Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Alfa 156 SW - Lifting

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    AR 145 1,4 TS 2000r; AR 156 SW 1,9 JTD 2005r
    Postów
    126

    Domyślnie Alfa 156 SW - Lifting

    Przymierzam się do przesiadki z alfy 145 na 156 SW po pełnym liftingu. Od którego roku wychodziła 156 SW z nowym przodem? Zawsze myślałem, że od 2003 a dziś namierzyłem ofertę sprzedaży AR156 SW rocznik 2002 z przodem już po liftingu i zastanawiam się czy to nie przeróbka po konkretnym dzwonie.

    I jeszcze jedno pytanie jak się sprawuje silnik 1,9 jdt 85 kW (115kM), czy te 115 koników wystarcza by bezstresowo pogonić 1,5t alfy romeo? Jak się sprawuje w trasie z 4 czy 5 osobami no i podczas wyprzedzania?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Z moich ustaleń wynika, że lifting zewnętrzny nastąpił w roku 2003. Natomiast dosyć łatwo można sprawdzić, czy ten upatrzony przez Ciebie egzemplarz nie jest składany.
    Charakterystyczna kwestia to wyświetlacz na konsoli centralnej. Modele po liftingu wnętrza mają znacznie większy, natomiast modele po liftingu zewnętrznym posiadają ten wyświetlacz nieco niższy. Często bywa tak, że spotyka się Alfę po lifcie zewnętrznym, a tymczasem na konsoli jest stary wyświetlacz, więc jest to podstawa do sporych podejrzeń...
    Oprócz rzucającego się w oczy przodu, warto spojrzeć na tył, gdzie zmianie uległy: lampy, zderzak oraz klapa bagażnika (niezależnie czy jest to SW czy sedan).
    Co do mocy, to jak dla mnie 115KM byłoby za mało. 156 do najlżejszych nie należy. Oczywiście można sprawnie się poruszać z tym motorem, ale myślę, że powinieneś szukać wersji przynajmniej 140KM - wówczas frajda z jazdy jest pewna Ewentualnie można 115KM troszkę podkręcić, ale po co, skoro można mieć fabryczne 140, czy nawet 150KM? A co za tym idzie 6 biegów i lepszy moment.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #3
    kosior
    Gość

    Domyślnie

    powiem tak... pod koniec maja kupiłem 156sw 1,9JTD 115KM po lifcie. Ogólnie szukalem 147 ale nic ciekawego nie mogłem naleźć. Oczywiście szukałem silnika 150 konnego. Znalazlem ładna zadbaną 156sw po lifcie ale nie byłem przekonany bo silnik "tylko" 115KM. Jednak kupiłem ją i nie żałuję. Jak dla mnie silnik wystarczający, mimo dość dużego ciężaru samochodu, moja bella jest zrywna i szybka. Jeżeli nie jesteś typem rajdowcy to moim zdaniem śmiało możesz myśleć o silniku 115KM.

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    AR 145 1,4 TS 2000r; AR 156 SW 1,9 JTD 2005r
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Z moich ustaleń wynika, że lifting zewnętrzny nastąpił w roku 2003. Natomiast dosyć łatwo można sprawdzić, czy ten upatrzony przez Ciebie egzemplarz nie jest składany.
    Charakterystyczna kwestia to wyświetlacz na konsoli centralnej. Modele po liftingu wnętrza mają znacznie większy, natomiast modele po liftingu zewnętrznym posiadają ten wyświetlacz nieco niższy. Często bywa tak, że spotyka się Alfę po lifcie zewnętrznym, a tymczasem na konsoli jest stary wyświetlacz, więc jest to podstawa do sporych podejrzeń...
    Oprócz rzucającego się w oczy przodu, warto spojrzeć na tył, gdzie zmianie uległy: lampy, zderzak oraz klapa bagażnika (niezależnie czy jest to SW czy sedan).
    Co do mocy, to jak dla mnie 115KM byłoby za mało. 156 do najlżejszych nie należy. Oczywiście można sprawnie się poruszać z tym motorem, ale myślę, że powinieneś szukać wersji przynajmniej 140KM - wówczas frajda z jazdy jest pewna Ewentualnie można 115KM troszkę podkręcić, ale po co, skoro można mieć fabryczne 140, czy nawet 150KM? A co za tym idzie 6 biegów i lepszy moment.
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    Sprawdziłem faktycznie tył 156 SW również przeszedł lifting.
    Różnice to inne lampy oraz zderzak z charakterystycznym wcięciem przy dolnej krawędzi klapy.
    Dzięki za pomoc.

    Szukam dalej, żona podniosła mi poprzeczkę i zawęziła wybór. Muszę szukać czarnej alfy sw z beżową tapicerką, a najlepiej skóra "banan" dodając moje wymagania co do 1,9 jtd 140kM i robi się ciasno z wyborem. Jak już jakąś znajdę to się okazuje, że aby ją obejrzeć muszę przejechać minimum 300 km. A nie chcę jechać tyle kilometrów tylko po to aby się przekonać, że auto delikatnie mówiąc "nie jedno już przeszło".
    Ostatnio edytowane przez Marek75 ; 16-08-2010 o 12:51

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek75 Zobacz post
    Sprawdziłem faktycznie tył 156 SW również przeszedł lifting.
    Różnice to inne lampy oraz zderzak z charakterystycznym wcięciem przy dolnej krawędzi klapy.
    Dzięki za pomoc.

    Szukam dalej, żona podniosła mi poprzeczkę i zawęziła wybór. Muszę szukać czarnej alfy sw z beżową tapicerką, a najlepiej skóra "banan" dodając moje wymagania co do 1,9 jtd 140kM i robi się ciasno z wyborem. Jak już jakąś znajdę to się okazuje, że aby ją obejrzeć muszę przejechać minimum 300 km. A nie chcę jechać tyle kilometrów tylko po to aby się przekonać, że auto delikatnie mówiąc "nie jedno już przeszło".
    No to fajną masz żonę Zakładając przy tym, że nie kazała Ci znaleźć takiej Alfy w cenie poniżej 2o.ooo zł. Mocniejsze wersje to zarazem młodsze roczniki, bo 1.9 JTD 140 KM było produkowane chyba od 2004, ale nie jestem pewien. Musisz sprawdzić. Jeśli kasa nie jest zbyt ograniczona poszukaj tutaj: www.superalfa.pl
    Niestety żeby znaleźć to wymarzone auto trzeba poświęcić trochę czasu i paliwa.
    Ja pojechałem po swoją 500km i od razu nią wróciłem. Oczywiście okazało się, że sprzedawca ukrył przede mną drobne mankamenty jak zaklejony na stałe korek spustowy oleju, czy malowany błotnik, ale po przejechaniu tym samochodem obecnie już 80.000km nie żałuję zakupu. Tak więc i Tobie życzę powodzenia!
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    AR 145 1,4 TS 2000r; AR 156 SW 1,9 JTD 2005r
    Postów
    126

    Domyślnie

    Żonę to ja mam najlepszą pod słońcem
    Znudzony i zniecierpliwiony poszukiwaniami napomknąłem, że może kupimy auto innej marki to żona sprowadziła mnie od razu na ziemie. Ona chce tylko alfe 156 SW, a w drodze wyjątku może być 159 Sam widzisz, lekko nie mam.
    Budżet na zakup samochodu oscyluje w granicach 25tys. rocznik od 2003, niżej nie szukam. Nie muszę się spieszyć w końcu coś wpadnie mi w oko
    Potem w planach jako druga (to dla mnie) to czarna ewentualnie srebrna 156 w sedanie przed liftingiem i benzyna i wyszykowana z zewnątrz na styl jaki zaprezentował kolega Roger w 42 poście http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._rogera-5.html
    Będę miał przyjemność w drodze do pracy Jak będzie to zobaczymy, życie zweryfikuje.

    Pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    06.2003 fl


  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar J.A.N
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp.
    Auto
    Alfa Romeo156 1.9 JTD 8V 115 KM 2003
    Postów
    213

    Domyślnie

    Odnośnie silnika 115 km - może i faktyczni nie jest to jakiś piekielny ścigant w mieście niema problemów do 100 w przysłowiowym mgnieniu oka, na trasie 130 - 150 max powyżej hałas łeb urywa ale generalnie daje rade (max jaki uzyskałem to 201 na GPS) jego plusem jest to że mało pali, konstrukcja jest prosta i sprawdzona...

    AAAle - jeśli miał bym 2,4 20V to na trasie widać było by tylko mój wielki uśmiech :-))
    156 Sportwagon 2003 1,9 JTD 8V 115 km - zostałem ALFAHOLIKIEM

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek75 Zobacz post
    ...
    Ona chce tylko alfe 156 SW, a w drodze wyjątku może być 159 Sam widzisz, lekko nie mam.
    Budżet na zakup samochodu oscyluje w granicach 25tys. rocznik od 2003, niżej nie szukam. Nie muszę się spieszyć w końcu coś wpadnie mi w oko
    ...
    Będę sprzedawał swoją na przełomie IX i X ale to sedan... i trochę byś musiał podnieść granicę
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  10. #10
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Jak już kupować to chyba warto min. 140KM chyba ...nawet jesli troszkę drożej będzie, to nie będziesz później narzekał przez kilka lat, że mogóby być troszkę mocniejsze auto.. Osobiście polecam Twój wybór.. to fajne autka..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

Podobne wątki

  1. Alfa 147 Różnica FL a pre-face lifting - Tył
    Utworzone przez xaxvix w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-11-2014, 19:57
  2. alfa romeo 147 lifting 2006 blue and me
    Utworzone przez maciekgie w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-02-2013, 21:26
  3. alfa 147 przeróbka face lifting
    Utworzone przez ozi w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-03-2010, 16:07
  4. [156]alfa 156 face lifting
    Utworzone przez lukaszmdt w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-08-2009, 15:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory