Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Temat: Silnik cały czas chodzi jak traktor + nie da się praktycznie ruczyć bo gaśnie

  1. #1
    macin22
    Gość

    Domyślnie Silnik cały czas chodzi jak traktor + nie da się praktycznie ruczyć bo gaśnie

    Witam

    Dzisiaj wymieniałem pasek wielorowkowy ponieważ tydzień temu się zerwał (prawdopodobnie mechanik uszkodził go podczas naprawy - wymieniał rolkę prowadzącą ). Pełen zadowolenia i optymizmu odpaliłem silnik - wszystko grało.

    Wyjechałem z garażu poczym zostawiłem na chwile na luzie. Po chwili wsiadłem i zacząłem troche kręcić pod 6000 obrotów co by sprawdzić czy pasek nie zacznie piszczeć itp.

    W pewnym pomencie podczas dodawania gazu silnik zaczął mi dziwnie "harczeć" coś na wzór jak skrzynia harczy tyle ze tu było ciągle po czym silnik tracił swoją dynamike obroty spadały i gasł. Po odpaleniu wszystko ok do pewnego mometu gdu podzczas dodania gazu powtorka. Po ok 3-4 razach silnik zaczął chodzić jak traktor nawet na wolnych obrotach a dodanie gazu konczy sie zgasnieciem. I w takim stanie trwa.....

    Podpiałem komputer i na AlfaDiagu wyskoczył błąd P0170 (patrz moj załącznik) lecz po wykasowaniu i odpaleniu mojego "traktora" i ponownym odczycie błedu nie udało sie zaobserwować!

    Moje sugestie:

    -sonda lambda
    -przepływomierz

    Przeskoczenie paska rozrządu chyba nie wchodzi w gre bo ja praktyvcznie nawet nie ruszyłem z miejsca

    Gdzies czytałem o panewkach (martwi mnie to harczenie) ale mam nadzieje ze to nie to wiec czy uwalone sonda lub przepływka moze dawać w ogole takie objawy ?

    PS na desce nie wyswietlaly sie ani nie wyswietlaja zadne kontrolki wtryskow itd.
    Ostatnio edytowane przez Administracja ; 02-10-2010 o 21:21

  2. #2
    endrju
    Gość

    Domyślnie

    napisze tylko ze uwielbiam fachowe podejscie do wszelakich napraw silnika czyli "odpalilem auto i gazowalem pod 6 tys" najlepsze co ci moge doradzic to nie odpalac tego auta i zaciagnac do porzadnego warsztatu w ktorym maja pojecie co robia http://www.youtube.com/watch?v=_URn_ndxycI jak twoj tak chodzi to masz panewki walniete
    Ostatnio edytowane przez endrju ; 02-10-2010 o 12:55

  3. #3
    macin22
    Gość

    Domyślnie

    Jakby tak wszyscy jezdzili do mechanikow to to forum by nie istanialo pozatym ci dobrzy mechanicy to tez nie zawsze tacy dobrzy a ja probuje ustalic ewentualna przyczyne zanim zamowie lawete i udam sie do dobrego mechanika...

    ---------- Post dodany o godzinie 14:03 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 14:00 ----------

    U mnie nic nie stuka jak na filmiku a chodzi tak jakbym odpial mu ze dwie swiece a gosc na filmie moze go wkrecic na wyzsze obroty ja tego nie zrobie bo zaczyna sie dławić

  4. #4
    Adampoz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał macin22 Zobacz post
    Jakby tak wszyscy jezdzili do mechanikow to to forum by nie istanialo pozatym ci dobrzy mechanicy to tez nie zawsze tacy dobrzy a ja probuje ustalic ewentualna przyczyne zanim zamowie lawete i udam sie do dobrego mechanika...

    ---------- Post dodany o godzinie 14:03 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 14:00 ----------

    U mnie nic nie stuka jak na filmiku a chodzi tak jakbym odpial mu ze dwie swiece a gosc na filmie moze go wkrecic na wyzsze obroty ja tego nie zrobie bo zaczyna sie dławić

    Nagraj swój widok silnika z tym magicznym cykaniem to może Tobie podpowiemy.

  5. #5
    macin22
    Gość

    Domyślnie

    Prosze to moj filmik niestety silnik gasnie wiec niezdazylem dobiec

    http://www.youtube.com/watch?v=dDUEDdndW_k

  6. #6
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Wadowice
    Auto
    156 1.9 JTD 115KM
    Postów
    182

    Domyślnie

    Z tego filmiku to wnioskuje,że nie pali na wszystkie gary. Może kable wysokiego napięcia lub cewka siadła albo świeca w skrajnych przypadkach wtrysk mógł się uszkodzić. Na przyszłość to nie gazuj zimnego silnika do takich obrotów bo go możesz załatwić.

  7. #7
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    ewidentnie nie pali na wszystkie cylindry. Ja bym zaczął od tego czy jest iskra na głównych świecach.

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - tylko nie wiem co ma przeskoczenie paska rozrzadu do informacji że nie ruszyłeś z miejsca.
    - mi to raczej wyglada na to, że jednak przeskoczył rozrząd,
    - taki sam dzwięk słyszałem u kolegi w samochodzie z przeskoczonym rozrządem.
    - samochód palił ale wcale nie miał mocy a potem gasł.
    - życzę jednak aby to były tylko złe świece i przewody WN.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  9. #9
    Brodi
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał macin22 Zobacz post
    Witam
    Przeskoczenie paska rozrządu chyba nie wchodzi w gre bo ja praktyvcznie nawet nie ruszyłem z miejsca
    To że nie ruszyłeś nie ma najmniejszego znaczenia. Jak kręciłeś silnikiem do 6k to mogło wystarczyć. Oczywiście objawy jakby nie palił na wszystkie gary ale raczej niemożliwe żeby w kilka minut nagle padły przewody, świece itp. Cewka gdyby padła to byś w ogóle nie odpalił. Wtryski wywalały by błędy na kompie tak samo jak przepływka i sonda lambda.

    Sprawdź rozrząd i tak jak już ktoś pisał czy czasem nie spadł Ci jakiś przewód od świecy.

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Na jakie gary nie pali? Odłączę 2 cewki i zapali. Rozrząd do sprawdzenia i już nie próbuj go odpalać. Do zerwania czy przeskoczenia paska rozrządu ruszać nie musisz, wystarczy że silnik uruchomisz.
    Może masz kable WN w strasznie opłakanym stanie?, na pasek stawiam. Kable w chwilę nie siadają.
    Całkiem realne że przy zerwaniu paska wielorowkowego jego część przyczyniła się do zjechania zębów na pasku rozrządu. Zdemontuj osłonę i sprawdź.

Podobne wątki

  1. Wentylator nawiewu chodzi cały czas na 3-4 biegu
    Utworzone przez patalacho w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-05-2015, 15:20
  2. Tylna wycieraczka w SW- chodzi cały czas
    Utworzone przez maryszkens w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-07-2014, 08:50
  3. Stuki w silniku, chodzi jak traktor.V6
    Utworzone przez LukiZmc w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-05-2012, 12:27
  4. Chodzi jak traktor V6
    Utworzone przez popi w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-06-2011, 15:26
  5. [145] (145 JTD) Kontrolki palą się cały czas nie gaśnie silnik
    Utworzone przez papke3 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-12-2010, 22:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory