gdzie ją kupić i czy będzie dobra? Powiedziano mi, że tylko serwis i cena z kosmosu.

    Grzesj popatrz na allegro na uzytkowniaka AKUKI wczoraj go znalazlem i widze ze ma mase oryginalnych czesci do Alf wiec i rurę powinienes znależc Podam Ci linka chyba z ta rura

    http://allegro.pl/listing.php/search...3345&country=1

    Obczaj i przeanalizuj Pozdrawiam

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar 156X
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była 156SW JTD jest 159SW 1,9 JTD 8V 2008r.
    Postów
    1,063

    Domyślnie

    ale się uśmiałem - dusza golfisty a to dobre... Przecież nikt Ci kuźwa nie każe tego robić, nie wyrażam żadnych opinii na Twój temat więc nie wiem czemu Ty to robisz. Jak ktoś już napisał na forum auto którym jeżdżę to moje auto i mogę za przeproszeniem wymalować na nim różowe motylki i xyz Ci do tego... Co do dolotu to poczytaj trochę... pozdro!!

    Cytat Napisał enzo_pl Zobacz post
    Widzę że kolega ma "duszę golfisty" i lubi "poprawiać". Ja wkładam do swojego auta oryginalne części, i takie jakie przewidział producent, nie znam seryjnego auta które by rure od IC do Kolektora ssącego miała wykonaną z twardych materiałów. Napewno nie w dieslu.

    Mówicie o turbo dziurze ? Już widziałem takich "tjunerów" co zakładali opaski w odlęgłości 1 cm, na całej długości tego przewodu.

    Jeżeli ktoś zaczyna rzeźbić w aucie, z nierdzewnymi rurkami i kolankami to jego sprawa, ja poprostu nie uważam żeby jazda z "ryną" pod maską była czymś fajowym, i nie wiem jak to się może odbijać na zużyciu silnika.

    Wydaję mi się że większe ciśnienie na kolektorze (brak puchnięcia), to również większe ciśnienie w silniku (co was pewnie cieszy + brak turbo dziury), ale turbina pracuję tak długo jak działa silnik i jest napędzana spalinami (co pewnie wiecie), więc i turbina pracuję pod większym obciążeniem.

  6. #16
    grzesj
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki maciek2306-156!!! Pogadałem mailowo z AKUKI i rura już do mnie jedzie - nowa, oryginalna za 140zł.


  7. #17
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Chrzanu
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    156 1,9 JTD 8vFL 159 1.9JTD SW
    Postów
    258

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tams Zobacz post
    Ja kupiłem na allegro używkę u tego pana marcin8183 zamontowałem i śmiga.

    Także szukaj używki do stówki powinieneś kupić.
    A skad wiesz ile Ci ta używka podziała ?


    Grzesj popatrz na allegro na uzytkowniaka AKUKI wczoraj go znalazlem i widze ze ma mase oryginalnych czesci do Alf wiec i rurę powinienes znależc Podam Ci linka chyba z ta rura

    http://allegro.pl/listing.php/search...3345&country=1

    Obczaj i przeanalizuj Pozdrawiam
    ja kupiłem wlasnie u niego nówke orginalną za 130 zł wiec szukanie uzywki za stówe uważam za stratę kasy.
    Bo samochód to nie wszystko

  8. #18
    grzesj
    Gość

    Domyślnie

    No jasne, że to strata pieniędzy. Wczoraj rura doszła, jest nowa i oryginalna, elegancko zapakowana. Z przesyłką 150zł, także kupowanie używki mija się z celem.

Podobne wątki

  1. [159] Rozrząd jakiej firmy kupić? Gdzie kupić taniej? Czy 2.4 JTDm ma wariator?
    Utworzone przez olekkus w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 14:21
  2. Rura dolotowa do turbiny z intercoolera i inne.
    Utworzone przez Sysek w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-05-2015, 19:04
  3. [159] Linka wybierania biegów się urwała - nie idzie kupić w ASO FAP - gdzie to kupić
    Utworzone przez epsonix w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-05-2014, 11:51
  4. Rura turbiny AR 156 1.9 JTD 105
    Utworzone przez Fucel w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-06-2012, 21:15
  5. Rura wąż intercoolera, gdzie kupić?
    Utworzone przez bat25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-05-2011, 22:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory