Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51

Temat: Climatronic po lifcie do alfy z przed liftu

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iNTELL
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 SW 1,9JTDm, 156 SW 1,9JTD, Spider 3.0 V6, Audi A8 3,7 V8
    Postów
    341

    Domyślnie

    eLearn miałem, jednak okazało się, że starszą wersję nie posiadającą opisu climatronica po liftowego. Udało mi się zdobyć najnowszą wersję, przestudiowałem schematy, porobiłem kilka pomiarów i wychodzi an to, że cały komputer sterujący praca klimy znajduje się w posiadanym przeze mnie sterowniku climatronic'a i po podłączeniu czujników oraz elementów wykonawczych będzie bezproblemowo pracował Bez problemu można go również zaadoptować do alfy przedliftowej podłączając jedną połówkę czujników itp. jednak będziemy mieli wtedy w dalszym ciągu klimatyzację jednostrefową sterowaną poliftowym sterownkiem
    Ja jednak idę o krok dalej, i tak czeka mnie wymiana deski rozdzielczej, więc przy okazji przełoże sobie nagrzewnice oraz uzbroję wszystko tak aby banglało dwustrefowo

    Foto dla niedowiarków:


    Na koniec pozostanie podłączenie pod kompa i przekodowanie klimy na stopnie celcjusza
    iCAtronic - Elektronika samochodowa.
    Odczytywanie Mastercode z Navi Connect+, bezpieczna aktualizacja oprogramowania oraz naprawa nawigacji po nieudanej aktualizacji.
    http://www.icatronic.pl

  2. #12
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iNTELL
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 SW 1,9JTDm, 156 SW 1,9JTD, Spider 3.0 V6, Audi A8 3,7 V8
    Postów
    341

    Domyślnie

    Jeszcze szybkie pytanko. Czy to jest nagrzewnica od dwustrefowego climatronica ?? Oraz czym się różnią miedzy sobą nagrzewnice od poszczególnych wersji silnikowych ?? Czy można je stosować zamiennie ??

    http://allegro.pl/nagrzewnica-klimy-...184840607.html
    iCAtronic - Elektronika samochodowa.
    Odczytywanie Mastercode z Navi Connect+, bezpieczna aktualizacja oprogramowania oraz naprawa nawigacji po nieudanej aktualizacji.
    http://www.icatronic.pl

  3. #13
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iNTELL
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 SW 1,9JTDm, 156 SW 1,9JTD, Spider 3.0 V6, Audi A8 3,7 V8
    Postów
    341

    Domyślnie

    Po dość długim przestoju prace ruszyły Jak widać na załączonym poniżej zdjęciu da się, wszystko śmiga aż miło, pozostało tylko poskładać plastiki do kupy i jeździć



    Jeśli ktoś chciałby uzyskać jakieś informacje na temat tego projektu proszę pytać w tym temacie. Przy przeróbce robiłem zdjęcia każdego etapu prac
    iCAtronic - Elektronika samochodowa.
    Odczytywanie Mastercode z Navi Connect+, bezpieczna aktualizacja oprogramowania oraz naprawa nawigacji po nieudanej aktualizacji.
    http://www.icatronic.pl

  4. #14
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Chrzanu
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    156 1,9 JTD 8vFL 159 1.9JTD SW
    Postów
    258

    Domyślnie

    Proponuje zrobić artykuł do "zrob to sam"
    Bo samochód to nie wszystko

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar lukash
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v 2006/AR 156 FL 1.9 JTD 8v 2003
    Postów
    499

    Domyślnie

    no taki manual byłby świetną sprawą.
    Pewnie będziesz wiedział czy ta "budka" od Infocenter po Fl będzie pasowała w miejsce tej przed FL?

  6. #16
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iNTELL
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 SW 1,9JTDm, 156 SW 1,9JTD, Spider 3.0 V6, Audi A8 3,7 V8
    Postów
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukash Zobacz post
    no taki manual byłby świetną sprawą.
    Pewnie będziesz wiedział czy ta "budka" od Infocenter po Fl będzie pasowała w miejsce tej przed FL?
    Nie będzie pasowała, gdyż w desce po lifcie otwór pod budkę infocenter jest sporo większy niż przed liftem (przed pierwszym liftem). Ja zmieniłem deskę na poliftową specjalnie po to aby zamontować panel infocenter
    Ostatnio edytowane przez iNTELL ; 11-10-2010 o 22:10
    iCAtronic - Elektronika samochodowa.
    Odczytywanie Mastercode z Navi Connect+, bezpieczna aktualizacja oprogramowania oraz naprawa nawigacji po nieudanej aktualizacji.
    http://www.icatronic.pl

  7. #17
    anf
    Gość

    Domyślnie

    tak Ci odradzali koledzy a tu prosze! dla chcacego nic trudnego

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar RogerIZ28
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Była piękna 156 1.8TS 2000r LPI
    Postów
    719

    Domyślnie

    I to jest właśnie ciemna strona forum - na zadane pytanie nie wypowiadają się tylko osoby, które wiedzą coś na dany temat, ale też te które tylko myślą że coś wiedzą
    Dobrze że kolega się nie poddał, bo przyjemnie poczytać o takich kombinacjach

    A nie wiesz czy ten panel klimy + konsola, podeszła pod starą deskę rozdzielczą? - dokładając tylko ten dół deski z fl ?
    Ostatnio edytowane przez RogerIZ28 ; 20-10-2010 o 16:27

    diesel power http://je.pl/qeuy

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał RogerIZ28 Zobacz post
    I to jest właśnie ciemna strona forum - na zadane pytanie nie wypowiadają się tylko osoby, które wiedzą coś na dany temat, ale też te które tylko myślą że coś wiedzą
    Dobrze że kolega się nie poddał, bo przyjemnie poczytać o takich kombinacjach

    A nie wiesz czy ten panel klimy + konsola, podeszła pod starą deskę rozdzielczą? - dokładając tylko ten dół deski z fl ?
    A czy ktoś z tych osób "które myślą, że coś wiedzą" minął się w którymkolwiek argumencie z prawdą?! Poza tym miło się czyta ale ja bym chciał widzieć bilans finansowy i czasowy tej przeróbki.
    Moim zdaniem jeśli się robi zamianę konsoli środkowej to wypada też zmienić tapicerki boczne na te po FL bo w przeciwnym wypadku wygląda to co najmniej nijak i tak po kolei idąc poprzez tunel środkowy w którym są całkiem inne przełączniki itd. Inna sprawa, że Infocenter też nie będzie działało, jak należy bo niby skąd ma wziąć dane do większości funkcji? Jest jeszcze więcej szczegółów o których nie ma sensu pisać a które na pewno podczas takiej operacji wyszły i kolega INTELL miał z nimi problem lub trochę roboty.

    Oczywiście należy się mu szacunek za pracę, którą wykonał bo zapewne spędził przy tym mnóstwo czasu i stracił trochę pieniędzy ale i tak nie zmienię zdania, że według mnie jest to operacja o dla ludzi posiadających dużo wolnego czasu, funduszy i oczywiście wiedzy na temat.

  10. #20
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iNTELL
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 SW 1,9JTDm, 156 SW 1,9JTD, Spider 3.0 V6, Audi A8 3,7 V8
    Postów
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał RogerIZ28 Zobacz post
    I to jest właśnie ciemna strona forum - na zadane pytanie nie wypowiadają się tylko osoby, które wiedzą coś na dany temat, ale też te które tylko myślą że coś wiedzą
    Dobrze że kolega się nie poddał, bo przyjemnie poczytać o takich kombinacjach

    A nie wiesz czy ten panel klimy + konsola, podeszła pod starą deskę rozdzielczą? - dokładając tylko ten dół deski z fl ?

    Podeszła by po delikatnych przeróbkach deski (trzeba by wyciąć troszkę plastiku)

    ---------- Post dodany o godzinie 18:47 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 18:41 ----------

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    ja bym chciał widzieć bilans finansowy i czasowy tej przeróbki.
    Bilans czasowy - sobota i niedziela po 5 godzin dziennie Generalnie dało by radę zrobić to w jeden dzień, ale ja nie posiadałem oryginalnej wiązki od klimy po FL i musiałem sobie ją "stworzyć"

    panel climatronik - 150zł
    część plastikowa z otworem na radio - 50zł
    Część tylna tunelu środkowego - 120zł
    Część przednia tunelu środkowego (tam gdzie lewarek skrzyni, popielniczka itp) - 100zł
    Deska rozdzielcza po FL - 450zł
    Nagrzewnica klimy po FL - 250zł


    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Moim zdaniem jeśli się robi zamianę konsoli środkowej to wypada też zmienić tapicerki boczne na te po FL bo w przeciwnym wypadku wygląda to co najmniej nijak i tak po kolei idąc poprzez tunel środkowy w którym są całkiem inne przełączniki itd.
    Nie jest tak źle, powiem szczerze ze nie rzuca się to w oczy, ja boczki będę obijał na nowo skórą ponieważ je też delikatnie przerabiam także dobiorę sobie skórę taką aby pasowała pod deske.

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Inna sprawa, że Infocenter też nie będzie działało, jak należy bo niby skąd ma wziąć dane do większości funkcji? Jest jeszcze więcej szczegółów o których nie ma sensu pisać a które na pewno podczas takiej operacji wyszły i kolega INTELL miał z nimi problem lub trochę roboty.
    Fakt faktem infocenter to troszkę bardziej skomplikowana sprawa niż klima, ale nie jest też tak źle, działa mi już kilka funkcji, do reszty funkcji czekam na elementy. Jeśli wszystko się powiedzie w 100% z pewnością opiszę to na forum

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Upgrade: czesci od MY2014 w wersjach do przed liftu
    Utworzone przez Jabolek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 21-11-2017, 23:07
  2. [159] Różnice w zawieszeniu alfy 159 przed i po lifcie
    Utworzone przez PASZA w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-10-2015, 12:51
  3. zderzak i maska z z alfy z przed liftu
    Utworzone przez z4boj4d w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-11-2014, 11:42
  4. Alfa Romeo 156 czy części z przed liftu podejdą do poliftu?
    Utworzone przez Czarnecki w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-06-2012, 18:00
  5. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 10:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory