Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: 156 selespeed problem z biegami

  1. #1
    borsuczi
    Gość

    Domyślnie 156 selespeed problem z biegami

    witam jestem swierzym posiadaczem wloszki,mam problem i na forum nie widze konkretnej odpowiedzi.moja alfa ma czasem problem ze zbiciem biegu 2 na 1 czasem nie moze zbic a wtedy wskakuje luz i juz koniec musze wylaczyc silnik ,uruchomic ponownie i dopiero moge jechac,czasem tez wrzuca biegi jakby na pol sprzegle ze przy zmianie strasznie rosna obroty.prosze o wyczerpujace odpowiedzi i gdzie sie udac do warsztatu w poznaniu?

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Polecam Ci ASO NAGÓRSCY:

    A.S.O. NAGÓRSCY
    UL. PÓŁNOCNA 33
    ŁĘCZYCA
    62-051 WIRY
    TEL (061) 8 10 65 83
    (061) 8 10 67 60
    fiat.nagorscy@tk.com.pl
    Właściciel serwisu to zapalony Afaholik. Sam ma 7 ALF, z czego 5 zabytków. Podjedź do nich, znaja się na rzeczy i dużo nie biorą jak na taki warsztat. A po naprawie jeszcze furę ci umyją.



    Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:00
    http://www.asonagorscy.best.net.pl/

  3. #3
    amon
    Gość

    Domyślnie

    ŁADNA KRYPTOREKLAMA!!!

    ale czy to dozwolone na tym forum??

    bo jak tak, to ja też się poreklamuje

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał amon Zobacz post
    ŁADNA KRYPTOREKLAMA!!!

    ale czy to dozwolone na tym forum??

    bo jak tak, to ja też się poreklamuje
    jaka kryptoreklama? , odwiedź dział polecani mechanicy, tam masz wiele różnych informacji odnośnie polecanych mechaników. Mnie tam nie zależy, ja jestem klientem i z czystym sercem polecam, bo wczoraj odebrałem auto po wymianie wahaczy i jestem baaardzo zadowolony.

  5. #5
    borsuczi
    Gość

    Domyślnie

    dziekuja za pomoc panowie jutro za dzwonie i umowie sie na wizyte.po naprawie oczywiscie wszystko opisze by inni mieli tez jakas podpowiedz

  6. #6
    borsuczi
    Gość

    Domyślnie

    jest w piatek rano jade na diagnoze mechanik konkretny cena podpiecia pod kompa i regulacji 150zl maja czesci uzywane czyli uf ,mozna w tyl selespeed wymienic praktycnie wszyskie czeci oprocz sekcji hydraulicznej mam nadzieje ze u mnie wystarczy tylko ''uczenie skrzyni zmieniac biegi'' .po wizycie w warsztacie opisze wszystko pozdrawiam

    ---------- Post dodany o godzinie 19:06 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 19:04 ----------

    a w srode to wogole taka przygoda ze zaczal mi mrugac 'n' na srodku skrzyzowania!

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Domyślnie

    borsuczi tez tak miałem z selespeedem , sprawdź sobie przekaźnik mocy czy nie podaje złego napięcia na pompkę oleju do selespeeda bo z tymi rzeczami są niezłe jajca. Mi nawet nie zawsze wsteczny wskakiwał. Tam jest duuużo do skontrolowania bo to bardzo skomplikowane. pozdrawiam.

  8. #8
    borsuczi
    Gość

    Domyślnie

    witam odebrałem juz moja alfe z warsztatu w wirach-łeczyca.mechanik konkretny,pan Piotr. a wiec podłaczył sie pod kompa i wyszło ze jest bład połaczenia elektr. miedzy skrzynią a silnikiem i wymienił jakąs kostke do tego regulacja nasadki sprzegła i odpowietrzenie calego układu.Auto smiga jak na razie zobaczymy co bedzie działo sie dalej.dziekuje wszyskim za pomoc i pozdrawiam

    ---------- Post dodany o godzinie 22:15 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 22:15 ----------

    woland a smigasz jeszcze ta alfa?

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Wink

    Tak śmigam ,tyle że sprzęgło mi się kończy i mam teraz wymianę, po tym mam nadzieję że wszystkie problemy pójdą w zapomnienie. Ogółem Alfka świetnie się zbiera ,wciska w fotel aż miło tylko to sprzęgło męczy już dość często.
    Teraz ją jeszcze troszkę podleczę i będzie jak z fabryki pozdrawiam.

  10. #10
    borsuczi
    Gość

    Domyślnie

    a jakie masz objawy tego kończacego sprzęgła?duzy koszt bedzie?no zbiera sie konkretniepetarda!bmw kiler hehe długo jusz masz alfe? odpukac moja po naprawie dobrze chodzi polecam ten warsztat.jestes z poznania moze?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-07-2015, 09:47
  2. Alfa 156 / 2,0 / 2002 / Selespeed - problem z biegami
    Utworzone przez Tommii w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-10-2012, 11:05
  3. Problem z biegami Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed
    Utworzone przez Majorek80 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 08:17
  4. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-01-2011, 01:39
  5. Problem z biegami w alfie 147 selespeed
    Utworzone przez martinez w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-07-2009, 21:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory