Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Temat: Sprzęgło-dziwne objawy

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sky~ Zobacz post
    Panowie mam problem.

    Wymieniłem całe sprzęgło na nowe, pompkę na nową. Nowy jaśniutki płyn. Przewody nie zjedzone, nie zgniłe, czarne. To samo hamulce, wężyki itp. Wszystko porobione jak trzeba osobiście.

    Odpowietrzone z pomocnikiem, normalnie chodzi kiedy stoi. Normalnie chodzi kiedy silnik pracuje i auto stoi. Ale kiedy jadę wrzucam biegi itp, sprzęgło stopniowo znika. Najpierw gdzieś w okolicę połowy, potem niżej aż do braku wysprzęglania. Podnoszę butem do góry (rzecz jasna leciutko idzie do góry- nie ma siłowania czy coś) i znowu działa kilkanaście wrzuceń biegu podczas jazdy i znowu znika.

    Jakieś sugestie? Mam już dość. Robiłem wszystko sam, układ sprzęgła w 1.8 ts jest tak prosty i krótki, że opadają mi ręce powoli. Nie wiem gdzie szukać odpowiedzi. Macie jakieś pomysły?
    sprezyna pod pedalem cala? jestes pewny ze wysprzeglik w skrzyni jest ok? ("pompka" pod pedalem, wysprzeglik w skrzyni w Twoim przypadku )
    Ostatnio edytowane przez przemo832 ; 20-12-2018 o 23:09

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar Sky~
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    domu
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144KM B+G
    Postów
    124

    Domyślnie

    Wszystko nowe. Wysprzeglik dodatkowo na silikonie, dobrze dokrecony. Jedyne stare są 2 przewody, ale zero rdzy, korozji. Była generalka sprzęgło, zawiasy i hamulce z węzykami. Na odpowoetrzenie też dużo zlewałem.

    Stare sprzęgło mi nie odbijało wcale (1cm wracalo) i była siłówka strasznie żeby wrócić. Tu jest leciutko.

    Nie wiem.

    - - - Updated - - -

    https://youtu.be/l9xunch34aQ

    Tak pracuje pedał sprzęgła (myślałem że stara pompka była zła, odpieta i widoczna na filmiku) Może z nim jest coś nie tak? Jakby mechanicznie sprzęgło wracalo nie ma problemu. Tym bardziej że chodzi teraz na nowej pomoce bardzo leciutko.

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sky~ Zobacz post
    Wszystko nowe. Wysprzeglik dodatkowo na silikonie, dobrze dokrecony. Jedyne stare są 2 przewody, ale zero rdzy, korozji. Była generalka sprzęgło, zawiasy i hamulce z węzykami. Na odpowoetrzenie też dużo zlewałem.

    Stare sprzęgło mi nie odbijało wcale (1cm wracalo) i była siłówka strasznie żeby wrócić. Tu jest leciutko.

    Nie wiem.

    - - - Updated - - -

    https://youtu.be/l9xunch34aQ

    Tak pracuje pedał sprzęgła (myślałem że stara pompka była zła, odpieta i widoczna na filmiku) Może z nim jest coś nie tak? Jakby mechanicznie sprzęgło wracalo nie ma problemu. Tym bardziej że chodzi teraz na nowej pomoce bardzo leciutko.
    wydaje mi sie ze jest to zle odpowietrzone, ja bym podjechal na jakis warsztat zeby kompresorem odpowietrzyli porzadnie caly uklad hamulce + sprzeglo

    https://www.youtube.com/watch?v=v2ycwvbP08I

    //
    bez pompki sam pedal razcej tak bedzie wpadal bo to pompka go wypychwa...
    Ostatnio edytowane przez przemo832 ; 21-12-2018 o 09:36

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar Sky~
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    domu
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144KM B+G
    Postów
    124

    Domyślnie

    Wczoraj o 1:30 poszedłem sprawdzić czy mam sucho pod samochodem. No i sucho nie było. Dramaturgia przed snem.
    Ale rano okazało się że cieknie z kroćca odpowietrznika wysprzęglika podczas pompowania. Wstępnie to pasuje do objawów znikającego sprzęgła. Ciekawe czy jestem w stanie kupić taką uszczelkę gdziekolwiek na ten przewód wchodzący w wysprzęglik.

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 150KM
    Postów
    12

    Domyślnie

    Witam. Podepnę się pod temat. Posiadam AR 156 1,9 JTD 115 KM. Mianowicie z dnia na dzień przestały wchodzić biegi po za wstecznym który wejdzie ale ze zgrzytem. Ale co jest dziwne po wciśnięciu sprzęgła ruszając łapą przy skrzynie można bez większych problemów można wrzucić biegi. Przy wrzuconym biegu 1 i wciśniętym sprzęgle można odpalić samochód i normalnie ruszyć, ale już jest problem żeby wybić bieg i wrzucić kolejny. Sprawdziłem czy nie ma ubytku płynu hamulcowego i wszystko jest w normie. Czy może ty był problem z samym lewarkiem biegów??
    Ostatnio edytowane przez Sergik ; 29-12-2018 o 13:06

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar Sky~
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    domu
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144KM B+G
    Postów
    124

    Domyślnie

    Lewarek to w zasadzie dwie linki (w dużym skrócie)- tu nie ma co się zepsuć (ojcu pękła jedna, to nie wchodziły np parzyste biegi, ale inne normalnie i szło wrzucić i wysprzęglić).
    Jeśli nie masz wycieków na linii *pompka sprzęgła - przewód - wysprzęglik* to opcje masz dwie, jeśli już odpowietrzałeś układ to albo docisk albo wysprzęglik.

    U mnie wyglądało to tak, że sprzęgło padało pół roku, co miesiąc opadało aż do niewysprzęglania aż pewnego razu znowu wracało i działało kolejny miesiąc. Wysprzęglik pewnie i jeszcze kilka miesięcy by pochodził (mimo tarcia i przycinania się tłoczka w rękach) ale padł docisk, coś tam się sypnęło w układzie sprężyn centralnych że nie odbijały.

    Chociaż gdzieś widziałem temat z rozregulowanymi/zmęczonymi linkami biegów, ktoś miał taki problem. Zresztą jak masz wątpliwość, wyjmij akumulator, podstawkę, weź pomocnika i zobacz czy przy wciskaniu pedału sprzęgła podnosi Ci się tarcza sprzęgła, ona dość widocznie odchodzi, nie wiem ile dokładnie cm, na oko wygląda to 05,-1cm jak badałem swój wyciek. W każdym razie odchodzi konkretnie i to widać.

  7. #27
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 150KM
    Postów
    12

    Domyślnie

    Dzięki SKY~ za odpowiedź. Tylko dziwi mnie dlaczego trzymając łapę przy skrzyni można ręka wrzucić biegi, a kawałkiem zmiany biegów nie da się.

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar Sky~
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    domu
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144KM B+G
    Postów
    124

    Domyślnie

    Kiedy jeden wciska sprzęgło a drugi wrzuca wybierakami na skrzyni bieg? Może faktycznie coś nie tak z tym lewarkiem/linkami. Samego mechanizmu lewarka nie znam, nie zaglądałem pod wybierak kabinowy, może niech ktoś się wypowie, kto widział jak to jest zbudowane czy ma jakieś szanse się w ten sposób zepsuć/odkształcić.

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Sprawdź czy na 100% sprężyna wypychająca pedał sprzęgła dobrze opiera się o przednią gródź. W grodzi jest specjalne wyżłobienie, w której opiera się podstawa tejże sprężyny. Po drugie, tak jak przedmówcy piszą - poprawność działania pedału sprawdzaj z założonym cięgłem od pompy sprzęgła. Pompa stanowi "naturalny" ogranicznik dla ruchu pedału.

  10. #30
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 150KM
    Postów
    12

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za pomoc, ale na 99 % padło sprzeglo. W przyszłym tygodniu "jade" na warsztat.
    Ostatnio edytowane przez Sergik ; 09-01-2019 o 05:27

Podobne wątki

  1. [159] sprzęgło alternatora - objawy itp
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-03-2019, 22:01
  2. 2.5 v6 Dziwne Objawy
    Utworzone przez displaymode w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-11-2014, 21:08
  3. [146] 1.6 16v T.S Wariator dziwne objawy?
    Utworzone przez DJBisonus w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-06-2013, 10:36
  4. 156 2.4 jtd dziwne objawy....
    Utworzone przez gotlibus w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-01-2011, 22:46
  5. [155] 18.16v dziwne objawy
    Utworzone przez cobra82_82 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 04-06-2008, 20:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory