Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 57

Temat: Przekładnia kierownicza / maglownica

  1. #41
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Huber
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 SW FL 1,9JTD 16V
    Postów
    414

    Domyślnie

    Panowie, czy jest wśród Was ktoś, kto byłby w stanie dotoczyć całą taką tuleję, jak opisuje kolega @tomito w poście #25?

  2. #42
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomito
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kielce / Gdańsk
    Auto
    AR 156 1.8 TS 2003 benzyna | Chevrolet Tahoe 2002 5.3 V8 | W oczekiwaniu aż Stelvio stanieje...
    Postów
    471

    Lightbulb Tokarz.

    Cytat Napisał Qrvich Zobacz post
    Panowie, czy jest wśród Was ktoś, kto byłby w stanie dotoczyć całą taką tuleję, jak opisuje kolega @tomito w poście #25?
    Nie wierzę, że w Krakowie nie ma zakładu tokarskiego, ważne aby gość miał średnicówkę i dobrze wykonał pomiar. Wytoczenie dla wprawnego tokarza to 15 minut pracy. Teflon PTFE jak i jemu podobne materiały dobrze się obrabia. Poszukaj na Panoramie Firm zakładów tokarskich lub ślusarko-tokarskich.
    Jedyny miarodajny wskaźnik jakości kodu jednostka WTF/min - czyli programisty dzień powszedni...
    Wielki błysk - czarny pysk czyli elektronika dzień powszedni...

  3. #43
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Huber
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 SW FL 1,9JTD 16V
    Postów
    414

    Domyślnie

    Nie orientuję się zupełnie, jak wygląda praca tokarza - sądziłem że to bardziej skomplikowane Czyli co - wystarczy podać mu wymiary, dać starą (tuleję) na wzór i dotoczy jak należy (zakładając, że nie jest partaczem)?

  4. #44
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nowy156
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Wwa (WX)
    Auto
    Golf 4 SDI :)
    Postów
    51

    Domyślnie

    Dokładnie tak,jeśli nie jest partaczem to dla tokarza to nie będzie miał problemu.

  5. #45
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    562

    Domyślnie

    I u mnie zapewne pojawil sie ten sam problem, choc zaczne od poczatku - wylecial mi caly plyn od wspomagania - tesiu mowi jak ogladal auto od dolu ze bedzie to od strony kierowcy mam nadzieje ze sie obedzie na samej wymianie simmeringu zarowno z jednej jak i zdrugiej strony na wszelki wypadek zamowie dwie sztuki, ale kolejna rzecz to lewa strona i tutaj ma jakies dziwne stukanie szczegolnie jak sie jedzie i jest duzo dziur gora - dol delikatny stuk jakby jakis wachacz byl do wymiany (gorny nowka) i tak z tego co czytalem wychodzi pewnie ze i u mnie sie tuleja zuzyla ta po lewej stronie, czy ktos nie mogl tego od razu w kilku sztukach dorobic bo pewnie koledzy z checia dokupia dorobione.

  6. #46
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    562

    Domyślnie

    heh jestem wlasnie po demontazu prawej strony - udalo nam sie zdjac pierscien zabezpieczajacy i nie mielismy pojecia jak wyjac tulejke - udalo sie fartem wlaczyc silnik zadziala pompa i tulejke wywalilo na listwe, a teraz kilka ciekawych spraw od strony zewnetrznej jest ten plastyk troche wytarty ale pewnie to nie one jest sprawacz przecieku, od strony maglownicy byl simmering i obstawiamy ze to on jest winowajca dziwny jakis z dodatkowa uczszczelka jakby plastikowa zeby wymiar pasowal , sadze z tesciem ze ktos tutaj juz rzezbil i nie bylo to standardowe rozwiazanie, ale jeszcze sie zastanawiamy nad jednym od zewnatrz na tulei jest oring - ok wszystko pieknie ladnie ale w srodku jest taka plastykowa prowadnica ale tam jest jeszcze rowek i co ciekawe nic tam nie bylo zadnego oringu - zdziwilo to nas bo na 100% powinno cos tam byc a nie bylo i nie nie odpadlo, bedziemy probowac z simmerigiem oraz z oringiem jak zadziala i nie bedzie puszczac oleju to znaczy ze jest cacy, ale myslenia przy tym bylo i to sporo, byc moze tuleje z lewej i prawej strony sie roznia

  7. #47
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    562

    Domyślnie

    udalo sie robic to tylko wymieniajac simmering i wstawiajac w naciecie oring, narazie dziala i nie ma problemow wspomaganie dziala lekko

  8. #48
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nowy156
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Wwa (WX)
    Auto
    Golf 4 SDI :)
    Postów
    51

    Domyślnie

    Dla mnie zbyt poważna naprawa,wolałbym oddać to w łapy kogoś kto się lepiej na tym zna aby mieć większą pewność

  9. #49
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tofik21
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Warszawa / Zawiercie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 167KM :)
    Postów
    317

    Domyślnie

    Koledzy niestety u siebie też muszę przeprowadzić operacje wymiany tych plastykowych tulejek i tu pytanie?
    pamiętacie jakie wymiary ma ta plastykowa tulejka już po wytoczeniu, interesują mnie wymiary zewnętrzne (wymiary kołnierza i średnica zewnętrzna, długość) średnicę wewnętrzną zdejmę z auta. Nie mam możliwości rozebrania tego i dorobienia tulejek, wytoczenie muszę zlecić zdalnie a naprawę wykonam po wyjeździe w rodzinne strony (tam mam garaż z wyposażeniem)
    z góry dziękuję za pomoc
    my car gives me more energy than redbull



    Było:
    Daewoo Nexia 1.5
    Ford Focus mk2 - 1.6 TDCI

  10. #50
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 166 3.0 Sportronic 2002
    Postów
    323

    Domyślnie

    Może ktoś tutaj pomoże, problem dotyczy 166, ale tam cisza w temacie, a ja mam rozgrzebane autko, i nie wiem co dalej robić. Problem był taki, że na przekładni kierowniczej od strony kierowcy był ogromny luz listwy na boki. Jak się potem okazało, nie było w środku żadnej teflonowej tulei, sama ta metalowa zabezpieczona pierścieniem, i nie ma na niej mocnych, nie chce wyjść. Ktoś ma pomysł, dorobić tuleje teflonowa u tokarza, z kołnierzem, i wbić ją z zewnątrz?

Podobne wątki

  1. Przekładnia kierownicza / maglownica montaż demontaż
    Utworzone przez jedker w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-09-2014, 14:27
  2. Przekładnia kierownicza aka maglownica
    Utworzone przez Drst w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-06-2014, 08:01
  3. [145] Przekładnia kierownicza Maglownica
    Utworzone przez Marcinl80 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-09-2011, 14:55
  4. [145] przekładnia kierownicza
    Utworzone przez Stelma w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-04-2010, 09:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory