Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: czy to prawda?

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie czy to prawda?

    Wariator powraca jak bumerang.
    Jednak jest jedna kwestia, którą chciałbym wyjaśnić...
    Rozmawialiśmy ostatnio (w innym poście) o tym jak jeździć zimnym T.S.'em, gdzie większość z Was pisze, że rozgrzewacie troszkę samochód na postoju.
    Ja słyszałem, że dbając o trwałość wariatora należy po uruchomieniu zimnego silnika jak najszybciej rozpocząć jazdę, nie rozgrzewając go skrobiąc np. szyby z lodu.
    Co o tym myślicie? I jaka jest prawda?

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  2. #2
    Rosik
    Gość

    Domyślnie

    hehe właśnie napisałem w tamtym temacie - w 155 8v (nie wiem jak w 156) producent zaleca po odpaleniu silnika od razu ruszać, bez czekania. Dzięki temu silnik szybciej się nagrzewa.

  3. #3
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,470

    Domyślnie

    sa dwie szkoly ,ja jestem zwolennikiem lekkiego podgrzania tz minuta dwie na wolnych zreszta odpalam otwieram garaz kawalek jade zamykam garaz otwieram brame jade staje zamykam brame i dopiero jade, raczej nie odwazylbym sie odpalic przy minus 27 i odrazu jechac

  4. #4
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie kurcz

    ja sam nie wiem co teraz o tym mysleć.
    Pozdrawiam

  5. #5
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Ze wzgledow ekologicznych grzanie silnika jest zabojcze dla naszego srodowiska tak wiec uwazaj zeby Ci jakis nawiedzony ekolog nie wskoczyl do Alfy i jej nie zgasil , ale ze wzgledow mechanicznych dobrze jest pozostawic silnik zeby pochodzil sobie minutke bez jazdy, wtedy olej dobrze rozejdzie sie po silniku. Przynajmniej tak twierdzil moj dziadek ktory zajmowal sie kiedys silnikami i maszynami przemyslowymi.

  6. #6
    bizon2007
    Gość

    Domyślnie

    odpalenie silnika i odrazu jazda jest zabójcza!, zawsze trzeba go choć trochę zostawić na wolnych obrotach, szczególnie w zimie i przy silnikach doładowanych :roll:

  7. #7
    Jar0
    Gość

    Domyślnie

    ja tam jestem zdania że silniczek musi sobie chwile pochodzić na wolnych obrotach...

  8. #8
    Korczu
    Gość

    Domyślnie

    prawidlowo powinno sie odpalic i od razu ruszac do jazdy,nie katujac przy tym silnika i przy tym nie mulac go.odpalenie i czekanie az sie zagrzeje powoduje ze silnik znacznie dluzej sie rozgrzewa i przez to bardziej sie zuzywa.

  9. #9
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lesio
    Ze wzgledow ekologicznych grzanie silnika jest zabojcze dla naszego srodowiska tak wiec uwazaj zeby Ci jakis nawiedzony ekolog nie wskoczyl do Alfy i jej nie zgasil , ale ze wzgledow mechanicznych dobrze jest pozostawic silnik zeby pochodzil sobie minutke bez jazdy, wtedy olej dobrze rozejdzie sie po silniku. Przynajmniej tak twierdzil moj dziadek ktory zajmowal sie kiedys silnikami i maszynami przemyslowymi.
    Jak by mi jakiś baran wskoczył do wozu to potem by mógł od razu wskoczyć na OIOM.
    To ja tam delikatnie wsiadam zeby foteli nie niszczyć a ktoś ma wskakiwac :wink: ???

    C\Wydaje mi się że chwile jednak powinien pochodzić. Włożenie radia i coś jeszcze i powinien byćzdatny do jazdy
    Pozdraiwam

  10. #10
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lesio
    Ze wzgledow ekologicznych grzanie silnika jest zabojcze dla naszego srodowiska tak wiec uwazaj zeby Ci jakis nawiedzony ekolog nie wskoczyl do Alfy i jej nie zgasil , ale ze wzgledow mechanicznych dobrze jest pozostawic silnik zeby pochodzil sobie minutke bez jazdy, wtedy olej dobrze rozejdzie sie po silniku. Przynajmniej tak twierdzil moj dziadek ktory zajmowal sie kiedys silnikami i maszynami przemyslowymi.
    Jak by mi jakiś baran wskoczył do wozu to potem by mógł od razu wskoczyć na OIOM.
    To ja tam delikatnie wsiadam zeby foteli nie niszczyć a ktoś ma wskakiwac :wink: ???

    C\Wydaje mi się że chwile jednak powinien pochodzić. Włożenie radia i coś jeszcze i powinien byćzdatny do jazdy
    Pozdraiwam

Podobne wątki

  1. zamarzająca odma mit czy prawda
    Utworzone przez Nooe w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 04-11-2012, 20:13
  2. Prawda czy fałsz?
    Utworzone przez gregor1312 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-02-2007, 22:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory