Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: wyciek płynu chłodniczego

  1. #1
    Greq
    Gość

    Domyślnie wyciek płynu chłodniczego

    Pojawił mi się dośc spory wyciek dwukrotnie podczas postoju. W zbiorniczku wyrownawczym ubylo ok 3 cm. Silnik był rozgrzany do 75C i troszkę poszalałem mocno podkręcając, ale dosłownie minutę, przy czym wskaźnik lekko przekroczył 90C. Następnie na postoju zauważyłem wyciek, na kolejnym postoju kolejny wyciek. Natomiast na 3. i 4. postoju (wszystko działo się w przeiągu 1h) tylko kilka kropel. Płyn, który wyciekał był zimny.
    Wyciek był przez otwór w zderzaku po stronie kierowcy z 10cm od krawędzi przedniej i ok 20 od bocznej zderzaka.
    Gdzieś wyczytałem, że może byc to sprawa klimy (byłą intensywnie dziś używana), jednakże nie znam się na tym, jedynie podsuwam..

    Czy ktoś ma jakiś pomysł co dolega mojej belli?

    Płyn chłodniczy był wymieniany tydzień temu w ASO, byc może coś źle zmontowali?
    Komputer nie wyrzuca żadnych błędów, a silnik nie nagrzewa się bardziej niż przedtem, podczas normalnej jazdy.

    Poszedłem teraz sprawdzic i chusteczka, którą podłożyłem, była czysta...
    Zamierzam jutro jechac w daleka trase, dlatego chciałbym, aby ktoś spróbował zdiagnozowac, byc może na podstawie jakichś włąsnych doświadczeń
    Ostatnio edytowane przez Greq ; 14-08-2010 o 21:23

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    pytanie, czy chłodnica jest jeszcze sprawna, może już się sypią lamelki i jest gdzieś nieszczelność.

  3. #3
    Greq
    Gość

    Domyślnie

    W takim wypadku mechanicy powinni chyba coś zauważyc przy wymianie płynu? Czy nie koniecznie?

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Nie koniecznie, może zaczęło się od tego, że właśnie troszkę przycisnąłeś ją i zaczęło lekko popuszczać, co nie oznacza, że zaraz będziesz miał wyciek i nigdzie już nie pojedziesz. To są początki, czy czas się przygotować na wymianę. Ale dla pewności otwórz maskę i obadaj stan chłodnicy. Może ewenbtualnie jeszcze opaski nie trzymają mocno węży, to tez możesz sprawdzić i ewentualnie dokręcić.

  5. #5
    Greq
    Gość

    Domyślnie

    A czy może byc to jakiś problem z pompą wody?
    Ostatnio wymieniałem rozrząd z pompą wody, wszystkimi filtrami i płynami właśnie w ASO.
    Tak jak mówiłem, wyciek był chłodny, a silnik rozgrzany, może to będzie jakaś wskazówka. W pn podjądę do serwisu z reklamacją i nie chciałbym dac się naciągnąc na coś 'nowego'.
    Przed powyższymi wymianami też zdarzało mi się mocno kręcic silnik i nic nie wyciekało.

    Mam jeszcze jedno pytanie, po tankowaniu miałem wyciek ON z podwozia.
    Zatankowałem do pełna i jeszcze ze 2 litry po wybiciu, chciałem dobic do równej kwoty, jendak kiedy paliwo pojawiło mi się już przy wlewie i zaniechałem. Kiedy wróciłem z kasy zauważyłem sporą kałużę pod bakiem i paliwo lało się ciurkiem. Powiązałem to z tym, że przelałem, gdyż przy wcześniejszych tankowaniach, co prawda nie do pełna, było OK.
    Ale czy to normalne, że nadmiar paliwa wycieka z podwozia?
    Dodam, że po jakimś czasie wyciek paliwa ustał (łącznie spadło może z 1-2l, mniej więcej tyle, ile było nadmiaru...)
    Właśnie wtedy postanowiłem mocniej przycisnąc, żeby szybciej spalic to paliwo, i pojawił się wyciek także z przodu...

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greq Zobacz post
    A czy może byc to jakiś problem z pompą wody?
    Ostatnio wymieniałem rozrząd z pompą wody, wszystkimi filtrami i płynami właśnie w ASO.
    Tak jak mówiłem, wyciek był chłodny, a silnik rozgrzany, może to będzie jakaś wskazówka. W pn podjądę do serwisu z reklamacją i nie chciałbym dac się naciągnąc na coś 'nowego'.
    Przed powyższymi wymianami też zdarzało mi się mocno kręcic silnik i nic nie wyciekało.

    Mam jeszcze jedno pytanie, po tankowaniu miałem wyciek ON z podwozia.
    Zatankowałem do pełna i jeszcze ze 2 litry po wybiciu, chciałem dobic do równej kwoty, jendak kiedy paliwo pojawiło mi się już przy wlewie i zaniechałem. Kiedy wróciłem z kasy zauważyłem sporą kałużę pod bakiem i paliwo lało się ciurkiem. Powiązałem to z tym, że przelałem, gdyż przy wcześniejszych tankowaniach, co prawda nie do pełna, było OK.
    Ale czy to normalne, że nadmiar paliwa wycieka z podwozia?
    Dodam, że po jakimś czasie wyciek paliwa ustał (łącznie spadło może z 1-2l, mniej więcej tyle, ile było nadmiaru...)
    Właśnie wtedy postanowiłem mocniej przycisnąc, żeby szybciej spalic to paliwo, i pojawił się wyciek także z przodu...
    Myślę, że pompa wody nie będzie miała nic z tym wspólnego. Co do paliwa, sprawdź podwozie, może leciało z baku bo jest gdzieś przegnity czy przytarty lub przewody paliwowe są gdzies uszkodzone. Ogólnie nie powinno lecieć paliwo, nie jest to normalne.

Podobne wątki

  1. [155] Wyciek płynu chłodniczego
    Utworzone przez dareckii w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-03-2015, 09:25
  2. [156] Wyciek płynu chłodniczego.
    Utworzone przez adi.ldz w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-03-2014, 00:04
  3. [MiTo] Wyciek płynu chłodniczego
    Utworzone przez bogas w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-03-2013, 22:32
  4. AR 156 1.9 JTD 8V wyciek płynu chłodniczego
    Utworzone przez Kubasinski w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-11-2012, 20:12
  5. wyciek płynu chłodniczego
    Utworzone przez Cater3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-10-2012, 16:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory