Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Falowanie obrotow-jedna z przyczyn-moj przyklad

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie Falowanie obrotow-jedna z przyczyn-moj przyklad

    Witam!temat znany na pewno dla kazdego posiadacza TWIN SPARKa.Podam swoj przyklad jako jedna z przyczyn.Mianowicie zalatalem dziure w gumowej rzurze laczacej przeplywomierz i przpustnice.Zagladalem i czyscilem zaworek odmy,sprawdzilem szczelnosc i zmienilem nawet przepustnice z krokowym nie zapominajac o czyszczeniu i adaptacji.Zmienilem swiece i laczniki swiec.Pod komputerem zero jakichkolwiek twardych miekkich i wogole jakichkolwiek tzw."bledow"sonda ok,przeplywomierz ok.Jedyne co to wypadanie zaplonow.Na co rocznym przegladzie analizator spalin pokazal za wysokie stezenie weglowodorow-nie dopalanie paliwa.Rozbiorka i dokladnie ogledziny zaplonu juz ktorys raz z kolei pokazaly mi pekniecia cewek zaplonowych.Wszystkich bez wyjatku.majwiecej widocznych znajduje sie w czesci przylegajacej do pokrywy zaworow ale po dokladniejszych ogledzinach sa jeszcze na boku przy srubach.Raczej jako lekarstwo bedzie wymiana na nowe albo sprawdzone sprawne.Ja doraznie zalalem zywica te cewki ale podejrzewam ze to nie da efektu na dluzsza mete.Najlepszym sposobem na sprawdzenie jest podmiana calego zaplonu od kogos kto nie ma problemu z falowaniem.Jak na razie ja nie mam nikogo takiego ale pekniecia smarowalem smarem silikonowym i po malej przejazdce obejrzalem cewki.w miejscach pekniec smar zostal wytopiony.Wiecej niz pewne ze jest to super negatywny bodziec dla przyspieszenia i ukladu korbowego.Polecam sprawdzic jesli ktos juz wydal fortune i stracil nerwy.Kto wie moze to jest rozwiazanie?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    Kod:
    Pod komputerem zero jakichkolwiek twardych miekkich i w ogole jakichkolwiek tzw."błedów" sonda ok,przeplywomierz ok.Jedyne co to wypadanie zaplonow.
    - ten ECU to M1.5.5, chyba że masz boxa.
    - pisałem wielokrotnie że nas nie interesują błędy ( twarde, miekkie, nijakie, i znikające), nas użytkowników w tym modelu ECU interesują parametry adaptacyjne, TRA, FRA, Lambda regulation row 1.
    - jak już zacząłeś o analizie spalin to trzeba było podać wszystkie parametry.
    - a mnie bardziej interesuje jak z programu diagnostycznego wyciągnąłeś ze silnik ma wypadanie spalin.
    - popekania cewka to nie zawsze znaczy że jest zła.
    - w 156 TS cewki bardziej cześciej maja wewnętrzne przebicie i stąd problemy z zapłonem.
    - auto daje sobie radę ponieważ na zaplonie ma dublera, inną cewkę z pary.
    - ale taka praca nie wystarcza i leca parametry analizy spalin.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Tak,to M.1.5.5, i chodzilo mi z tym brakiem bledow ze po prostu ich nie ma zadnych jakichkolwiek.Parametry w normie dla sondy i przeplywomierza.Nie dokonca wiem jakim to dokladnie urzadzeniem byl moj woz badany ale cos od magneti.Koles bez zadnych tam ceregieli powiedzial ze ewidentnie wyskakuje zaplon.Na analizatorze 4-krotnie za wysokie stezenie weglowodorow,na wolnych obrotach na wyzszych lepiej ale za to podczas jazdy w okolicy 5-6tys silnik przerywa.Ogolnie to przyspiesza fajnie do 4tys potem idzie nie mrawie.Najlepiej mozna byloby sie przekonac montujac nowiutkie cewki.Nie wiem,nie znam sie-lubie miec to w domu
    Na razie zostaje mi jakies w miare dobre zabezpieczenie tych pekniec i zobaczymy

Podobne wątki

  1. czarny dym i wielkie falowanie obrotow...
    Utworzone przez daniel675 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-04-2013, 17:31
  2. 2.5V6 falowanie obrotow
    Utworzone przez mourning w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-01-2011, 07:46
  3. falowanie obrotow
    Utworzone przez zjawa83 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-02-2007, 10:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory