Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy 123456789
Pokaż wyniki od 81 do 85 z 85

Temat: Tuleje poliuretanowe

  1. #81
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko Biala
    Auto
    AR 159 1.8 MPI + LPG Landi Renzo
    Postów
    57

    Domyślnie

    zgodzę się ze to planowe starzenie produktu, ale obawiam się niedowymiarowania elementów nie przeskoczy sie prosta podmianka materiału... co do hałasu to mieszam ostatnio w oponach i przekonałem się ile hałasu pochodzi z ogumienia i zawieszenia i jestem pewien ze pu pogorszyły komfort. austriackie autostrady to koszmar, a 80 km/h na drodze tychy-kobiur która jest zaasfaltowana stara betonówka, postarza fryzurę... każda lata na jezdni to jakby młotem 5kg w podłogę. wcześniej jeździłem lancia i ta sama droga była przyjemnością.
    może jakieś micheliny sobie poszukam, podobno miękkie.
    a na myśleniu księgowi się przejechali, marka dużo traci przez złą opinie.
    rd
    Ostatnio edytowane przez decumanus ; 29-06-2012 o 11:37 Powód: upolszczenie ąę czyli poprawki po telefonie

  2. #82
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    mały offtop

    Cytat Napisał decumanus Zobacz post
    jakies micheliny sobie poszukam, podobno miekkie
    tak, są miękkie
    były aż tak, że zmieniłem, bo mnie to wkurzało
    ale faktycznie komfort był wysoki
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #83
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kamien007
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łęczna
    Auto
    Alfa Romeo 156 3.2 Q2 rok 02 Azzurro Nuvola
    Postów
    689

    Domyślnie

    nie rozumiem was PU PU i Pu ale gdzie je wkladacie ze sa głośne ze nie tłumią drgań? w całe zawieszenie gdzie się da tylko?
    ja np wsadziłęm Pu w gorę (zółte) juz 3 lata temu to zrobione jakies okolo50tys na nich i dzis właśnie postanowielm pojechac na szarpaki i wykazalo ze sworzeń w lewym juz padł a tulejki dalej trzymaja gdzie nie powiem wcześniej kupowałem ory. TRW na gore to do max 15tys przejeźdzałęm na nich a raz od przeglądu do przeglądu nie wytrzymywały
    najgorsza wada w alfie 156 to przednie zawieszenie :-| , tył mam dalej org i wszystko trzyma zero luzu
    V6 są powody do mruczenia
    156 V6 98 2.5 Blue cosmo: było
    156 V6 99 3.0 Azurro Nuvola: było
    156 V6 02 3.2 Q2 Azurro Nuvola, 155 1.8 8v

  4. #84
    Użytkownik Świeżak Avatar bat25
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Leszno Wlkp
    Auto
    156 1,9jtd 2004r
    Postów
    63

    Domyślnie

    Witam
    Kiedyś stałem przed wyborem pu czy guma na przedni stabilizator. Padło na czerwone PU...
    Po roku czasu (czyli na dniach) skrzypi nie miłosiernie, pojechałem na stację facet sprawdził padło właśnie na staba... Sam chwyciłem go do ręki jest luźny i skrzypi.
    Jestem umówiony z mechanikiem na piątek, dzwoniłem do znajomego aby zostawił mi cały stabilizator w razie "W".
    Ale może macie jakieś podpowiedzi... Co może być tego przyczyną...? Bo jeśli Pu jest na wieki, to u mnie ten wiek ma przejechane nie więcej niż 15tys km...
    Alfa Romeo 156 SW 1,9jtd 2004r

  5. #85
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bond_krk
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2,4 JTD black
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kynium Zobacz post
    ja mam czerwonego Pu na przodzie (góra i dół) od miesiąca i jest super. Nie mialem jeszcze jak zmienic na stabilizatorze. Ale to kwestia czasu. Co do PU to zdecydowanie POLECAM. Uzywałem smaru grafitowego w sporej ilości. Jak narazie spokuj. A co do sworzni? najczęściej padają własnie tuleje a nie sworznie. Przynajmniej w przypadkach, ktore znam. Jak padną to tuleje można przełożyc do innych wahaczy. Z powodu rozwalonych gum wymieniac wszystkie wahacze na TRW za ok 1000 zł czy za ok 500 na poliuretan. CIEKAWE
    ze swojej strony moge dodac tyle ze jako ze studiuje inzynierie materialowa i po konsultacjach z profesorami na uczelni co do smarow i wykonania tych wahaczy moge powiedziec zeby NIE STOSOWAC smarow grafitowych i podobnych ktore zawieraja w swym skladzie wegiel/grafit. Gdyz wegiel powoduje mikrokorozje aluminium co w efekcie moze doprowadzic do pekniecia wahacza. Wiem ze grafit bardzo dobrze smaruje no ale chyba bazpieczenstwo jest wazniejsze. Polecano mi smary silikonowe. Tyle ode mnie z perspektywy konstrukcji materialu

Podobne wątki

  1. [147/156]Tuleje poliuretanowe
    Utworzone przez shogunnn w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post / autor: 16-04-2016, 00:49
  2. Tuleje poliuretanowe alfa 166 2.0 v6 tb
    Utworzone przez tomczi85 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-07-2015, 16:35
  3. [159] Tuleje poliuretanowe od POWERFLEX'a
    Utworzone przez por.Jaszczuk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-09-2013, 20:57
  4. tuleje POLIURETANOWE
    Utworzone przez iwona22p w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-04-2011, 22:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory