Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Temat: zacinające się klamki 156

  1. #1
    ernie
    Gość

    Domyślnie zacinające się klamki 156

    Witam!

    Nie wiem czy ktoś już poruszał ten temat.
    W zimie zaczęły mi zostawać guziki w klamkach od obu przednich drzwi w mojej 156-ce i tak im zostało do tej pory. Spryskiwanie tego WD-40 albo czym podobnym nie daje rezultatu. Raz guzik wraca do normalnego położenia a raz zostaje w środku i muszę go wyciągać kluczykiem.

    Czy ktoś z Was ma na to jakiś patent, czy też mam nadal kochać swój samochód nie zważając na tą przypadłość ?

    Pozdrawiam!

  2. #2
    Espino
    Gość

    Domyślnie

    Mam tak samo ale tylko gdy pada deszcz i klamki są mokre jak jest sucho jest ok.

  3. #3
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Ktoś już o tym pisał jak usunąc tą usterkę , z tego co pamiętam to wina jaiegoś plastika w układzie cięgieł w drzwiach ale trzeba tego tematu poszukac może na innym forum . Znalazłem na forum alfaclubu 156 "szarpanie na zimnym silniku" o dziwo tam jest odp. na zacinające się klamki.

  4. #4
    ernie
    Gość

    Domyślnie

    no znalazłem tego posta dotyczącego klamek tak więc na razie dzięki, zobaczymy czy się sprawdzi to co gość napisał

    pozdrawiam,
    ernie

  5. #5
    selespeed1
    Gość

    Domyślnie

    Nie "gość", tylko ja to napisałem i niejednemu już mój patent pomógł
    A to treść postu dle zainteresowanych "klamkowiczów":

    .Walkę toczyłem z nimi 3 miesiące i dopiero po rozebraniu jednego boczku drzwi, poznałem o co w tym wszyskim biega. Smarowanie z zewnątrz nic nie da. Trzeba kupić smar w spayu (może być olej) .Po otwarciu drzwi na wysokości klamki znajduje się śróbka z gwiazdkowym łebkiem. Wykręć ją i przez otwór wpryśnij smar, celując w okolice tego zacinającego się bębenka. Rozruszaj go potem i powinno już grać.
    Problem nie tkwi w smarowaniu tego co sie zacina lecz jest tam taka śmieszna tulejka, ktora przenosi kierunek działającej siły na pręt biegnący do zamka.I właśnie ta tulejka się zacina kiedy pracuje na sucho.
    I to na tyle.Napisz jak sie mój patent sprawdził

  6. #6
    piotrcar
    Gość

    Domyślnie

    Hej.ja dzis zastosowalem twoja metode i jak dzis to jest dobrze i sie nie zacinaja,zobaczymy jak bedzie pozniej 8)

  7. #7
    selespeed1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrcar
    Hej.ja dzis zastosowalem twoja metode i jak dzis to jest dobrze i sie nie zacinaja,zobaczymy jak bedzie pozniej
    Cieszę się ,że metoda się sprawdza po raz kolejny. Za jakiś czas napisz, czy nadal wszycho funkcjonuje :wink:

  8. #8
    piotrcar
    Gość

    Domyślnie

    Minelo juz 5 dni i nadal jest ok.Aha nie trzeba odkrecac tej srubki co pisales wyzej.Wystarczy tylko od boku wsadzic reke.A ta srubka o ktorej mowiles to trzyma prowadnice od szyby.Chyba ze chodzilo ci o jakas inna srubke??Ale ja tam innej nie widzialem.Najwazniejsze ze dziala.Aha i dodam ze przy rozbieraniu udalo mi sie bie polamac zadnej spinki'))))

  9. #9
    selespeed1
    Gość

    Domyślnie

    Widzę że źle mnie zrozumiałeś...
    Odkręcenie tapicerki nie jest konieczne,ja zdjąłem boczek drzwi tylko po to, ażeby poznać zasadę działania i zlkokalizować miejsce zacinania się zamka...
    Po otwarciu drzwi, wystarczy tylko wykręcić tę małą gwiazdkową śrubke i poprzez otwór po niej wsiknąć smar w spreyu na wysokości tego zacinającego sie bębenka.Tam jest ten plastik, który się zaciera.
    Tak że niepotrzebnie zdjąłes cały bok drzwi
    Może to ja niezbyt jasno tłumacze... ;//

  10. #10
    Korczu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał selespeed1
    Może to ja niezbyt jasno tłumacze... ;//
    w sumie to chyba tak bo ja tez nie rozumiem co masz namysli poprzez 'boczek drzwi"

    w sumie u mnie jest wszystko oki z klamka ale zlo ktore neka Alfy czycha

Podobne wątki

  1. Zacinające sie radio w Connect Navi +
    Utworzone przez Proof w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 11:01
  2. Nie działają klamki tylne klamki wenętrzne
    Utworzone przez Mariano898 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-03-2011, 11:59
  3. Zacinające się biegi
    Utworzone przez olaf w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-07-2010, 19:39
  4. zacinające się spryskiwacze reflektorów
    Utworzone przez hinomaru w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-04-2009, 10:49
  5. [155] zacinające się wycieraczki
    Utworzone przez rekwir w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 19-04-2008, 16:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory