Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Poduszki silnika - co i jak

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie Poduszki silnika - co i jak

    Panowie po postach na forum doszedłem do wnuiosku, że wymienie poduszki silnika co prawda nie mam jakiś kosmicznych drgań, najbardziej do czego można się przyczepić to przy zapalaniu i gaszeniu samochodu - myśle, że w czasie pracy jest ok
    Fakt, że to mój pierwszy disel i może jestem przewrażliwiony ale lepiej wymienić za wczasu.
    Czy wymieniać wszystkie czy tylko tylną. Gdzie i w jakich cenach można kupić bo na alledrogo nić nie widziałem Ile może kosztować wymiana i czy jest skomplikowana???

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    Oj zero odzewu.. to taka skomplikowana sprawa

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Auto
    Giulietta Veloce 1.75 TCT
    Postów
    487

    Domyślnie

    oj kolego panikujesz trzeba czasu, niektorzy tez pracuja a nie wszyscy maja takie auto jak Ty i te same problemy
    Ale nie ja tu jestem od kazan
    tak sie sklada ze jestem po wymianie poduszki silnika ja wymienialem prawa, ta ktora jest mocowana do podluznicy. Jak to zlokalizowalem? Podczas jazdy cos mi "stukalo w zawieszeniu", jak sie pozniej okazalo zawieszenie bylo ok, tylko do myslenia dalo mi stukanie przy uruchamianiu i gaszeniu silnika, ale musze przyznac ze bylo bardzo delikatne i rzadko wystepowalo. Mechanik przy wstepnych ogledzinach (szarpal silnikiem tak ze chodzil po calej komorze) wykluczyl poduszke obstawiajac zawieszenie, a tu zonk Potem mi pokazal, ze jak zlapal za pasek wielorowkowy i probowal dzwignal silnik to bylo slychac denerwujace stuki
    Jesli chodzi o sama poduszke to nigdzie nie mogl jej dostac, wiec powiedzialem ze sam sobie kupie i zadzwonilem do serwisu, na nastepny dzien byla
    Takie moje przygody z poduszka silnika, osobiscie odradzam wymiany, jak nie ma pewnosci ze to jest wlasnie poduszka, bo do najtanszych nie nalezy
    Mam nadzieje ze pomoglem

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Auto
    wspomnienia po AR GT
    Postów
    582

    Domyślnie

    Cytat Napisał SEBEK Zobacz post
    Gdzie i w jakich cenach można kupić bo na allegro nic nie widziałem
    słabo szukałeś, w MOTOZBYT Ełk po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z allegrowiczem "Tanifiat" będziesz miał do odbioru dwie nowe oryginalne poduszki silnika:
    http://moto.allegro.pl/alfa-romeo-14...196168453.html
    http://moto.allegro.pl/alfa-romeo-14...196168568.html

  5. #5
    Keeperek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał DieselJTD Zobacz post
    oj kolego panikujesz trzeba czasu, niektorzy tez pracuja a nie wszyscy maja takie auto jak Ty i te same problemy
    Ale nie ja tu jestem od kazan
    tak sie sklada ze jestem po wymianie poduszki silnika ja wymienialem prawa, ta ktora jest mocowana do podluznicy. Jak to zlokalizowalem? Podczas jazdy cos mi "stukalo w zawieszeniu", jak sie pozniej okazalo zawieszenie bylo ok, tylko do myslenia dalo mi stukanie przy uruchamianiu i gaszeniu silnika, ale musze przyznac ze bylo bardzo delikatne i rzadko wystepowalo. Mechanik przy wstepnych ogledzinach (szarpal silnikiem tak ze chodzil po calej komorze) wykluczyl poduszke obstawiajac zawieszenie, a tu zonk Potem mi pokazal, ze jak zlapal za pasek wielorowkowy i probowal dzwignal silnik to bylo slychac denerwujace stuki
    Jesli chodzi o sama poduszke to nigdzie nie mogl jej dostac, wiec powiedzialem ze sam sobie kupie i zadzwonilem do serwisu, na nastepny dzien byla
    Takie moje przygody z poduszka silnika, osobiscie odradzam wymiany, jak nie ma pewnosci ze to jest wlasnie poduszka, bo do najtanszych nie nalezy
    Mam nadzieje ze pomoglem
    Mam małe pytanie, czy po demontażu poduszki widać było gołym okiem jej uszkodzenie?

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Auto
    Giulietta Veloce 1.75 TCT
    Postów
    487

    Domyślnie

    nawet nie widzialem tej uszkodzonej poduszki, ale powiem Ci ze jak sie szarpalo silnikiem gora-dol to bylo widac jak wlasnie w miejscu poduszki sa luzy i slychac jak to stukalo

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    Oczywiście przed ewentualną wymianą będzie pelna konsultacja z mechanikiem. Z postów wywnioskowałem, że to mogą być poduszki więc chciałem się zorientować co i jak.
    Wychodzi na to, że to nie tylna poduszka jest odpowiedzialna za "głośną pracę silnika" ale równie dobrze może to być lewa lub prawa - tylko, żeby mechanik prawidłowo zlokalizował.
    A ile taka wymiana orientacyjnie może kosztować???

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Smardzów
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16V
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał SEBEK Zobacz post
    Oczywiście przed ewentualną wymianą będzie pelna konsultacja z mechanikiem. Z postów wywnioskowałem, że to mogą być poduszki więc chciałem się zorientować co i jak.
    Wychodzi na to, że to nie tylna poduszka jest odpowiedzialna za "głośną pracę silnika" ale równie dobrze może to być lewa lub prawa - tylko, żeby mechanik prawidłowo zlokalizował.
    A ile taka wymiana orientacyjnie może kosztować???
    wiem ze odgrzebuje stary temat ale moze info które przekaże się komuś przyda.
    właśnie jestem przed wymianą poduszki tylnej tej pod skrzynią, po rozmowie z mechanikiem powiedział mi że wymiana tej nie będzie kosztować więcejjak50 zł czyli pewnie równo 50zł a czy widać ze jest uszkodzona to powiedział ze tą od razu widzi jej uszkodzenie a tych dwóch z przodu nie jest wstanie stwierdzić puki tej nie zrobimy...
    ta poducha tylna jest w cenie od 80 do180 zł za nówkę.... tylko nie wiem czy nie kupię używanej oryginalnej niż jakiegoś zamiennika za 80 zł

  9. #9
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    tak tak oszczędzaj na częsściach...

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał adifuria Zobacz post
    wiem ze odgrzebuje stary temat ale moze info które przekaże się komuś przyda.
    właśnie jestem przed wymianą poduszki tylnej tej pod skrzynią, po rozmowie z mechanikiem powiedział mi że wymiana tej nie będzie kosztować więcejjak50 zł czyli pewnie równo 50zł a czy widać ze jest uszkodzona to powiedział ze tą od razu widzi jej uszkodzenie a tych dwóch z przodu nie jest wstanie stwierdzić puki tej nie zrobimy...
    ta poducha tylna jest w cenie od 80 do180 zł za nówkę.... tylko nie wiem czy nie kupię używanej oryginalnej niż jakiegoś zamiennika za 80 zł
    teraz patrze na taką poduszkę w sklepach internetowych to albo brak w magazynach albo prawie 500pln O:-) az mi sie wierzyc nie chce,ze takie drogie te pierdoly...a od benzyniaka to grosze kosztują

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Poduszki silnika
    Utworzone przez PeterSkY w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-10-2015, 21:45
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-06-2013, 07:09
  3. Poduszki silnika
    Utworzone przez ssman122 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-03-2012, 17:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory