Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: Stuki w zawieszeniu przy maksymalnym skrecie w prawo (przegub zewnetrzny wymieniony)

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Często tak jest, że auto w którąś stronę ma minimalnie mniejszy promień skrętu ale To nie powinno tworzyć takich problemów. W 156 jest dwa obroty kierownicą od skrajnych położeń kół. Sprawdź czy na maksymalnym skręcie w prawo masz kierownicę w tej samej pozycji co w lewo i będziesz wiedział jak to jest z Twoją maglownicą lub drążkami. Całkiem możliwe, że po ich wymianie przekręcono je za bardzo w którąś stronę.

  2. #12
    gondas
    Gość

    Domyślnie

    alces 1 nie jest ciezko sie do nich dostac ale bez kanału sie nie obejdzie. Sa to takie 4 sruby schowane wewnatrz przedniej belki tak mi sie wydaje że to te ja podokrecałem wszystko co widziałęm i było blisko magla ;p w belce sa takie dziurki i jak do nich zajrzysz zobaczysz srube o rozmiarze 13 zdaje sie. Trzeba miec nasadkę i przedłużkę.

    ---------- Post dodany o godzinie 17:26 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 17:24 ----------

    Dzieki Belfer27 sprawdze to co mówiłes z kierownicą. Przed wymianą drążków było to samo.

    ---------- Post dodany o godzinie 17:27 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 17:26 ----------

    -BamBosZek- felgi mam 15

    ---------- Post dodany o godzinie 17:50 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 17:29 ----------

    No i jest róznica jak sie kreci kierownica w prawo idzie o jakies 20` dalej niż w lewo ;/ co to może być?
    Ostatnio edytowane przez gondas ; 07-08-2010 o 18:49

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Często tak jest, że auto w którąś stronę ma minimalnie mniejszy promień skrętu ale To nie powinno tworzyć takich problemów. W 156 jest dwa obroty kierownicą od skrajnych położeń kół. Sprawdź czy na maksymalnym skręcie w prawo masz kierownicę w tej samej pozycji co w lewo i będziesz wiedział jak to jest z Twoją maglownicą lub drążkami. Całkiem możliwe, że po ich wymianie przekręcono je za bardzo w którąś stronę.
    Mozliwe ze to jest problem. Wczesniej moglo byc tak samo ale przy wymianie wkrecili nowe w to samo miejsce nie sprawdzajac odleglosci z 2 strony, z tym ze musialoby byc to dosc duzo odkrecone ze az trze o felge ;/
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał -BamBosZek- Zobacz post
    Mozliwe ze to jest problem. Wczesniej moglo byc tak samo ale przy wymianie wkrecili nowe w to samo miejsce nie sprawdzajac odleglosci z 2 strony, z tym ze musialoby byc to dosc duzo odkrecone ze az trze o felge ;/
    Człowieku słabej wiary! W polskich "mechaników-filozofów" nie wierzysz? Ja jak kupiłem pół roku temu 146 Ti po FL to właściciel twierdził, że mu nie mogli mechanicy wyregulować dobrze przeciwmgielnych... Zdjąłem osłonki i oczom moim ukazał się lewy halogen, krzywo wkręcony tylko na dwóch śrubach (bo trzecia nie pasowała nigdzie...) w miejsce... prawego! Z drugiej strony było identycznie. Wystarczyło minimalnie ruszyć mózgiem i problem by zniknął. Jak mi raz ustawiano w 156 zbieżność, to pan inżynier stwierdził, że tyłu się nie da ruszyć i tak mi podkręcił przód, że po wyjechaniu jechałem bokiem, jak w drifcie.

    Kolega ma felgi 15' i to zapewne seryjne z dużym ET czyli rant jest bardziej zbliżony do elementów zawieszenie oraz między innymi tych koncówek drążka. Dzięki temu prawdopodobna pomyłka mechaników taki ewenement stworzyła.

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    pan Edek do wszystkiego jest zdolny ;]
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  6. #16
    gondas
    Gość

    Domyślnie

    No dobra pan Edek spier...... ale trzeba coś z tym zrobić.... Tak mysle i kombinuje czy by sie nie dało np przesunąc kierownicy na wieloklinie o 10` w lewo a pożniej ustawić zbierzność jeszcze raz z kierownica na wprost.

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Cytat Napisał gondas Zobacz post
    No dobra pan Edek spier...... ale trzeba coś z tym zrobić.... Tak mysle i kombinuje czy by sie nie dało np przesunąc kierownicy na wieloklinie o 10` w lewo a pożniej ustawić zbierzność jeszcze raz z kierownica na wprost.
    Panowie to chyba nie jest wina koncowki.... przeciez ona zawsze jest w tej samej pozycji przy mocowaniu wiec czy jest mocniej czy bardziej wkrecona nie powinno sprawiac tarcia o kolo tu wina lezy chyba gdzie indziej przynajmniej tak mi sie wydaje ;/ do tego koncowka jest wyprofilowana lukiem aby tego uniknac
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał gondas Zobacz post
    No dobra pan Edek spier...... ale trzeba coś z tym zrobić.... Tak mysle i kombinuje czy by sie nie dało np przesunąc kierownicy na wieloklinie o 10` w lewo a pożniej ustawić zbierzność jeszcze raz z kierownica na wprost.
    Jedź na ustawienie zbieżności i po problemie (jeśli rzeczywiście jest tak, że to wina drążków kierowniczych).

  9. #19
    bezdroze
    Gość

    Domyślnie

    Nie znam sie zbytnio na tym,ale ja podobne stuki mialem gdy fachowcy przy zmianie opon na zimowe (co pozniej sie okazalo) zle zainstalowali mi ciezarki wywazajace i te wewnetrzne stukaly-zahaczaly az o piaste i bylo to wyczuwalne wlasnie przy skretach...Zmieniono ciezarki,ale juz w innym punkcie i stukanie odeszlo w sina dal...Moze nie pisze konkretnie na Twoj problem,ale napewno na temat stukania w przy skretach :-) Trzymaj sie cieplo,nara

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał gondas Zobacz post
    alces 1 nie jest ciezko sie do nich dostac ale bez kanału sie nie obejdzie. Sa to takie 4 sruby schowane wewnatrz przedniej belki tak mi sie wydaje że to te ja podokrecałem wszystko co widziałęm i było blisko magla ;p w belce sa takie dziurki i jak do nich zajrzysz zobaczysz srube o rozmiarze 13 zdaje sie. Trzeba miec nasadkę i przedłużkę
    Dzięki.
    Szykuje mi się wymiana oleju w motorze, więc przy okazji sprawdzę mocowania maglownicy.
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    P.S. po wszystkiemu dam znać na forum, czy pomogło

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

Podobne wątki

  1. Metaliczne tarcie przy maksymalnym skręcie w prawo
    Utworzone przez piotr19922 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-02-2016, 22:49
  2. Przegub prawy zewnetrzny ...
    Utworzone przez sobi112 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-03-2014, 09:07
  3. stuki i trzaski przy skrecaniu. przegub?
    Utworzone przez kierzkovsky w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-04-2012, 11:20
  4. Szarpanie i stuki w zawieszeniu przy dodawaniu gazu 156 2.0
    Utworzone przez maciej88 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 18:26
  5. Przegub zewnetrzny z ABS CZY NIE?
    Utworzone przez Piotras w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-04-2010, 22:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory