Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 57

Temat: Przekładnia kierownicza / maglownica

  1. #31
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar mariatchi
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    Alfetka 156 SW 1.9 JTD 16V
    Postów
    123

    Domyślnie

    Pamięta ktoś jakiej średnicy wałek teflonowy jest potrzebny?

  2. #32
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomito
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kielce / Gdańsk
    Auto
    AR 156 1.8 TS 2003 benzyna | Chevrolet Tahoe 2002 5.3 V8 | W oczekiwaniu aż Stelvio stanieje...
    Postów
    471

    Arrow

    Cytat Napisał mariatchi Zobacz post
    Pamięta ktoś jakiej średnicy wałek teflonowy jest potrzebny?
    Jak dziś nie zapomnę to zmierzę (mam trochę rzeczy na głowie). Jakbym nie odpisał to piszcie PM'y

    Zmierzyłem, walec z teflonu PTFE fi=50 mm, długość walca jaki ja kupiłem to ca. 60 mm, tak na zapas bo nie wiedziałem jak sprawny będzie tokarz. Mój był bardzo sprawny i materiału mam na drugą w razie czego. Ale lepiej kupić z zapasem.
    Ostatnio edytowane przez tomito ; 17-07-2013 o 22:19
    Jedyny miarodajny wskaźnik jakości kodu jednostka WTF/min - czyli programisty dzień powszedni...
    Wielki błysk - czarny pysk czyli elektronika dzień powszedni...

  3. #33
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar mariatchi
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    Alfetka 156 SW 1.9 JTD 16V
    Postów
    123

    Domyślnie

    Jestem po wymianie tulei, nie było łatwo, ale się udało. Trzeba bardzo uważać przy wydłubywaniu starej tulejki, u mnie niestety ukruszył się kawałek metalowego pierścienia, w którym siedziała, ale na szczęście udało się dotoczyć nowy. Drugi błąd jaki popełniłem, to chyba zbyt ciasne dopasowanie tulei do listwy, zupełnie mi to umknęło z Waszych postów. Zobaczymy, może będzie ok, luzu brak, koła się skręcają

  4. #34
    Użytkownik Rowerzysta Avatar osecik
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    156 1.9 TI & FC 16VT
    Postów
    65

    Domyślnie

    A powiedzcie mi co z uszczelnieniem magla. Bo u mnie jest duży wyciek i zastanawiam się czy jest sens się bawić w wymianę tej tuleji. Czy odrazu szukać drugiej maglownicy?

  5. #35
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał osecik Zobacz post
    A powiedzcie mi co z uszczelnieniem magla. Bo u mnie jest duży wyciek i zastanawiam się czy jest sens się bawić w wymianę tej tuleji. Czy odrazu szukać drugiej maglownicy?
    Są do kupienia komplety do regeneracji całej maglownicy. Ale tej tulei w nich nie ma:-)

  6. #36
    Użytkownik Rowerzysta Avatar osecik
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    156 1.9 TI & FC 16VT
    Postów
    65

    Domyślnie

    To wiem, ale po wyjęciu tej tuleji i tak nie widzę tam uszczelniaczy. Chodzi o lewą stronę magla.
    Trzeba wyjąć z niej coś jeszcze czy jak to się uszczelnia?

    Edit.
    Magiel idzie do regeneracji
    Ostatnio edytowane przez osecik ; 09-08-2013 o 06:27

  7. #37
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar stopczyk26
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Malczyce
    Auto
    Peugeot 407 3.0 V6 211KM 2005, Peugeot 307 1.4 88KM 2005
    Postów
    473

    Domyślnie

    Witam.
    Pod koniec marca zrobiłem remont niemalże całego zawieszenia, niecałe dwa miesiące później zregenerowana była przekładnia kierownicza. Zbieżność była oczywiście ustawiana w obydwu przypadkach. Wszystko było pięknie cacy aż do niedawna. Problem polega na tym, że podczas jazdy ciężko jest utrzymać auto w linii prostej, nawet na bardzo dobrej i równej drodze w bezwietrzny dzień. Na kierownicy wyczuwalny jest niewielki luz tak ok 1-1,5 cm, który to powoduje że auto jedzie prosto pomimo ruchu kierownicą. Po przekroczeniu tego luzu auto dość intensywnie reaguje na skręt, pomimo minimalnego ruchu kierownicą, co powoduje, że od razu trzeba kontować w drugą stronę, bo jeśli tego nie zrobimy to albo pobocze albo przeciwny pas. I taka sytuacja jest prawie cały czas, bo ciężko jest ustawić koła kierownicą tak aby auto jechało prosto przy prędkościach rzędu 80-120km/h. Początkowo myślałem, że rozjechała się zbieżność. Udałem się więc na jej sprawdzenie i okazało się, że jest potrzebna jedynie niewielka korekta z przodu, tył ok. Po tym zabiegu nastąpiła lekka poprawa w prowadzeniu auta, lecz dalej nie jest to tak jak powinno być. Dodam jeszcze, że zawieszenie było sprawdzane pod kątem luzów dwukrotnie, na stacji diagnostycznej na szarpakach włącznie z amortyzatorami i breszką na podnośniku u mechanika. W jednym i drugim przypadku nie stwierdzono luzów.
    Pytanie do Was drodzy forumowicze, co może być przyczyną tego stanu rzeczy? Gdzie szukać usterki, co jeszcze ewentualnie sprawdzić? Proszę o jakieś podpowiedzi bo moje pomysły się wyczerpały, a nie chcę jeździć tak niestabilnym autem i stresować się za każdym razem zamiast czerpać z tego przyjemność.

  8. #38
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Piszesz, że masz luz na kierownicy 1-1,5 cm i pewnie to jest powód Twoich problemów.
    Jeśli przekładnia była w warsztacie na regeneracji to możesz reklamować, bo w ramach tego winna być przeprowadzona regulacja.
    No chyba, że listwa w środkowej części jest już tak wytarta, że nie da się przeprowadzić regulacji, ale to warsztat powinien stwierdzić i Cię poinformować.
    W każdym razie proponuję opuścić belkę przedniego zawieszenia i z czuciem podkręcić śrubę regulacyjną.
    Jeśli w środkowym położeniu koła kierownicy luz zostanie skasowany, a w położeniach skrajnych kierownica nie będzie chodziła ciężko to jest szansa, że będzie OK.

  9. #39
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Lubasz
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm automat 2013r.
    Postów
    185

    Domyślnie

    Witajcie koledzy.
    W ostatni weekend zabrałem się za wymianę tulei z lewej strony maglownicy. Niestety nie udało mi się zdemontować stalowego zabezpieczenia tulei.
    Sprężynkę zabezpieczającą zdemontowałem bez problemu - ale stalowy pierścień zabezpieczający, który jest zaraz za sprężynką siedzi bardzo mocno i ciasno.
    Czy też mieliście z tym problemy ?
    Ma ktoś może jakiś patent na demontaż pierścienia zabezpieczającego ?
    wal_kon

  10. #40
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar mariatchi
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    Alfetka 156 SW 1.9 JTD 16V
    Postów
    123

    Domyślnie

    U mnie ten pierścień się ukruszył przy wyjmowaniu i trzeba było dotyczyć nowy, także ostrożnie.

    Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Przekładnia kierownicza / maglownica montaż demontaż
    Utworzone przez jedker w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-09-2014, 14:27
  2. Przekładnia kierownicza aka maglownica
    Utworzone przez Drst w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-06-2014, 08:01
  3. [145] Przekładnia kierownicza Maglownica
    Utworzone przez Marcinl80 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-09-2011, 14:55
  4. [145] przekładnia kierownicza
    Utworzone przez Stelma w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-04-2010, 09:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory