Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: spadek mocy??

  1. #1
    viking865
    Gość

    Domyślnie spadek mocy??

    Witam. Panowie mam następujące pytanie, czy rozszczelnienie tego przewodu (znalazłem tam 2 duże pęknięcia) może poważnie obniżyć moc silnika?? Oraz czy nieszczelność w między obudową filtra powietrza a jego pokrywą też może na to wpłynąć?? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...64918dbb2.html

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Rydułtowy / Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 81 kw r. 2000
    Postów
    134

    Domyślnie

    Miałem ten problem, nie będę opisywał Tobie dokładnie, poczytaj sobie podaję link
    http://www.forum.alfaholicy.org/156/...lanie_jtd.html

    Jesli chodzi o nieszczelność w pokrywie filta to nie wpływa to na moc, bo jest nieszczelność przed przepływomierzem, ale dostaje sie kurz do silnika. Kiedyś czytając o przyczynach usterek turbo wyczytałem, że przez taką nieszczelność może dostać się drobny piasek, które działają na turbo jak papier ścierny.
    Jeśli chodzi o foto, to widzę, że to w tym ryflowanym miejscu, czyli już za przepływomierzem i ma to wpływ na moc i spalanie, bo przepływomierz podaje złe wartości. Polecam przeczytać o moim problemie.

  3. #3
    viking865
    Gość

    Domyślnie

    No dziury są dokładnie w tym miejscu co mówisz, tylko u mnie niedobór mocy jest kolosalny!!!! Bella nie chce się rozpędzić więcej niż 140km\h ;/ a to stanowczo za mało jak na ten silnik, nie mówię już o tym że wydaje mi się że powinna lepiej przyśpieszać. Spalanie jest ok 5,5 - 6 l/100km. ale fakt faktem nie kręce nią więcej niż 3,2 tyś. Jak podłączyłem na warsztacie pod komputer to wyskoczył błąd zaworu recyrkulacji spalin. Chłopaki to sprawdzili i się okazało że zawór EGR jest popsuty i ciągle otwarty, a że nie miałem kasy na jego wymianę to go zaślepiliśmy. W sumie stwierdziliśmy że jak się zaślepi to tak jak by się go wyłączyło z obiegu i działania. Tylko że to nic nie dało Myślicie że ma on też udział w tym braku mocy?? Jutro z rana uszczelnie ten dolot i zobacze co się będzie działo...

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Rydułtowy / Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 81 kw r. 2000
    Postów
    134

    Domyślnie

    najlepiej jesli zaopatrzysz sie w kabel i fiatecuscan wtedy bedziesz mógł na bierząco sobie sprawdzać. Na bank wielki wpływ miał egr, ale już go zaślepiliście czyli ten problem rozwiązany. A czym zaślepiliście? powinien być to raczej grubszy kawałek blachy, ok 1 mm. Pytam bo niektórzy mają pomysł na puszkę po piwie, ale to wytrzymuje tylko kilka kilometrów i się wypala. Najlepiej zmierzyć ciśnienie doładowania, wtedy sprawdzisz czy nie ucieka Tobie gdzieś powietrze. Możesz też mieć uszkodzony lub zanieczyszczony czujnik doładowania, który znajduje się w tylnej części kolektora ssącego trochę w lewo od egr przykręcony srubą na klucz 10, ale jesli będziesz go czyścił to uważaj aby go nie uszkodzić. nic nie pchaj do środka, mam na mysli czyszczenie drutem czy czymś podobnym w srodku tego czujnika. Jak go wykręcisz to zobaczysz jak jest zaklejony syfem a musi mięć czyszty dolot, taka mała dziura w tym czujniku, ale nie czyść go ropą, normalnie to delikatnie musisz wydłubać czymś. Po odłączeniu go nie uruchamiaj auta, bo tobie błąd wyskoczy a jesli nie masz komputera i kabla to go nie wykasujesz sam. Najlepiej odkręcic + z akumulatora. Jesli czytałeś mojego posta to widzisz jakie miałem diagnozy w warsztatach, kilka miesięcy czytałem mierzyłem i uczyłem się, aż znalazłem i to całkiem przypadkowo, bo skoro doloty sprawdzało kilku mechaników to muszą być ok, a było inaczej.
    Jeśli kupisz sobie kabel na allegro (ok 50 zł) to resztę co i jak już tobie wytłumaczę.

    Możesz liczyć na moją pomoć, bo mnie osobiście szlak brał kiedy potrzebowałem pomocy i nikt mi jej nie udzielał, a admin nawet raz wywalił mój post i dał upomnienie, bo zamiast czekać na odpowiedź na mojego posta zadawałem to samo pytanie w innych jeszcze postach, ale niestety miesiącami nikt nie odpowidał to co miałem robić.

    ---------- Post dodany o godzinie 09:32 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 09:29 ----------

    Jeszcze jedno. Pierwsze zaklej tę dziurę, ja to zrobiłem normalną taśmą izolacyjną. Jeśli ta dziura jest duża to może ona być powodem, bo wtedy powietrze omija przepływomierz i aukto dostaje zbyt małe dawki paliwa.

  5. #5
    viking865
    Gość

    Domyślnie

    No z kabelkiem to narazie muszę się wstrzymać bo mam tylko stacjonarnego kompa wiec nie dam rady podłączyć;/ Ale słuchaj Mario dziś zrobiłem następujący manewr: prowizorycznie uszczelniłem ten dolot taśmą (lecz mało to dało jeśli chodzi o moc) i coś mnie naszło aby wziąć odpiąć ta przepływke i odpalić samochód (w sumie to niby na kompie w warsztacie nie pokazało żeby była popsuta ale coś mnie tknęło...). Odpalilem i zauważyłem bella się lepiej na obroty wkręca, no to oczywiście zrobiłem jazdę próbna i....zdziwienie. 1,2,3 idzie przyzwoicie, w prównaniu do tego co było. Nawet zaczęła bez trudu mi rwać kołami na asfalcie . Później 4,5 już gorzej wchdziła na obroty ale i tak dużo lepiej niż przedtem. I teraz prędkość max: wczoraj jak sprwadzałem to poszła tylko 140km/h ;/ a dziś po odłączeniu prawie 170km/h (chodz pod koniec z małymi problemami). No ale różnica ogromna. Ogólnie zrobiła się mocniejsza, szybsza i dynamiczniejsza i teraz mam pytanie. Czemu bez przepływki tak się stało no i czy jak założe nową to jeszcze powinny sie poprawić osiągi? Bo jednak 170km/h to jak na mój gust na 105KM troszkę mało ale może się mylę..

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Rydułtowy / Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 81 kw r. 2000
    Postów
    134

    Domyślnie

    przepływomierz to czujnik, który mierzy przepływ masy powietrza i do tego pomieru zostaje wyliczona dawka paliwa. Jesli silnik dostaje lewe powietrze (w twoim przypadku dziura ) to mniej powietrza idzie przez przepływomierz i silnik dostaje złe parametry (mniej powietrza mniej mniej paliwa).
    Jesli masz już cały dolot szczelny, a wypięcie przepływomierza daje poprawę, wtedy można stwierdzić, że masz uszkodzony już przepływomierz i komputer nie musi pokazać błędu.
    Proponuję jednak wykręcić od turbo tę dziurawą rurę i dokładnie uszczelnić.
    Wykręcić przepływomierz, następnie wykręcić wkładkę (jest przekręcona dwoma torksami, ale można wykręcić łapiąc kleszczami za główki śrub, gdybyś nie miał takich torksów). Następnie można w sklepie kupić spraj do czyszczenia przepływomierzą (jest to jakiś alkochol szybko parujący), taki sam stosuje się do czyszczenia elektroniki, zalanych telefonów, potencjometrów itp. Tym sprajęm spryskać wszystkie miejsca pomiarowe w przepływce, tak aby wymył wszystkie zabrudzenia i zostawić do odparowania (całkowitego wyschnięcia), nie czyścić pędzelkami itp., nie suszyć suszarką, nie kłaść na kaloryfer. Po wyschnięciu montujesz przepływkę, jesli auto poprawiło parametry, to problem rozwiązany, jesli nie, przepływka do wymiany. Taki spraj powinieneś też dostać w sklepie elektronicznym lub z częściami komputerowymi.

    Przyczyną uszkodzenia przepływki może być nieszczelność w obudowie filtra, o której pisałeś, gdyż pyl osadza się na elementach pomiarowych.
    Również jej wiek, już zrobiła swoje i czas na wymianę.

    Jeśli masz pozrywanie gwinty w tej obudowie, można to łatwo naprawić, gdzieś czytałem o tym w zrób to sam chyba, poszukaj.

    Jeśli chodzi o poprawę po wypięciu przepływki, to komputer dostarcza jakieśtam parametry domyślne i wtedy siłnik idzie lepiej.

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Rydułtowy / Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 81 kw r. 2000
    Postów
    134

    Domyślnie

    Jeśli masz zerwane śruby pokrywy filtra to tu masz opis co i jak

    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...powietrza.html

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar kt0sfajny
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Luxembourg | Rzeszów
    Auto
    Byla Alfa Romeo 156 TS
    Postów
    1,125

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mario_es Zobacz post
    Jeśli masz zerwane śruby pokrywy filtra to tu masz opis co i jak

    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...powietrza.html
    dzieki mi sie przyda
    bo ostatnio jak mi zmieniali olej i filtry to nie mogl odkrecic i tez mam zerwane
    gdzie kucharek szesc tam jest co poklepac| jeszcze tu wroce | jezdze alfa bo mnie stac;P


  9. #9
    viking865
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki Mario Jutro z rana się zabieram za te śruby i od razu spróbuje przeczyścić tą przepływke Jak sie nie uda to czeka mnie wymiana swoją drogą orientujesz się ile taka kosztuje w oryginale i jako zamiennik?? no i czy zamienniki tyle samo wytrzymują co oryginały??

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Rydułtowy / Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 81 kw r. 2000
    Postów
    134

    Domyślnie

    Orginał bosha kosztuje okolo 350, ale mnie udało się kiedyś kupić za 250, różne sklepy mają różne ceny, allegro też m różne ceny. Są zamienniki ale wszyscy mówią, że orginał należy wkładać, czyli Bosh. Są też zamienniki ja gdzieś na allegro widziałem Magneti Marelli za okolo 200 (nie wiem czy dobrze napisałem nazwę), ale nie wiem co poradzić Tobie. Są też chinczyki po 100. Wiem też że inne przepływomierzę mają te same wkłady co nasz przepływomierz (np. jakieś ople), wtedy można przekręcić samą wkładkę z innego czasami tańszego przepływomierza. Gdzieś na naszym forum są opisane nr przepływomierz które mają wkładki z tymi samymi nr co nasze. Jak wykręcisz przy czyszczeniu wkładkę to zobaczysz ten nr. W moim temacie też poruszyłem nr wkładek.
    Pozdrawiam

    ---------- Post dodany o godzinie 22:14 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 21:51 ----------

    Jeśli chodzi o te śruby to ja zrobiłem inaczej. Wyczysciłem dokładnie te stare wyrwane tulejki, poprawiłem gwinty wstawiłem spowrotem w otwory obudowy filtra i nagrzewałem opalarką elektryczną nastawioną na 300 stopni. Ale w opalarce miałem wtawiony taki jakby lejek metalowy aby strumień powietrza był mały i nie roztopił załej obodowy tylko miejsca z tulejami. Po roztopieniu zostawiłem do wystygnięcia i gotowe.
    Proponuje też kupić smar miedziany i stosować ja na wszystkie sruby narażone na warunki atmosferyczne.

Podobne wątki

  1. Spadek mocy
    Utworzone przez Dziarka83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-09-2013, 19:08
  2. spadek mocy
    Utworzone przez PLASTICZ w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-05-2012, 11:26
  3. 1.9 JTD spadek mocy
    Utworzone przez M A R I O w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-11-2011, 11:17
  4. [146] Spadek mocy jtd
    Utworzone przez zhyperpl w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-08-2010, 09:32
  5. [145] spadek mocy
    Utworzone przez gump3334 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-04-2010, 12:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory