Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: DUŻY , średni , mały problem uszk przewód oleju sprzęgło kompresor klimy i tulejki

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Przemekkk97
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Nakło nad Notecią
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD 110KM@150KM
    Postów
    506

    Domyślnie DUŻY , średni , mały problem uszk przewód oleju sprzęgło kompresor klimy i tulejki

    Cześć sporo problemów na raz niestety, po wymianie sprzęgła jak się okazało stara tarcz była prawie nowa docisk i łożysko również ale... jakiś łoś założył tarcz odwrotnie.
    Samochód wgl. zmienił nie wiem jak to nazwać, chód głos wydźwięk. Wyciszyła się jego praca, praca pedału sprzęgła się poprawiła. No ale niestety pojechałem w dalszą trasę do i po powrocie z trasy podłubałem trochę w samochodzie odjeżdżam plama oleju pod samochodem. Podwozie samo się zakonserwowało :V calutkie zachlapane olejem. Oleju na bagnecie minimum.
    Nad pękł wąż doprowadzający olej do podstawy filtra oleju. I tutaj pierwsze pytanie jaki wąż ? Są jakieś dedykowane, czy trzeba coś dobierać?
    Drugi problem jak wygląda zapowietrzone sprzęgło? Mam wymieniony cały komplet ale strasznie szarpie przy ruszaniu nawet z gazem. Czy to owe zapowietrzenie czy coś z nowym kompletem? Może to powodować to: https://youtu.be/gyWmwIZgR6c, tutaj jeszcze praca siłownika na skrzyni https://youtu.be/QZLCelS9R3s . Strasznie to irytujące przed wymianą nawet tak nie szarpało. Dodam że po odebraniu auta od mechanika nie było to odczuwalne.
    Następny problem, to obciążający strasznie pracę silnika kompresor i wentylator na włączonej klimatyzacji. Jest to kolejna irytująca rzecz gdy podczas postoju czuć szarpnięcie silnika i spadające obroty. Alternator ładuje, wentylator kręci się swobodnie, masy porobione co dalej? Łożyska na kompresorze?

    Trzecim i ostatnim to tulejki na zwrotnicy. Niestety podczas wymiany wahaczy poprzecznych nie wiedziałem że jest coś takiego tam. Ale w końcu po odkryciu czemu na dziurach czuć było że tył się obsuwa. Czy po odkręceniu wahacza wleczonego rozjeżdża się geometria?
    Jako że ta Alfa ma u mnie dożywocie lepiej założyć coś takiego http://allegro.pl/tuleja-zwrotnicy-t...129335659.html Czy zwykłe tulejki?

    PS: Z góry dzięki za odp. pozdrawim

  2. #2
    Bags
    Gość

    Domyślnie

    Z tego co widzę, to albo puścił Ci uszczelniacz vel oring w pompie przy pedale sprzęgła, albo coś było majstrowane i jest nie halo z obiegiem płynu hamulcowego - jak to jest w TS-ach - w hydraulice sprzęgła.
    Przy zapowietrzeniu skutki uboczne albo Ci szarpią autem, albo masz terkotkę i biegi nie wchodzą na włączonym silniku; wycieki na siłownikach swoją drogą

    Co do węży od oleju to pokombinowałbym z wężami od hydrauliki siłowej ze sklepów z częściami do sam. ciężarowych albo rolniczych w razie problemów w zwykłych sklepach motoryzacyjnych. Bo jeśli nie masz końcówki zaprasowanej i wkręcanej w podstawę filtra, to najszybciej dobierzesz taki wąż po średnicy wewnętrznej z gamy węży do hydrauliki.

    Co do kompresora klimy, to najwidoczniej zacierają się łożyska i w trakcie pracy odpalonego silnika odgłos ten jest zagłuszany. Zdejmij pasek klinowy i zdiagnozuj sobie stan kompresora.

    Co do tylnego zawieszenia, to oprócz tulejek sprawdź jeszcze gumy mocowania drążka stabilizatora i jego końcówki.
    Wybite tulejki wahacza i/lub w piaście zmieniają minimalnie geometrię, zresztą im więcej luzu na poszczególnych pozostałych elementach to tym bardziej wszystko się rozjeżdża.
    Tutaj to zawieszenie jest wredne, bo pominięty wadliwy jeden element dyskwalifikuje względnie idealnie ustawioną geometrię na trasie.
    A przy wahaczu wleczonym tulejek masz praktycznie 2... jedną w mocowaniu do podwozia, a druga to tzw tuleja zwrotnicy.
    Reguła zaleca wymiany w kompletach po obu stronach auta
    Ostatnio edytowane przez Bags ; 13-05-2017 o 22:44

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Przemekkk97
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Nakło nad Notecią
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD 110KM@150KM
    Postów
    506

    Domyślnie

    Dobra mam nadzieje że ta reperaturka da radę: http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-p...792102053.html . Wąż jest na opaskę przytwierdzony do podstawy także teraz tylko trzeba czekać do pon żeby coś dobrać.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Przemekkk97
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Nakło nad Notecią
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD 110KM@150KM
    Postów
    506

    Domyślnie

    Okazało się że to miska pękła ale węże też pozmieniam bo są w bd kiepskim stanie. Nie wiadomo od czego nie wiadomo jak os strony półosi ;/

Podobne wątki

  1. Mały a może Duży problem z SELESPEED - em
    Utworzone przez italianovero w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-09-2012, 14:18
  2. kompresor klimy
    Utworzone przez kiepas96 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-05-2011, 16:33
  3. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 22-04-2011, 22:03
  4. Kompresor klimy
    Utworzone przez Stanley w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-06-2009, 19:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory