Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Trip B -> Nie ogarniam?

  1. #1
    Greq
    Gość

    Domyślnie Trip B -> Nie ogarniam?

    Mam wersje z 2002 po lifcie wnętrza.
    Chiałbym ustawic komputer, żeby wyświetlał mi poziom spalania.
    Z tego co już wyczytałem, opcję ustawia się gdzieś w zakładce Trip B, jednak poza ON/OFF niczego nie tam nie znajduję?
    W temacie pojawiały się jakieś przyciski set 1 i 2, ale ja u siebie od sterowania komputerem poki co ogarnalem jedynie 3 przyciski: '+' 'info' i '-'
    Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyc jak do tego dojśc?

    I jeszcze jedno, po lewej stronie kierownicy mam panel z 2 przyciskami km (zerowanie odcinka przebiegu) oraz taką 'górkę' (?). Myślałem, że to jakiś hill holder, ale chyba nie?

    Niestety mam instrukcję obsługi w języku flamandzkim, dlatego liczę na Waszą pomoc

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Auto
    Giulietta Veloce 1.75 TCT
    Postów
    487

    Domyślnie

    na przelaczniku zespolonym masz guzik od komputera (tak jakbys dzwignie od kierunkowskazow chcial wbic do kolumny kierownicy)
    tu masz instrukcje http://instrukcja.pl/i/instrukcja_ob...alfa_romeo_156
    a ten przycisk to strona 68/344 rys.89
    a ta górka to nie hill holder tylko "potencjometr" intesywnosci podświetlenia zegarów

  3. #3
    Użytkownik Embrion Avatar wiktoria1990
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    alfa romeo 159, 1.9 JTD 8v, rok prod. 2008, sedan, szary metalic.
    Postów
    5

    Domyślnie

    Witam, podpinam się do togo tematu, proszę o pomoc i wyjaśnienie, nie ogarniam tego... w menu jest "reset trip B" i on oraz off. w jaki do diabła sposów mogę ustawić żeby na komputerze podczas jazdy wyświetlany był poziom spalania chwilowego i raport z trasy. od paru dni szukam pomocy , czytalam instrukcję ale w instrukcji jest trip A i trip B. ja posiadam tylko trip B w menu... czy któś mógłby mi wytłuamczyć w jaki sposób mogę to ustawić. Z góry dziekuje i przepraszam za kłopot.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Trib B - jest to statystyka z trasy od ruszenia do postoju. Po postoju (niestety nie wie jak długim) opcja się zeruje się i jak ruszasz zaczyna wszystko liczyć od nowa. W menu można to włączyć aby był dostęp do tych danych z poziomu włącznika przy kierunkowskazie jak pisał kolega DieselJTD, lub wyłączyć tą opcję wtedy pozostaje tylko TRIP A - główny.

    Trip A - jest załączone u mnie na stałe i pokazuje statystyki z całości (oczywiście można to wyzerować wduszając i przytrzymując przycisk na kierunkowskazie).
    Przechodzenie pomiędzy poszczególnymi zakładkami odbywa się przez wduszenie właśnie przycisku na kierunkowskazie - mamy tam zasięg pozostały do przejechania na paliwie w baku, ilość przejechych kilometrów od ostatniego resetu, spalanie średnie, spalanie chwilowe, czas podróży poszczególne informacje pokazują się po kolejnym wduszeniu przycisku.

    W Trip B mamy to samo ale od moment ruszenia autem bez spalania chwilowego i zasięgu.
    To tak po krótce.


    krzyzie
    Ostatnio edytowane przez krzyzie ; 11-12-2013 o 16:55
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  5. #5
    Użytkownik Embrion Avatar wiktoria1990
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    alfa romeo 159, 1.9 JTD 8v, rok prod. 2008, sedan, szary metalic.
    Postów
    5

    Domyślnie

    z góry powiem że wajcha po prawej strony kierownicy powinna posiadac napis "trip" i przyciski na boku plus i minus. niestety u mnbie tego nie ma. w menu (w j. ang.) jest jedynie "reset trip B". o tryb A nie mam ani słowa. w moim menu nie potrafie ustawić aby na komputerze podczas jazdy wyswietlane bylo spalanie itd. czytałam w instrukcji. ustawialam w opcjach l/km. nic to nie dało...;/ w moim aucie jest po lewej stronie na wajsze przycisk reset (ta sama wajcha co tempomat)... przyciskam go i nic... po prawej też nie ma "trip" (widzialam ze inni użytkownicy pisali coś o tym przycisku, niestety nie posiadam go...) Czy wiesz coś na ta ten temat, abo ktoś ma takie autko jak ja i rozwiąże mój problem? jest to dla mnie ważne , od dwóch tygodni posiadam auto i zależy mi na wyswietlaniu spalania oraz raporcie z przebytej trasy... niestety, wszystko o czym czytałam w instrukcji jest inne niż w moim aucie, a Trip B musi być skoro w menu moge go zresetować maunalnie albo automatycznie... pomocy z góry dziękuję i przepraszam za nadgorliwość.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiktoria1990 Zobacz post
    z góry powiem że wajcha po prawej strony kierownicy powinna posiadac napis "trip" i przyciski na boku plus i minus.
    niestety nie wie jak jest w 159 - w 156 przycisk do zmiany poszczególnych ekranów jak i samo resetowanie jest w manetce od kierunkowskazów.
    Zapytaj może na subforum 159- http://www.forum.alfaholicy.org/159_brera_brera_spider/ tam będzie więcej użytkowników którzy powinni wiedzieć i pomóc.
    Jedyne co mi przychodzi do głowy jeżeli Twoje auto jest wyposażone w funkcję komputera, to że ktoś mógł zmienić samą manetkę i założył bez obsługi komputera.
    Ostatnio edytowane przez krzyzie ; 12-12-2013 o 08:15
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Brt
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    RIO
    Auto
    Stelvio 2.0 280 - były:159 SW 1.9 16V JTDm Q i 156 SW 1.9 16V
    Postów
    232

    Domyślnie

    W 156 Trip B resetuje sie po około 2h postoju. Można go samemu zresetować też ... trzeba wejść przyciskiem na manetce kierunkowskazów na dowolny parametr z "trip B" (czas jazdy B, spalanie średnie B, ilość przejechanych km B) a następnie nacisnąć i przytrzymać przycisk na manetce kierunków do momentu aż się wyświetli stosowny napis o resecie na wyświetlaczu infocenter. Dodam jeszcze, że u mnie ( i nie tylko ) do spalania pokazanego na wyświetlaczu trzeba dołożyć jakieś 1,5 - 1,8 litra, żeby byo realne
    Pozdrawiam - Brt

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiktoria1990 Zobacz post
    z góry powiem że wajcha po prawej strony kierownicy powinna posiadac napis "trip" i przyciski na boku plus i minus. niestety u mnbie tego nie ma.
    Fota? Jak masz coś zmanipulowane z wajchą po prawej stronie, to raczej nie ma szans na włączenie wyświetlania danych Trip A/Trip B podczas jazdy...

  9. #9
    Użytkownik Embrion Avatar wiktoria1990
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    alfa romeo 159, 1.9 JTD 8v, rok prod. 2008, sedan, szary metalic.
    Postów
    5

    Domyślnie

    Dziękuję. dzisiaj wstawię zdjęcia, może to ułatwi rozwiązanie problemu, w menu mogę zresetować trip B, mogę ustawic l/km itd ale po zaakceptowaniu powraca do menu głownego i nic sie nie dzieje. próbowałam już na wszelkie sposoby dojść do tego jak to uruchomić i krew mnie już zalewa. pozdrawiam.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Tego nie uruchamiasz w menu. Wciskasz górną część przycisku (prawa wajcha) i wtedy komputer przełącza się cyklicznie między Trip A > Trip B > Data+godzina.

Podobne wątki

  1. Wyświetlenia TRIP na ICS
    Utworzone przez Donamigos166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-03-2015, 17:29
  2. Radio 147 navi tel zmieniarka nie ogarniam
    Utworzone przez Bartek_z_147 w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-01-2015, 16:06
  3. [159] Trip A trip B
    Utworzone przez Adoil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 02-03-2013, 15:49
  4. [159] błąd PO683 - pomocy bo nie ogarniam
    Utworzone przez idz007 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 20:47
  5. ICS - Trip [166]
    Utworzone przez Alfa166Nero w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-09-2007, 09:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory